A légúti allergia tünetei részben utánozhatják a coronavírus által okozott megbetegedés panaszait, de előbbiben a vírusfertőzésre jellemző elesettség, láz, újonnan kialakult folyamatos köhögés nem jelenik meg. Amennyiben ilyen tüneteket tapasztal egy allergiás beteg, inkább a vírusfertőzésre kell gondolnia.
Szénanáthás beteg esetén a már korábban elindított (perennialis vagy szezonális allergén) sublingualis immunterápia (SLIT) folytatható. Új indítású SLIT abszolúte nem kontraindikált, de elsősorban az orvos-beteg vizitek számának és ezáltal a járvány előrehaladásának csökkentése érdekében, biztonságossági megfontolásokból nem javasolt.
A rovarméreg allergiás betegeknél alkalmazott subcutan immunterápia (SCIT) folyamatos adása a terápiás hatékonyság és a beteg védettségének biztosítása érdekében elengedhetetlen. Jelen helyzetben az alkalmazott SCIT injekciók frekvenciája ésszerű keretek közt, minden egyéni helyzetet külön megvizsgálva csökkenthető, hogy az orvos-beteg találkozók gyakoriságát csökkenteni tudjuk. A terápia ritkításának lehetőségét és az ilyenkor alkalmazott terápiás adagolást a vizes oldatot alkalmazó SCIT gyógyszer Hivatalos Gyógyszer Előírása is tartalmazza. A tervezett SCIT előtt érdemes a betegekkel telefonon konzultálni hogylétük felől, és mérlegelni, hogy vajon fennáll-e az AIT bármilyen kontraindikációja.
MAKIT Immunterápiás Szekció