Töltse le ingyenes mobil alkalmazásunkat!
Jelöltállítási időszak: 2025. március 17 - április 21. További részletek: www.diabet.hu/valasztas2025
Kedves Kollégák! Örömmel értesítem Önöket arról, hogy elnyertük a 2027. évi EASD konferencia megtartásának jogát. Kollegiális üdvözlettel: Prof. Dr. Wittmann István az MDT elnöke
Időpont: 2025. május 8-11. Helyszín: Kodály Központ, Pécs www.diabet.hu/mdt2025
Időpont: 2025. március 20-22. Helyszín: Club Tihany
Nagy örömmel jelentjük be, hogy elkészült a Magyar Diabetes Társaság (MDT) hivatalos, pácienseknek szóló ingyenes alkalmazása, az „MDT Páciens APP”!
TÖLTSE LE MOST!
Tekintse meg a részleteket!
A Magyar Diabetes Társaság szakellátóhelyeinek hálózata társaságunk Oktatási, Minősítő és Koordinációs Bizottságának (OMKB) felügyelete alatt áll. A szakellátóhely vezetője önállóan jelezheti a terhességi (GDM), szenzor (CGM) és inzulinpumpa ellátásban való részvételét. Ez a megjelölés a szakellátóhely véleményén alapul, nem feltétlenül tükrözi a NEAK által befogadott és eszközfelírásra jogosult ellátóhelyek körét.
Pácienseknek szóló tartalmak a TELEMEDICINA oldalrendszerén! Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt és a Cukorbeteg Gyermekekért Alapítvány által elnyert pályázati támogatás, valamint az MDT Digitális Diabetes Munkacsoportjának és az MDT Gyermekdiabetes Szekciójának aktív közreműködésével újabb tartalmakkal bővült a társaság TELEMEDICINA oldalrendszere.
A tagdíjbefizetés honlapunkon keresztül, elektronikus módon történik.
Rendezheti egyenlegét online bankkártyás fizetéssel vagy banki átutalással.
A Magyar Diabetes Társaság hivatalos mobil applikációja "Diabetológus" néven letölthető a vezető okostelefon platformokra!
Töltse le MOST, hogy elsőként értesüljön friss híreinkről!
Hogyan alakul ki az egyes típusú diabétesz? Milyen kutatási eredmények kapcsolódnak a korai felismeréshez? Milyen szűrési lehetőségek vannak? Tekintse meg Prof. Dr Barkai László előadását a témában!
Beszéljünk az EMMI Szakmai Irányelvéről közérthetően! Mi történik, amikor egy diabeteses fiatal átkerül a felnőtt ellátásba? Milyen életkori sajátosságokkal rendelkezik egy fiatal felnőtt diabéteszes?
Dr. Körner Anna előadásában a diabeteshez társuló egyéb betegségekről esik szó. "Ha egy szervezetben egy autoimmun betegség fellép, nagyobb a valószínűsége egy második, harmadik autoimmun betegségnek."
Először elhelyezzük ezt a tevékenységet a betegellátásában. Mely egészségügyi beavatkozások jellemzőek ma hazánkban? Mik az I-es típusú diabetes mellitus sajátosságai?
A gyermek diabetes kezelésének egy sarkalatos pontja a gondozás. Ez egy összetett folyamat, ami akár éveken, évtizedeken keresztül végeznek, mindig a gyermek korához adaptálva.
Mit is jelent? Mik az életkori sajátosságok? Mi jellemzi?
Mi a gyermekkori cukorbetegség diagnosztikájának és tipizálásának a lehetőségei Magyarországon - Először is határozzuk meg mi is az a cukorbetegség, hogyan tudjuk definiálni?
A diabetesz ellátás akut szövődmények komoly oda figyelést igényelnek. Gyerekkorban nagyon gyakoriak az akut szövődmények, mert szerény tartalékokkal rendelkezik a gyermek.
Beszéljünk a hipoglikémiáról. Mit tekintünk hipoglikémiának? Mik a tünetei? Mik az okai?
Az I-es típusu cukorbetegség számos szervet, szervrendszert érint lefolyása során, elsősorban a kisereket. Ezek elsősorban a szemben a vesében és az idegrendszerben lépnek fel.
A gyermekkori diabetes kezelése és gondozása komplex feladat. A kezelés főbb mérfőldkövei, a megfelelő étrend, a napi rendszeres testmozgás és az ezekhez adaptált, illetve ezekkel szinkron inzulin kezelés.
Összefoglaló az inzulin kezelés célja a vércukor értékek céltartományban tartása gyakori és súlyos hipoglikémiák nélkül. Az inzulin élettani hatásairól
Hogyan és miként sportoljanak diabeteses gyermekek? Mozgás hatása a vércukor szintre. Mikor tilos és mikor veszélyes a sportolás megkezdése? Milyen esetkben kerüljük a sportot?
A XXI. század - melyben élünk - a digitális technológia százada. Ráadásul megérintett minket a koronavírus-járvány. Így alig, vagy sokszor egyáltalán nem tudunk eljutni a szakrendelésre, laboratóriumi vizsgálatra. Emiatt előtérbe kerülnek a telemedicinális megoldások. De hogyan segíthet nekünk a technológia? Előadásunkból kiderül!
Mindig felmerül a kérdés: "Miért is kell nekem mérni a vércukromat?" Beszéljük át, milyen indokok szólnak a rendszeres vércukormonitorozás mellett!
Előadásunkban a telemedicina és a dibateológia kapcsolatáról ejtünk pár szót. Mi állt rendelkezésre eddig? Mik azok a lehetőségek, amik most állnak a rendelkezésünkre? Mik azok a kitűzött célok, amiket a jövőben célszerű lenne elérni a diabetológia és a telemedicina kapcsán?
Milyen változásokat hozott a 2020-as évben a telemedicinális lehetőségekkel kapcsolatban?
Mi lehet a jövő? Vajon hova fog fejlődni a telemedicina? Egy saját elképzelés kerül bemutatásra, amely felvázolja számunkra a távlati lehetőségeket is.
2020-ban a COVID-19 járvány sok szempontból változtatta meg az életünket. Talán soha korábban nem hallottunk annyit a telemedicináról, mint most. Mi nem a telemedicina? Keressük közösen a válaszokat!
Nyerjünk bepillantást, hogyan működhet a telemedicina a gyakorlatban. Milyen következtetések, terápiás javaslatok vonhatók le a rendelkezésre álló rendszerekből és adatokból. Valós penes inzulinkezelés a gyakorlatban.
Hogy értelmezhető, használható a való életben az elmélet? Hogyan tud működni egy online konzultáció. Vizsgáljuk meg közösen, mik az előnyei egy inzulinpumpás kezelési terápia támogatása a telemedicína segítségével.
Lássuk az érem másik oldalát! Mit jelent egy diabétesszel élő gyermek családjának a telemedicína? Nyíltan, tabuk nélkül! Hallgassuk meg a szülők őszinte véleményét!
"Civil szervezetek 1-es típusú diabétesszel kapcsolatos tájékoztatási feladatainak támogatása” "Az EMMI szakmai irányelve a gyermekkori diabetes ellátásáról: szülők, páciensek számára közérthetően” (CSP-DB-22-0012; CSP-DB-21-0016) "Telemedicinális lehetőségek az 1-es típusú cukorbetegek és családjaik támogatásában” (CSP-DB-20-0014)
Vissza a TELEMEDICINA nyitó oldalra