Az Esélyt adunk! program keretében az Union Biztosító évek óta támogatja több szervezet munkáját olyan innovatív eszközökkel, amelyek belső és külső erőforrásokra építve még hatékonyabb segítséget jelentenek, mint a közvetlen pénzügyi támogatás. Az együttműködésre koncentrálva megtalálhatók azok a formák, amelyekkel a támogató a saját tudásbázisára építve tudja a támogatott lehetőségeit - értéket teremtve – kibővíteni, úgy, hogy ezzel saját céljait is eléri.
A tartós és intenzív párbeszéden alapuló együttműködés hozzásegíti a partnereket, hogy jobban megismerjék egymás céljait, és egyedi, akár kevésbé forrásigényes együttműködési formákkal is átütő eredményeket érjenek el. A támogatott szervezet működését megismerve eredményesebben társíthatók a támogatást adó erőforrásai az elérni kívánt cél érdekében. Az Union Biztosító is sokféle klasszikus és innovatív módon járul hozzá a támogatott szervezetek munkájához, a szakmai segítség mellett a munkatársak önkéntes munkájával, munkalehetőség biztosításával, a segítő szándékú ügyfelek aktivitásának kiváltásával, illetve a közösségi hálózatok erejére építve tudta kitágítani a támogatási horizontot. ”Az együttműködések ideje alatt sokféle tapasztalatra tettünk szert, amelyek messze túlmutatnak a közvetlen pénzadományok keretein, és a gondoskodásra, az értékteremtésre, vagyis a biztosításhoz kötődő értékekre épülnek. ”- emelte ki Maják Viktor, az Union Biztosító kommunikációs vezetője.
Sok együttműködés a közvetlen támogatástól indul, azonban a hagyományos pénzbeli támogatáson túl több partnerrel ’a segítő kezek’ iránti igényben fedezhető fel új perspektíva. Az önkéntes munka - mint a segítség komoly emberi elkötelezettséget jelentő formája - évek óta jelen van az Union Biztosító életében, így már negyedik éve ily módon is tudja támogatni a Bátor Tábor működését. Másutt a munkalehetőség megteremtése jelentett új értéket, így az Union egy másik támogatottja, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ lakói számára éppen ez, az anyagi és emberi oldalról egyaránt fontos momentum segíti a székesfehérvári otthon lakóit későbbi sikeres beilleszkedésükben. A személyes közreműködés és a kialakult kapcsolatok gondozása értékes és látványos eredményeket hozhat.
A szakmai – az Union esetében pl. a biztosításokra kiterjedő – támogatás is hiánypótló segítségnek bizonyulhat, legyen szó akár művészekről, akár hátrányos helyzetből induló gyerekekről. Emellett a piaci szereplő által elérhető közösség, vagyis az ügyfél és partneri kör figyelmének felkeltése és aktivizálása is nagy előrelépést jelent egy-egy cél érdekében. E segítség révén sikerült a Bátor Tábor folyamatos, tervezhető működtetésének fenntartásához, a biztosabb anyagi bázishoz hozzájárulni, hiszen az Union többszázezres szintű ügyfélkörének támogató bevonásával lett eredményes például a 1%-os személyi jövedelemadó adomány gyűjtése. „Az ügyfélkör tájékoztatására fordított erőfeszítések és költségek megsokszorozva térültek meg, sokkal hatékonyabbnak bizonyult e többcsatornás kommunikációs támogatás, mintha közvetlenül kaptuk volna meg az e célra fordított összeget - értékelt Küllői Péter a Bátor Tábor Alapítvány kuratóriumának elnöke. A Bátor Tábor 1%-os SZJA-kampányának hatékonyságát 2011-ben másodízben ismerte el a marketingszakmai zsűri az Arany Effie díjjal, ami újabb érintettek figyelmét hívta fel a támogatási lehetőségre, és segítette az alapítványunk céljainak elérését.”
Innovatív megoldásokkal megmozgathatók az egyre növekvő közösségi felületek látogatói is. Így sikerült új támogatókat toborozni a ’Segíts egy Like-kal’ kampány keretében, amelynek célja az volt, hogy a közösségi felületeken érje el a Bátor Tábort támogatók számának ugrásszerű növekedését, növelve a szervezet láthatóságát, miközben az alapítvány is adományokhoz juthat. A kitűzött célt sikerült elérni, a közösségi csoport létszáma azóta is folyamatosan bővül. „Az adományokon túl a közösségi oldalakon növekvő aktivitásba való bekapcsolódás több szempontból is fontos volt: egyrészt így olyan gyerekeket, szülőket is elérhettünk, akik eddig nem hallottak rólunk - noha akár nekik is szükségük lehet ránk -, így megtehettük az első lépést egymás felé. Másrészt az önzetlen segítségnyújtás érzése, ha virtuális formában is, de sokakat hozott érzelmileg is közel hozzánk, akik később akár támogatóként vagy önkéntes segítőként bekapcsolódtak a programjaink segítésébe. E pozitív tapasztalatokra építve jövőre is tervezzük hasonló kampányok megvalósítását”- összegzett Küllői Péter.
Az Union Biztosító társadalmilag felelős működésének jegyében a továbbiakban is folytatja támogatói programjainak minél magasabb szintű megvalósítását - szervezőként és résztvevőként egyaránt. A biztosító Esélyt adunk! elnevezésű programja keretein belül a jövőben is kiemelt hangsúlyt fektet a támogatási formák kreatív és közösségteremtő megoldásaira a hatékony és valóban hasznos segítségnyújtás érdekében.