Nem hiszem, hogy felmerült már Önökben a kérdés, ezért én most felteszem: vajon hogy mesél a gyerekeinek egy dietetikus? Szerintem - mivel én az vagyok - Piroska kosarában egészen biztosan teljes kiőrlésű kalács lapul, Hófehérke almája pedig, azon kívül, hogy fullasztó, rengeteg C-vitamint tartalmaz.
Talán a Grimm testvérek sem haragudnának meg ezért. Ez a meséskönyv, amit a kapcsolódó dokumentumokban talál, egy sorozat első kötete, Gyümölcsmesék címmel. 14 kedves mese, versike, mondóka a gyerekeknek és jó pár használható tanács a szülőknek. Csak, úgy a gyerekek nyelvén. Hiszen, mennyivel érdekesebb szegény, butus, vízfejű dinnye esete, mint az a száraz tény, hogy „a görögdinnye magas víztartalma jól használható nyáron, a megnövekedett folyadékigény fedezésére”. Mesélni való kérdések, felhasználható válaszok. Hogy oldja meg a ribizli, hogy kizárták az erkélyre, vagy mi lesz szegény megöregedett barack sorsa, mire jó az alma és, hogy segít az aszalt szilva? A szándék egyértelmű, a gyümölcsfogyasztás növelésére fordítani a figyelmet. Meséljünk, beszéljünk róla és együnk. Együnk minden nap. Sőt együnk minden nap többször. Ha csak egy anyukának egyszerűbb a Gyümölcsmesék után gyümölcsöt adni a gyermekének, már megérte. Neveljünk egészségesebb felnőtteket!
Már alakulóban a második mesegyűjtemény is, ami ezen a vonalon menne tovább, Zöldségmesék címmel. Aztán a lehetőségek határtalanok… (húsos mesék, sajtos mesék, gabonamesék…stb.) Olvassák szeretettel!
Két pici gyerekemnek sokat mesélek, fejből is, könyvből is, ezért rendszeresen nézelődöm a könyvesboltokban. Látom, hogy temérdek-féle meséskönyv létezik, mai, régi, képes, fotós, színes, vagy fekete-fehér, de ilyen még egy sincs.
Bakó Eszter