| |
| Magyar Diabetes Társaság |
|
| Diabétesz Szakmai Nap & Hajó |
Rendezvény kezdete: 2009.05.29. | Rendezvény vége: 2009.05.29. |
| Helyszín: Balatonfüred, Szent Miklós Hajó |
A 77 Elektronika Kft. 2009-ben is megrendezi a már hagyományossá vált Diabétesz Szakmai Napot, melyre ezúton szeretettel meghívjuk. Ez alkalommal is lehetőséget kapnak fiatal diabetológusok, hogy beszámoljanak az elmúlt évben elért eredményeikről.
A rendezvény orvostovábbképzésként akkreditált, pontszerző konferencia (várhatóan 5 pont). Előzetes regisztráció szükséges! A részletes program, a meghívást elfogadók részére a belépővel együtt kerül kiküldésre.
A hajóra beszállás, regisztrálás: 9.30 - 10.00 óra Indulás: 10.00 óra, visszaérkezés: 16.00 óra
A nehezebb megközelíthetőség miatt az ország távoli részéről érkezők részére szállást biztosítunk egy éjszakára. Kérjük, hogy részvételi szándékát és esetleges szállásigényét május 10-ig szíveskedjék jelezni az alábbi elérhetőségeken: Kosztolányi Orsolya Tel.: 06 (1) 206 1480/256 Fax: 06 (1) 206 1481 E-mail: okosztolanyi@e77.hu
Reméljük, hogy meghívásunkat elfogadja! |
|
|
 |
| |
| Magyar Élet- és Egészségbiztosítási Orvostani Társaság |
|
| Nemzetközi Utazási Orvostani Társaság XI. Kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2009.05.24. | Rendezvény vége: 2009.05.28. |
| Helyszín: Budapest, |
Nemzetközi Utazási Orvostani Társaság XI. Kongresszusa Budapesten kerül megrendezésre, 2009.05.24.- 05.28. között.
Jelentkezés és részletek megtekinthetőek a www.istm.org oldalon, ugyanitt található a Kongresszus részletes programja is.
A kongresszus 10 kreditpontszerző. A magyar résztvevők számára különllegesen csökkentett kongresszusi regisztrációs dijat biztosít a nemzetközi társaság, abból a célból, hogy minél többen kapjanak lehetőséget az utazási orvostan időszerű problémáinak megismerésére.
Az utazási orvostan nagy jövő előtt áll Magyarországon, hiszen ez az orvosi szakág eddig nem létezett hazánkban. Most egyedülálló lehetőségünk van arra, hogy a külföldi tapasztalatokat számbavéve, de azokat a magyar viszonyokra alkalmazva, és a magyar egészségügyi ellátó rendszerbe integrálva honosítsuk meg az utazási orvostan fiatal tudományát. A MÉBOT orvosai voltak az elsők, akik 2004-ben felfigyeltek az utazási biztosítás és az utazási orvostan szoros kapcsolatára, és rá egy évre már meg is alakult a MÉBOT-on belül az utazási biztositás külön szekciója. Ebben az évben a MÉBOT az OALI-val együtt konferenciát tartott a magyarországi utazási orvostan tudományának pozícionálásáról és a tudomány Magyarországon való alkalmazhatóságáról. Ezen a konferencián ( mely a MÉBOT kezdeményezőképességét dícséri ) először sikerült egy asztalhoz ültetni a különböző szakterület művelőit, hogy az új kihívásoknak megfeleni tudó, multidiszciplináris utazási orvostani szemléletnek megfelelően konszenzusra jussanak az alapvető kérdésekben. A biztosítási orvostan feladata, hogy az utazási orvostan szakágait koordinálja, hiszen a biomedicinális prevenció az utasbiztosítások nélkül nem tudja elérni az utazáskörüli megbetegedések morbiditásának csökkenését. |
|
|
 |
| |
| Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
| WPA Thematic Conference |
Rendezvény kezdete: 2011.06.09. | Rendezvény vége: 2011.06.12. |
| Szakterület(ek): Pszichiátria, mentálhigiéné |
| Tudományos információ: Levent KÜEY |
| Címe: Turkey, 34330 Istanbul, No:5, 1. Levent |
| Tel: + 90 212 282 33 73 |
| Fax: + 90 212 282 33 21 |
| E-mail: kueyl@superonline.com |
| Munkahely neve: Serenas Tourism |
| Címe: Turkey, 06550 Ankara, No:13, Yýldýz, Çankaya |
| Tel: + 90 312 440 50 11 |
| Fax: + 90 312 441 45 62 |
| E-mail: wpaist2011@serenas.com.tr |
| Helyszín: Turkey, Istanbul, WOW Istanbul Hotels & Convention Center |
| A rendezvény Web oldala: http://www.wpaist2011.org |
| „Rethinking Quality in Psychiatry: Education, Research, Prevention, Diagnosis, Treatment” |
|
|
 |
| |
| Magyar Dermatológiai Társulat |
|
| 14th Annual Congress of the European Society for Laser Aesthetic Surgery (ESLAS) |
Rendezvény kezdete: 2011.06.05. | Rendezvény vége: 2011.06.06. |
| Szakterület(ek): Plasztikai sebészet |
| Tudományos információ: Kontoes Paraskevas, MD PhD, Plastic Surgeon, President ESLAS |
| Szervező: Maria Petsa |
| Munkahely neve: Zita Congress S. A. |
| Tel: +30 211 100 17 87 |
| Fax: +30 210 664 21 16 |
| E-mail: maria.petsa@zita-congress.gr |
| Helyszín: Görögország, Mykonos szigete, |
| A rendezvény Web oldala: http://www.eslas2011.com |
Dear Friends and Colleagues,
The 14th Annual Congress of the European Society for Laser Aesthetic Surgery (ESLAS) that will be held in Mykonos, Greece on 5th and 6th of June in Saint John Hotel will present an interesting scientific program with new techniques and highlights regarding Lasers in Aesthetic Surgery.
In order to organize a successful meeting and define the main scientific topics we will need your active participation. Your personal experience and your knowledge will help us to accomplish our goals regarding laser technologies in the various fields of Aesthetic Surgery and Medicine.
ESLAS has been organising successful meetings for the past 13 years and our aim is that the 14th Annual Congress will follow this strong tradition.
So seize the opportunity and participate in the 14th ESLAS congress. Mykonos is a great venue and will generously offer the best location for excellent and expert medisoscientific content, a diverse and entertaining social programme, and a excellent opportunity to meet new friends and cement old friendships, all in a friendly atmosphere.
We are looking forward to welcome you in Mykonos!
Join us to this important meeting.
Sincerely,
Paraskevas Kontoes
MD – PhD
Plastic Surgeon
ESLAS President
President of the Congress
Topics:
Laser Biophysics
Laser Safety
Patient administration and patient selection for laser treatments
Lasers in Aesthetic Surgery
Lasers in Epilation, vascular and pigmented lesions
Lasers in combination with conventional Aesthetic Plastic Surgery
Adjuvant techniques in Aesthetic Plastic Surgery
Lasers in Dermatology
Lasers in combination with injectables
How to avoid and treat complications in Laser applications
What is new in Lasers
New technologies and laser treatments
Photodynamic Therapy (PDT)
Low Level Laser Treatments in Aesthetic Surgery
How to built and integrate a laser practice |
|
|
 |