Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

Figyelem!

A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

Visegrádi IV-ek Nemzetközi találkozója

2011.10.04. Nemzetközi hírek MPT Web-szerkesztőség
Hronovcei Pszichiátriai kórház
Beszámoló a XIII Szlovák Pszichiátriai Szakdolgozói nemzetközi Konferenciáról
2011. szeptember 08-09-én részt vettünk a RADAVA-ban megrendezésre kerülő szakmai konferencián. A magyar delegációban ketten a kamarát, négy szakdolgozó az MPT szakdolgozói szekcióját képviselte, melynek költségét a Magyar Pszichiátriai Társaság finanszírozta. 
Előtte való nap 07-én Kórház bemutatón vehettünk részt a határtól 30 Km-re található Hronovcei Pszichiátriai Kórházban. Szlovákiában 9 hasonló szakkórház típusú pszichiátriai betegeket ellátó intézmény található. Háziasszonyunk Molnár Júlia segítségével bepillanthattunk a szlovák pszichiátriai betegellátás szervezeti, és szakmai folyamataiba. A Konferencia, cseh, lengyel, és magyar nyelven zajlott, ahol mindig kaptunk fordítási segítséget. Előadásunkban Tunyi Tünde és Virág Jánosné a MESZK felépítését, a pszichiátriai ápolás aktualitásait, nehézségeit, és terveinket ismertette. Az MPT részéről tárgyalásokat folytattunk a „HORATIO” képviselőivel (Pszichiátriai ápolók európai szövetsége), hiszen a belépésünk most van folyamatban. Ennek eredményeként Novemberben Pozsonyban tartunk egy munkamegbeszélést, amely fő témája a szakdolgozók nemzetközi tapasztalatszerzése lesz. A konferencián jelen volt a „SESTRTA” nevű nővérújság szerkesztője, PhDr. Vlasta Husárová aki majd interjút készített Tünyi Tünde tagozati elnökünkkel a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamaráról és a Magyar Pszichiátriai Társaság Szakdolgozói  szekciójáról.
A Visegrádi négyek országainak képviselői egyeztetést tartottak, melynek eredményeként 2012-ben Magyarországon kerül megrendezésre a „V4” nemzetközi konferencia, melyre meghívtuk a HORATIO-t is.  A konferencia szervezését a MESZK és az MPT Szakdolgozói Szekciója vállalta.  

Tunyi Tünde

Kapcsolódó dokumentumok(1)

Tunyi Tünde - Képes beszámoló a XIII. Szlovák Pszichiátriai Szakdolgozói nemzetközi Konferenciárólpdf2011.10.04.
Legfrissebb kongresszusok
Kérem várjon...
Kongresszusok listája
  • H
  • K
  • Sze
  • Cs
  • P
  • Szo
  • V
  •  
  •  
  •  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Hasznos linkek
Tegye a Web-rendszert a kedvencek közé, így egy kattintással elérheti!
Javasoljuk, hogy az oldalt a könnyebb rendszeres elérhetőség érdekében tegye a "kedvencek" közé. [ Kattintson ide ]