Az Ébredések Alapítvány az idén, 20025. január 15-én tartotta jubileumi, 30. konferenciáját. A program méltó volt a jubileumhoz. Délelőtt nyolc szinkrontolmácsolt plenáris előadás hangzott el, több mint 200 résztvevő előtt, majd 12 workshop következett. Az előadások között volt nagyívű felépülés-történet, szó volt az Alapítvány múltjáról, jelenéről és ígéretes jövőjéről, innovatív genfi klinikai gyakorlatról a szerhasználat témakörében, valamint a klinikai szakpszichológia fejlődéstörténetéről napjainkig.
Ez utóbbiban Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra vezetett minket saját szakmai útján végig. A résztvevők hallhattak még a tapasztalati szakértők összeurópai helyzetéről és fejlődési lehetőségeiről, valamint a Magyar Védőnők Szövetsége által kidolgozott és bevezetett innovációról is. Szakmapolitikai előadóink voltak Dr. Andráczi-Tóth Vera, főosztályvezető, Belügyminisztérium, valamint Dr. Wernigg Róbert, az OKFŐ főosztályvezetője. Köszönjük, hogy megtisztelték a konferenciát!
A workshopok témái a Hanghalló Világkonferenciától, melyen munkatársaink vettek részt, a hanghalló módszer magyarországi gyakorlatán, a problémamegoldó kérdőív haladó szintű kitöltésén és értelmezésén, az Alapítvány nemzetközi networkjének workshopján keresztül a csecsemőkori ártalomcsökkentésig terjedtek. De workshop keretében találkoztak az Alapítvány régi és új munkatársai, és a résztvevők hallhattak a hajléktalanszállókon vezetett edukációs csoportjainkról is. Majd minden workshopon tapasztalati szakértők is jelen voltak és megosztották tapasztalatukat az adott workshop témájában.
Nem könnyű leírni azt a pozitív, támogató, emberi hangulatot, melyben a konferencia zajlott. Jó példa erre, hogy a záróplenárison az eddigieknél jóval többen és aktívabban vettek részt. Köszönjük résztvevőinknek, akik a mentális egészségügy minden szegmensét képviselték!
A nagyarányú részvétellel zajlott rendezvény lebonyolításában munkatársaink, önkéntesek, tapasztalati szakértőink és, mint annyi éve már, a kispesti Forrásház lelkes gárdája is segédkezett.
A konferencia a Belügyminisztérium támogatásával – a „Prevenció és felépülés a mentális egészség szolgálatában” c. projekt keretén belül – valósult meg.
Dr. Wernigg Róbert