Tisztelt Kollégák, kedves Barátaink!
Érdekes visszapörgetni az elmúlt 14 esztendő DAN-jainak programját, mert jól látható belőle, hogy a visszajelzésekből és látogatottsági adatokból okulva hogyan alakultunk át tisztán elméleti, tematikus konferenciából a témareferálókat és a gyakorlati alapú kurzusokat ötvöző tudományos rendezvénnyé. Munkatársaimmal együtt hisszük és bízunk benne, hogy az idei program is elnyeri majd a hazai aneszteziológusok és intenzív terápiában dolgozó szakemberek érdeklődését és szeretetét.
Elméleti előadásaink fókuszában idén olyan hangsúlyos témák állnak, mint az ARDS, a perioperatív folyadékterápia, a perioperatív szerv-protekció és az intenzív osztályos monitorozás. Ezek mellett a korábbi évekhez hasonlóan igyekeszünk gyakorlat-oritentált kurzusokkal kielégíteni a kollégák igényeit. A már hagyományosnak tekinthető agyhalál és donorellátás és a haemostasis és vérzéscsillapítás kurzus mellé „az idők szavára hallgatva” ultrahangos kurzust és ALS kurzust is szerepeltetünk a programban. Ez utóbbi aktualitását az ERC közelmúltban megjelent új ajánlása is aláhúzza, továbbá az is, hogy intézetünk munkatársai lázasan dolgoznak egy újraélesztéssel foglalkozó kézikönyv szerkesztésén. Tavaly nagy sikere volt a bronchoscopos kurzusunknak, amelyből azonban a létszámkorlát miatt sokan kimaradtak - ezt a hiányt is igyekszünk orvosolni.
A Pro Anaesthesia Debreceniensi oklevél idei kitüntetettjei Dr. Velkey György Főorvos (MRE bethesda Kórház) és Prof. Bíró Péter (UNI Zürich) lesznek. Mindketten ezer szállal kötődnek a debreceni anesztéziához, szeretetük és együttműködésünk mindannyiunk számára nagy megtiszteltetés.
Idén is minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy testnek és léleknek is maradandó emléket jelentő DAN-t rendezzünk. Szeretettel várunk mindenkit!
Prof. Dr. Fülesdi Béla
egyetemi tanár
A Kongresszus helyszíne:
Kölcsey Központ (4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.)
Kedvezményes jelentkezés határideje:
2016. szeptember 10.
Akkreditáció:
DE/2016.II/00154-es kódszámon, akkreditált.
Sikeres tesztírás esetén orvos résztvevők 50 kreditpont szerezhetnek, s a kreditpontok az OFTEX portálon feltüntetett szakképesítéseknél szakma szerinti pontszámként kerülnek jóváírásra.
A 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól 6. § (1) Szabadon választható elméleti továbbképzésnek minősül: az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők folyamatos továbbképzéséről szóló miniszteri rendelet szerinti kötelező szakmacsoportos, valamint szabadon választható, akkreditált elméleti továbbképzésen történő részvétel. Folyamatos továbbképzés alapján megszerezhető legmagasabb pontértékek: 41–50 pontig minősített továbbképzés esetén: 20 pont.
Bővebb információ és online jelentkezés >>