A kritikus állapotú betegek jelentős része szorul valamilyen fajta lélegeztetésre. A lélegeztetés szervpótló kezelés, de mindazonáltal a primer pulmonális kórképeknél terápiás eszköz is, így számos kórkép kapcsán már evidencia alapú ajánlásunk van a lélegeztetés kivitelezésére (pl. tüdőprotektív lélegeztetés ARDS kapcsán, noninvazív lélegeztetés hiperkapniás légzési elégtelenség kapcsán). A különböző indikációból történő lélegeztetés más-más formát, paraméter beállításokat, monitorozást és eszközparkot igényel, mely részletes fizikai, élettani és medicinális tudást követel a kritikus betegellátásban résztvevő szakemberektől. Jelen multidiszciplináris tanfolyam ezt a szerteágazó tudást hivatott megalapozni rendszerezett, célratörő elméleti, és Európában is egyedülálló szimulációs gyakorlati képzés segítségével. A tanfolyam elvégzésével 50 továbbképzési pont szerezhető.
A következő képzés a Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szervezésében 2017. április 9. és május 6. között kerül megrendezésre Budapesten, a Korányi Betegellátó Épületben.
A tanfolyam orvosok részére akkreditált. Tekintettel a témára, elsősorban az invazív és noninvazív lélegeztetést napi szinten végző osztályokon (pulmonológián, intenzív osztályon)dolgozó munkatársakat várjuk.
A tanfolyamról további információ az
Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika honlapján>> található.
Jelentkezés az Oftexen (SE-TK/2017.I./00175) és
ezen űrlap kitöltésével >> 2017.03.30-ig.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt:
Dr. Lorx András tanfolyamvezető
Dr. Fritúz Gábor
klinikai oktatásvezető