Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
A MEAT legfrissebb hírei
  • Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány és a Kútvölgyi Klinika Alapítvány pályázata 2024

    A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány és a Kútvölgyi Klinika Alapítvány közösen pályázatot hirdet Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvos- biológiai kutatással foglalkozó személyek számára.

    A pályázat célja: a klinikai gyógyítás, vagy orvosi tudományos kutatás területén dolgozók kiemelkedő tudományos tevékenységének elismerése.

    Előnyt élveznek azok a pályázók, akik az Alapítvány névadójának munkásságát folytatva kardiovaszkuláris és anyagcsere betegségek területéről nyújtanak be pályázatot.

    A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 1. (elbírálásának határideje: 2024. május 20.) A Kuratórium által odaítélésre kerülő díj: I. helyezett nettó 250.000 Ft. II. díj nettó 150.000 Ft, III. helyezett nettó 100.000 Ft.

    A pályázatot a palyazat@romicsalapitvany.hu e-mail címre elektronikus aláírással ellátva (ügyfélkapuval létrehozott AVDH aláírás is megfelelő), PDF formátumban kell benyújtani.

    A pályázatot természetes személy, saját nevében, magyar nyelven nyújthatja be, a pályázati anyag ábrák nélkül maximum 10.000 leütés (karakter) terjedelmű lehet. A PDF fájl mérete nem haladhatja meg a 25 MB-ot. A pályázathoz a fentiekhez azonos módon, külön PDF formátumú fájlban mellékelni kell rövid szakmai életrajzot, a születési idő, lakcím és telefon elérhetőségek megjelölésével. A szakmai önéletrajz végén nyilatkozni kell, hogy a pályázó a közölt személyes adatoknak a Romics Alapítvány által történő kezeléséhez hozzájárul, tudomásul veszi, hogy a Kuratórium minden tagja megismerheti adatait és pályázatát. A pályázatot papíron kinyomtatott formában nem kell megküldeni.

    Az Alapítvány adatairól, működéséről az alapítvány honlapján - www.romicsalapitvany.hu - található információ.

    Pályázatok 2024.02.21. 00:00
  • Újgenerációs genetikai vizsgálatok a magzati és reprodukciós diagnosztikában – 2025

    A Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinikája az Osseus Alapítvány szervezésében rendezi meg az „ Újgenerációs citogenetikai és molekuláris genetikai vizsgálatok a magzati és reprodukciós diagnosztikában – 2025” című tanfolyamát.  

    Helyszíne: Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika, 1083 Budapest

    Időpont: 2025.02.28 – 03.01.

    Szeretettel várjuk a téma iránt érdeklődő biológus, genetikus, (szak)orvos, rezidens kollégákat illetve a PhD képzésben résztevőket is!

    Szakmai 2024.12.05. 00:00
  • Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából (Budapest, 2025.04.04-05.)

    Az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház II. Belosztály szervezésében

    Időpont: 2025. április 4-5.

    Helyszín: Budapest, Stefánia Palota

    Weboldal: http://newinst.wixsite.com/endokrin2025

    Program, jelentkezési lap

    Szakmai 2024.11.29. 00:00
  • Interdiszciplináris konszenzus-keresés az antireszorptív szerek okozta állcsontnekrózis elkerülésére (2024.12.18.)

    A MOTESZ és a Magyar Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Társaság közös rendezvénye

    Helyszín: Semmelweis Egyetem, Arc-Állcsont-Szájsebészeti és Fogászati Klinika, Tanterem (1085 Budapest, Mária u. 52.)
    Parkolási lehetőség: a környező utcákban fizetős parkolás, illetve a Corvin Pláza mélygarázsában https://g.co/kgs/WMFJb5s

    Időpont: 2024. december 18. 10:00

    Szakmai 2024.11.22. 00:00
  • Anyagcsere csontbetegségek Tanfolyam (Budapest, 2025.02.05-07.) - Elkészült a program!

    Tisztelt Kolléga!

    A Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinikája immáron 34. éve rendezi meg tanfolyamát „Anyagcsere csontbetegségek” címmel. A tanfolyamot 2025. február 5-7. között tartjuk meg. Ennek az oka az, hogy klinikánk jelentősen megnövekedett oktatási kötelezettsége következtében tantermünk a teljes januári hónapban foglalt. De hiszünk abban, hogy az időpont február elejére tolódása nem okoz gondot senkinek, főként, ha erre időben – most – felhívjuk a figyelmet. A tanfolyamon most is a szakterülettel kapcsolatos legújabb információkat szeretnénk átadni az osteológiával foglalkozó kollégáknak.

    A program megtekinthető ide kattintva

    Szakmai 2024.10.22. 00:00
  • Nekrológ Dr. Kiss Róbert kollégánk emlékére (1937 – 2024)

    Társasági 2024.09.17. 00:00
  • Papillon Course on Thyroid Ultrasound 2024-2025

    2024. szeptember 15-től harmadjára rendezzük meg a Papillon Course on Thyroid Ultrasound tanfolyamat az Európai Pajzsmirigy Társaság támogatásával. Három, részben független rendezvényt hirdetünk meg.

    Szakmai 2024.09.10. 00:00
  • ESE európai endokrinológia, diabétesz és anyagcsere betegségek szakvizsga 2024.12.13.

    Az Európai Endokrinológiai Társaság (ESE) által szervezett európai endokrinológia, diabétesz és anyagcsere betegségek szakvizsga időpontja meghirdetésre került, eszerint a vizsgát egész Európában 2024. december 13-án, pénteken bonyolítják, internet alapú tesztírás formájában.

    A részletekről az ESE honlapján lehet információkat találni:

    https://www.ese-hormones.org/education-and-training/european-board-exam-on-endocrinology-diabetes-metabolism/

    Az európai szakvizsgát önmagában a Nemzeti Vizsgabizottság és az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) nem fogadja el magyarországi praxis gyakorlásához, a magyar Nemzeti Vizsgabizottság által bonyolított magyar szakvizsga ugyanakkor egész Európában érvényes. 

    Az európai szakvizsga egy magas szintű európai minősítés megszerzéséhez lehet hasznos az erre igényt tartó, érdeklődő kollégák számára. 

     

    Szakmai 2024.07.24. 00:00
  • Új irányelv a gyermek- és serdülőkori hypophysis daganatok kezelésére

    Új irányelv a gyermek- és serdülőkori hypophysis daganatok kezelésére

    Szakmai 2024.03.04. 00:00
  • In memoriam Prof. Dr. Sólyom János (1939-2024)

    Sólyom János professzor Sopronban született, édesapja evangélikus teológus tanár volt. Felmenői a Felvidékről és Erdélyből származtak. Családi gyökerei kifejezetten fontosak voltak számára. Közvetlen kollégáinak – a maga visszafogott módján – szívesen beszélt a történelem által megtépázott, mégis értékekkel teli gyermekkoráról, büszke volt testvéreire, gyermekeire, unokáira.

    Az általános orvosi diploma megszerzése után, 1963-tól a Fővárosi László Kórház Gyermekosztályán dolgozott, ahol gyermekgyógyász szakorvosi képesítést szerzett. 1967-től a Budapesti Orvosegyetem Élettani Intézetében oktatóként és kutatóként dolgozott, eközben orvosi laboratóriumi szakvizsgát tett. Tudományos érdeklődése ekkor fordult a mellékvesekéreg hormonbioszintézise felé. 1974-től a Budapesti Orvostudományi Egyetem II. számú Gyermekgyógyászati Klinikáján tudományos főmunkatársként, majd docensként, 1996-tól pedig egyetemi tanárként vett részt az oktatásban, a gyógyításban és a kutatásban. 1993-ban elnyerte az MTA doktora címet. Nevéhez fűződik a klinika hormonlaboratóriumának létrehozása, a szérum szteroid hormonok és a szűrőpapírra vett vérmintából végzett 17- hidroxi progeszteron meghatározás beállítása. A kongenitális adrenális hiperpláziás betegeket ellátó kollégák számára országos konzultációs rendszert alakított ki, a laboratóriumi leletek mellé terápiás javaslatot, gondozási tanácsot is mellékelt.  Szoros munkakapcsolatban állt az Ulmi Egyetem endokrinológiai munkacsoportjával, elsősorban Homoki János professzorral – a kapcsolatból életre szóló barátság lett. Az öt közép-európai ország részvételével megalakult gyermekendokrinológiai társaság (MEWPE) munkájában aktív szerepet játszott. Igazgatóhelyettesként, illetve egyetemi tanárként nyugdíjba vonulásáig dolgozott a Tűzoltó utcai Gyermekgyógyászati Klinikán. 2018-ig rendszeresen részt vett a klinika graduális és posztgraduális oktatási feladatainak ellátásában. A gyermekendokrinológia egyik hazai megteremtőjeként 20 éven át fontos szerepet vállalt az ellátás és a szakképzés irányításában. A magyar gyermekendokrinológusok éves rendezvényének, az ENDOPED-nek egyik megálmodója és névadója, a konferenciáknak nyugdíjba vonulása után is sok évig aktív résztvevője volt. Tudományos munkásságát több száz kongresszusi előadás, 132 közlemény, több könyv és könyvfejezet őrzi.

    2016-ban Batthyány-Strattmann László díjat kapott. 2023-ban a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolája megalakulásának 30. évfordulóján rektori elismerésben részesült kimagasló tudományos utánpótlás-nevelő, iskolateremtő munkásságáért.

    Romló egészségi állapota miatt a COVID19 pandémia után már nem jött el az ENDOPED-re. Nagy örömünkre szolgált, hogy a 30. jubileumi rendezvényen, 2023. áprilisában Kecskeméten az „online térben” találkozhattunk vele.

    Mi, akik személyesen ismertük, dolgozhattunk vele, igyekszünk továbbadni az utánunk jövőknek mindazt, amit tőle tanulhattunk, többek között a kivizsgálás menetének logikus felépítését, a mintavétel pontosságának fontosságát, a csapatmunka értékét. A Sólyom professzor urat személyesen nem ismerő fiatal gyermekendokrinológusok a napi munkájukhoz sorvezetőként használt „kék” és „zöld” ENDOPED Memo kézikönyv használatával őrizhetik emlékét.

    Nyugodj békében, Professzor Úr!

    A tanítványok és az ENDOPED csapata nevében

    dr. Luczay Andrea, az ENDOPED szekció elnöke - dr. Halász Zita, az ENDOPED szekció titkára

     

    Társasági 2024.02.07. 00:00