A Magyar Hypertonia Társaság tagjai számára pályázatot hirdet hipertóniával kapcsolatos
- klinikai és elméleti tudományos kutatásra (pályázható összeg maximum egymillió forint),
- külföldi illetve belföldi kongresszusi részvételre ahol a pályázónak elfogadott absztraktja van (belföldi kongresszus esetén maximum 50 ezer, külföldi kongresszus esetén maximum 150 ezer forint)
- kongresszus, szimpózium szervezésére (maximum 300 ezer forint)
- külföldi előadó meghívására, amennyiben a meghívott az MHT rendezvényén részt vesz (maximum 150 ezer forint),
- szakkönyvvásárlásra (maximum 30 ezer forint)
- eredeti munkát bemutató közlemény publikálási költségeire (maximum 250 ezer forint)
A pályázatok alapvető célja hogy a Társaság ezzel is hozzájáruljon a hazai hipertonológia fejlesztéséhez.
A mellékelt adatlap szerint elkészített pályázatot elektronikus úton kérjük benyújtani az MHT Tudományos Bizottság titkárához (Dr. Tislér András, tisler.andras@med.semmelweis-univ.hu, cc rosivall.laszlo@med.semmelweis-univ.hu).
A pályázás alapfeltétele legalább két éves társasági tagság. Összeférhetetlenség miatt nem adhat be tudományos kutatási pályázatot az MHT mindenkori elnöke, elnökhelyettese, főtitkára, valamint a Tudományos Bizottság elnöke.
A pályázatok benyújtása és értékelése - a tudományos kutatási pályázatok kivételével - folyamatos. Tudományos kutatási pályázatot évente egyszer, május 31.-ig lehet benyújtani. A határidő után benyújtott pályázat csak a következő határidővel bírálható el.
A tudományos kutatási pályázatról annak tudományos jelentősége, újszerűsége, a várható eredmények újdonsága és azok hasznosíthatósága, a kutatás meglévő személyi és intézményi feltételei, pénzügyi realitása, a pályázó addigi tudományos eredményei, társasági aktivitása alapján - a tudományos bizottság javaslatára – az elnökség/vezetőség dönt.
A pályázók az eredményről elektronikus levélben értesítést kapnak. Az elnyert támogatás az éves kongresszuson kerül kihirdetésre.
Sikeres tudományos kutatási pályázat esetén a pályázónak évenkénti pénzügyi és az eredményekre vonatkozó írásbeli beszámolót kell benyújtania minden év május 31.-ig. A támogatott kutatással összefüggő publikációk köszönetnyilvánításában a társaság nevének és a támogatás tényének szerepelnie kell.
További részletek a kapcsolódó dokumentumban.