Magyar Táplálkozástudományi Társaság Aktualitások a táplálkozástudományban – szakértők a nappalinkban - I. szakmai webinárium
Rendezvény kezdete: 2020.09.15.Rendezvény vége: 2020.09.15. Helyszín: Online, Kedves Tagtársunk! Örömmel értesítjük, hogy a MTTT tagsága és más érdeklődők számára, „Aktualitások a táplálkozástudományban - szakértők a nappalinkban” címmel szakmai webinárium sorozatot szervezünk. Elsősorban a táplálkozástudomány területén jártas, de határterületek iránt is érdeklődő szakemberek számára változatos, érdekes témákban kértünk/kérünk fel neves szakembereket, hogy rövid, egy-másfél órás webináriumok keretében, online platformon keresztül, ingyenesen elérhető előadásokat tartsanak, amelyeket követően előadóink kérdésekre is válaszolnak. Az MTTT első szakmai webináriuma a COVID-19 humán egészségügyi és élelmiszer-biztonsági vonatkozásairól szól majd. Felkérésünket elfogadta Prof. Dr Merkely Béla egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Rektora, a Semmelweis Egyetem Városmajor Szív- és Érgyógyászati Klinikájának igazgatója, Prof. Dr Bánáti Diána , a Szegedi Tudományegyetem leendő Rektori Megbízottja, a Mérnöki Kar egyetemi tanára, az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) korábbi elnöke. A rendezvényt megnyitja és az esemény moderátora Prof. Dr Rurik Imre egyetemi tanár, az MTA doktora, az MTTT Elnöke. Az előadások nyelve magyar. Az online platformon az előadások diaképei követhetőek lesznek. Az előadásokat technikai okokból nem rögzítjük, azok egy alkalommal hangzanak el. Mivel az online részvétel létszáma az ingyenesen használt platform miatt korlátozott, ezért a regisztráció során előnyben részesülnek a MTTT aktív (tagsági díjukat rendezett) tagjai.Regisztrálni az alábbi email címen lehet: mttt@sph.unideb.hu A regisztrációhoz kérjük a nevet, email címet, munkahely megnevezését. A jelentkezés sorrendjében fogadjuk az érdeklődőket. A jelentkezésről visszajelzést küldünk és az esemény előtt küldjük a linket, információt, hogyan lehet kapcsolódni az eseményhez. Prof. Dr Rurik Imre MTTT Elnök
Magyar Dermatológiai Társulat Diabétesz és szövődményei - interdiszciplináris fórum
Rendezvény kezdete: 2020.09.15. 11:00Rendezvény vége: 2020.09.15. 14:00 Munkahely neve: Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége Tel: +36-1-312-3807 E-mail: info@motesz.hu Helyszín: 1083 Budapest, Szigony utca 43., MTA - Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet A rendezvény Web oldala: http://www.motesz.hu/index.php/diabetesz-es-szovodmenyei A rendezvény a Magyar Általános Orvosok Tudományos Egyesülete, a Magyar Diabetes Társaság, a Negatívnyomás-terápiával a Sebgyógyulásért Egyesület valamint a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége (MOTESZ)közös szervezésében valósul meg.
A rendezvény ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött!
Regisztrálni az alábbi linken vagy a csatolt űrlap kitöltésével és annak, az info@motesz.hu email címre való visszaküldésével lehet.
http://www.motesz.hu/index.php/diabetesz-es-szovodmenyei
Az adatvédelmi rendeletnek való megfelelés miatt külön jelentkezési űrlap készült az orvosok számára és külön a szakdolgozók számára,
ezért kérjük, hogy a megfelelő adatlapot töltse ki jelentkezéskor.
Üdvözlettel:
Komlósy Dorottya
titkárságvezető
Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége
1083 Budapest, Szigony u. 43.
PROGRAM
10.30-11.00 Érkezés, regisztráció
11.00-11.10 Megnyitó
11.10-13:30 Szakmai program
Üléselnökök: Prof. Dr. Balogh Sándor, Prof. Dr. Wittmann István
A neuropathia diabetica klinikuma, diagnosztikája és terápiája Prof. Dr. Kempler Péter
A diabeteszes láb ellátása Prof. Dr. Daróczy Judit
A negatívnyomás-terápia lehetőségei Prof. Dr. Harsányi László
Kardiovaszkuláris kezelés 2-es típusú diabéteszben, az MDT ajánlása alapján Prof. Dr. Wittmann István
13.30. A Szakmai Program zárása
Az Előadások időtartama 30 perc, előadásonként 5 perc diszkusszió.
A szakmai programot követően szendvicsebéd biztosított.
A részvétel ingyenes, előzetes illetve helyszíni regisztrációhoz kötött.
A rendezvény a Medicus Universalis Club akkreditált tanfolyamaként 8 pontértékű.
A rendezvény személyes részvétel mellett online részvételt is biztosít.
Jelentkezés: a www.motesz.hu oldalon online, vagy a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével az info@motesz.hu e-mail címen.
A rendezvény szakmai támogatója a HARTMANN-RICO Hungária Kft. Kapcsolódó dokumentumok (5)
Magyar Dermatológiai Társulat Allergológia a családorvosi gyakorlatban - Továbbképző Tanfolyam
Rendezvény kezdete: 2010.04.09.Rendezvény vége: 2010.04.10. Tudományos információ: Prof. Dr. Temesvári Erzsébet egyetemi tanár Munkahely neve: Semmelweis Egyetem Bőr- Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika Címe: 1085 Budapest, Mária u. 41. Tel: (06 1) 2660465 / 5716 mellék Fax: (06 1) 2674685 E-mail: temerz@bor.sote.hu Szervező: Papp Zsombor Ügyvezető (109-es mellék) Munkahely neve: Convention Budapest Kft Címe: H-1461 Budapest, Pf: 11., www.convention.hu Tel: (06 1) 2990184, 2990185, 2990186 Fax: (06 1) 2990187 E-mail: zspapp@convention.hu Helyszín: 1044 Budapest, Íves út 16., Ramada Resort Aquaworld Budapest**** A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu Tisztelt Hölgyem / Uram!
Ezúton szeretnénk ismételten felhívni figyelmét az Allergológia a Családorvosi Gyakorlatban Továbbképző Tanfolyamra.
A kedvezményes regisztrációs határidőt meghosszabbítottuk 2010. március 20-ig.
Kötelezően választható pontszámként 38 kreditpont elszámolható.
Beköszöntő
Tisztelt Kollégák!
Az allergiás megbetegedések száma az elmúlt évtizedekben robbanásszerű emelkedést mutat.
A civilizáció fejlődésével számos új immunválaszt befolyásoló szennyező és allergizáló anyag került környezetünkbe .Az atópiás és allergiás immunreakciók genetikai diszpoziciója mellett napi érintkezésbe kerülünk olyan ,korábban csak elvétve alkalmazott kémiai vegyületekkel ,melyek napjainkra már a leggyakoribb allergénekké váltak. A globalis környezetszennyeződés nem csak a human ,hanem a növényi biológiai folyamatokra is hat ,befolyásolva azok immunrendszerre ható tulajdonságait is.
Az allergiás megbetegedések a gazdaságilag fejlett országok lakosságának közel egyharmadát érintik, hazai felmérések szerint az allergiás prediszpozició a lakosság közel 40%-ban kimutatható.
A részben környezeti ártalom eredményeként jelentkező allergia mára multidiszciplinaris betegséggé vált. Az allergiás kórképekben szenvedő betegek, az egyes szakmák alapismereteinek bővítésével, egyazon szakterületen belül kezelhetők magas szinten, melyhez természetesen elengedhetetlen más szakmák allergológusainak kollaborációja.
A változatos tünetekkel jelentkező allergiás betegek első kezelője többnyire az alapellátás szakorvosa, aki a beteg acut ellátását, továbbá a diagnosztikai vizsgálatok elindítására a szükséges szakorvoshoz történő irányítást végzi .Ezt tartottuk szem előtt , továbbképző tanfolyamunk programjának összeállításában ,amikor az allergiás kórképekkel napi betegellátásban foglalkozó , hazai és nemzetközi viszonylatban elismert szakemberek ,egyetemi oktatók gyakorlati tapasztalatait adjuk közre. A változatos klinikai tünetek bemutatása mellett a diagnózis felállításához szükséges alapismeretek és az interdiszciplinaris kapcsolódásokat ismertetjük.
Az előadók az uniformizált protokollokat meghaladó gyakorlati tapasztalati tudása az alapellátásban dolgozó kollégáknak betegeik kezeléséhez bizonnyal nagy segítséget nyújt.
Prof Dr Kárpáti Sarolta
tanszékvezető egyetemi tanár
Prof Dr Temesvári Erzsébet
egyetemi tanár
A továbbképző tanfolyam fő témái meghívott előadói:
2010.április 09. péntek:
Bevezető
Prof. Dr. Kárpáti Sarolta
Allergológiai kórképek immunológiai háttere
Prof. Dr. Falus András akadémikus
Urticaria
Dr. Hidvégi Bernadett Ph.D.
Gyógyszerallergia
Prof. Dr. Kárpáti Sarolta
Élelmiszer allergia-intolerancia
Prof. Dr. Temesvári Erzsébet
Ekzemas kórképek
Dr Pónyai Györgyi PhD
In vivo bőrtesztek
Prof. Dr. Temesvári Erzsébet
Atópiás dermatitis
Dr. Pónyai Gyöngyi Ph.D.
Fotoallergiás és fototoxikus reakciók
Dr. Wikonkál Norbert med.habil.
Vasculitisek
Dr. Marschalkó Márta PhD
Szemészeti allergiás megbetegedések
Prof. Dr. Németh János
Allergiás megbetegedések gyermekkorban - urticaria, asthma, angiooedema
Prof. Dr. Cserháti Endre
2010.április 10. szombat:
Allergiás megbetegedések a gyermekgyógyászatban - élelmiszer allergia, rhinitis, anphylaxia
Dr. Mezey Györgyi Ph.D.
Anaphylaxia
Dr. Herjavecz Irén med. habil
Hyposzenzibilizációs kezelések
Dr. Herjavecz Irén med.habil
Tüdőgyógyászat területén jelentkező allergiás kórképek
Dr. Orosz Márta Ph.D.
In vivo tesztek a tüdőgyógyászatban
Dr. Herjavecz Irén med. habil
Allergiás megbetegedések fül-orr-gégészeti vonatkozásai
Dr. Tóta Julianna Ph.D.
Allergiás betegségek gasztroenterológiai tünetei
Dr. Juhász Márk Ph.D.
Terápiás lehetőségek
Prof.Dr. Soós Gyöngyvér
A Csont-Ízületi Betegségek Korai Felismeréséért Alapítvány ESMRMB School of MRI Clinical Course
Rendezvény kezdete: 2003.10.30.Rendezvény vége: 2003.11.01. E-mail: office@esmrmb.org Helyszín: Munich, Germany http://www.esmrmb.org
Advanced MR Imaging of the Musculoskeletal System
MR-Imaging of the musculoskeletal system is one of the most common requests in clinical routine work. MRI is more sensitive than X-ray and CT in the detection of tumours, inflammations and sports injuries. However, specificity is often low and requires the knowledge of morphologic signs of specific sequence protocols. Fast and specific sequence protocols are also necessary to allow a cost-effective imaging strategy. The course will be a combination of lectures and case-based interactive teaching in small groups. We are looking forward to welcoming you to this international course, which is held by renowned clinical experts from Europe.
Magyar Ortopéd Társaság 2nd European Course in Rehabilitation of the Hand
Rendezvény kezdete: 2003.10.26.Rendezvény vége: 2003.10.30. Tudományos információ: VitalMed Bodrum European Office Tel: +32-(0)3-6363138 Fax: +32-(0)3-6363138 E-mail: vitalmed@turk.net Helyszín: Bodrum, Törökország Díja: 590 Euro
Topics:
Anatomy, examination of the hand, Dupuytren's disease, extensors, flexors, tenolysis, reconstruction, rheumatic hand, burns, fractures, wrist, spastic hand, RSI, muscles and ligaments, multi trauma, replantation, wound healing, tendon transfers, congenital anomalies, nerve injuries, vessel and nerve Entrapments, connective tissue injuries, healing, muscles, symphatetic reflex dystrophy.