|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
15. PsychART24 - művészeti maraton a Pécsi Pszichiátriai Klinikán 09. 26-27. |
Rendezvény kezdete: 2025.09.26. | Rendezvény vége: 2025.09.27. |
A rendezvény Web oldala: https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/17918 |
Pécs negyedszer csatlakozik egy érdekes, országos kezdeményezéshez. A pszichiátriai betegséggel élők 24 órán át együtt alkotnak bárkivel egy festőmaraton keretében. Ezen szeretettel várunk mindenkit akit érdekel. A programot az ország különböző pontjain, egy időben rendezik, szeptember utolsó hétvégéjén. 2025-ben már kilenc helyszínen: Budapesten, Debrecenben, Szegeden, Pécsen, Békéscsabán, Kecskeméten, Kalocsán, Miskolcon és Sopronban is lehet majd közösen alkotni, Pécsen a Pszichiátriai Klinika művészetterápiás helyiségében szeptember 26-án 12-21, 27-én 7-12 óráig. Részletek: https://aok.pte.hu/hu/hirek/hir/17918 |
|
|
 |
|
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság |
|
VII. MIRA - Mediterrán Intenzíves Randevú |
Rendezvény kezdete: 2025.09.26. | Rendezvény vége: 2025.09.27. |
Helyszín: Pécs, Hotel Corso |
A rendezvény Web oldala: http://www.mira.org.hu |
Időpont: 2025. szeptember 26. péntek – szeptember 27. szombat
Helyszín: Hotel Corso (7626 Pécs, Koller utca 8.) http://www.corsohotel.hu
A rendezvény weboldala: http://www.mira.org.hu Tisztelt Kollégák!
Immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre Pécsett a Mediterrán Intenzíves Randevú. A szakmánkat érintő folyamatos támadások mellett egyre fontosabb, hogy összejöjjünk, összetartsunk. Ennek jó lehetőségét képezik a különböző kongresszusok, ahol a tudomány legújabb eredményeinek ismertetése mellett lehetőség nyílik személyes találkozásokra is. A MIRA előtti napon, de ahhoz kapcsolódóan 2 akkreditált pontszerző továbbképző tanfolyamra kerül sor a Patient Blood Management, illetve gyermekanesztézia témakörében. Mind a két tanfolyamon a szakma elismert képviselői adnak elő. A korábbi gyakorlatnak megfelelően a MIRA-ra regisztráltak számára a részvétel e tanfolyamokon ingyenes.
Az aneszteziológiai és intenzív terápiás előadások mellett külön szekció foglalkozik a fájdalomterápiával, hisz Pécs ebben úttörő szerepet játszik. A szakorvos képzés a jövőbe tett befektetés ezért igen nagy jelentőséggel bír. Ezért egy oktatási és szakmapolitikai szekciót is beiktattunk a programba. Az utóbbi szomorú aktualitását az adja, hogy ismét napirendre került az anesztézia és intenzívterápia szétválasztása, illetve a nővérnarkózis bevezetése. Másrészt úgy érzem a társaságot tájékoztatni szükséges a szakfőorvosi tevékenység végzésének eredményeiről.
Előzetes regisztráció alapján lehetőség lesz az AITI-n működő e-lázlap és műtéti jegyzőkönyv megtekintésére a gyakorlatban. A tudományos program mellett lehetőség lesz kötetlen beszélgetésekre, városlátogatásra idegenvezetővel, illetve szeptember 26.-án este bankettet tartunk.
Minden érdeklődő kollégát szeretettel várunk rendezvényünkön.
Prof dr. Csontos Csaba A szervező bizottság elnöke.
Fő témakörök: Gyógyszertan az intenzív osztályon Anesztézia Fájdalomterápia Szakmapolitika Intenzív terápia Ezt kutatjuk
Akkreditáció: A MIRA továbbképző tanfolyam orvosok részére PTE/ÁOK 2025. II.00123 kódszámon akkreditált rendezvény. Sikeres tesztírás esetén 32 kreditpont szerezhető meg. A PBM, kezelési irányelvek, POCT mérése továbbképző tanfolyam orvosok részére PTE/ÁOK 2025.II/00122 kódszámon akkreditált rendezvény. Sikeres tesztírás esetén16 kreditpont szerezhető meg.
A gyermekaneszteziológiai alapismeretek továbbképző tanfolyam orvosok részére PTE/ÁOK 2025. II./00121 kódszámon akkreditált rendezvény. Sikeres tesztírás esetén 16 kreditpont szerezhető meg.
A kreditpontok - az OFTEX portálon - a tanfolyam adatlapján feltüntetett szakképesítésekhez szakma szerinti pontszámként kerülnek jóváírásra.
A 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól 6. § (1) Szabadon választható elméleti továbbképzésnek minősül: az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők folyamatos továbbképzéséről szóló miniszteri rendelet szerinti kötelező szakmacsoportos, valamint szabadon választható, akkreditált elméleti továbbképzésen történő részvétel. Folyamatos továbbképzés alapján megszerezhető legmagasabb pontértékek: 41–50 pontig minősített továbbképzés esetén: 16 pont. |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság |
|
GYSE 2025 - A gyermekorvos sürgősségi esetei (Budapest, 2025.09.25-27.) |
Rendezvény kezdete: 2025.09.25. | Rendezvény vége: 2025.09.27. |
Helyszín: 1074 Budapest, Hotel Hungaria City Center, Rákóczi u. 90. |
A rendezvény Web oldala: https://convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYSE25 |
Időpont: 2025. szeptember 25-27.Helyszín: Hotel Hungaria City Center (1074 Budapest, Rákóczi u. 90.)Kedves Kollégák, kedves gyermekellátásban dolgozó Barátaink!Tisztelettel meghívlak Benneteket / meghívom Önöket a 2025-ös GYSE-ére. Célkitűzésünk már jól ismert: “Ne kelljen félni, ha nehéz eset jön”! Kiváló előadások és workshopok segítik a résztvevőket e cél elérésében. A workshopokra a kongresszus regisztrált résztvevői rendkívül kedvezményes díj fejében jelentkezhetnek. Gyakorlatorientált továbbképző tanfolyamunk népszerűsége 2017 óta változatlan, jelenleg a leglátogatottabb, eset- és gyakorlatorientált gyermekgyógyászati tanfolyam. A 2025-es GYSE-re is olyan témákat választottunk, ami minden gyermekellátásban dolgozó vagy gyermekeket is ellátó egészségügyi szakember érdeklődésre számot tarthat. Fő témáink 2025-ben:- A gyermekellátás legfontosabb kihívásai;
- Égéssérült gyermek ellátása;
- Fájdalomcsillapítás;
- Régi és új tévhitek az oltásokkal kapcsolatban;
- Infektológiai esetek;
- A légzési elégtelenség ritka okai;
- Gyermekkardiológia;
- Onko-hematológia gyakorlati problémái;
- Anaphylaxia ellátása;
- A génterápia kihívásai;
- Kihívások a gyermeksürgősségi ellátásban és a gyermekmentésben;
- Varia;
- Bemutatkozik az MRE Bethesda Gyermekkórház Sürgősségi Osztálya!
Kiváló előadók garantálják, hogy mindenki értékes információkkal távozzon tanfolyamunkról! Szeretettel várjuk rendezvényünkre a gyermekellátás különböző területein dolgozó orvosokat és ápolókat, továbbá az akut gyermekellátás irányt érdeklődő egyéb szakembereket. Külön szeretettel invitáljuk, és a gyermekorvoslás iránt érdeklődő orvostanhallgatókat is. A fiatalok részvételét kedvezményes regisztrációs díjjal segítjük!
A továbbképzés a Semmelweis Egyetem által a SE-SZTOK/2025.II/00162 kódszámon akkreditált továbbképző tanfolyam. Részvétel esetén az orvosok 48 kreditpontot szerezhetnek. Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható: 1. aneszteziol.-intenzív terápia; 2. csecsemő és gyermek kardiológia; 3. csecsemő és gyermekgyógyászati intenzív terápia; 4. csecsemő- és gyermekgyógyászat; 5. gyermekneurológia; 6. háziorvostan; 7. infektológia; 8. oxyológia és sürgősségi orvostan.
A 63/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet az egészségügyi szakdolgozók továbbképzésének szabályairól 6. § (1) „SZABADON VÁLASZTHATÓ” elméleti továbbképzésnek minősül: az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők folyamatos továbbképzéséről szóló miniszteri rendelet szerinti kötelező szakmacsoportos, valamint szabadon választható, akkreditált elméleti továbbképzésen történő részvétel. Folyamatos továbbképzés alapján megszerezhető pontértékek: 31-40 pontig minősített továbbképzés esetén: 20 pont.
További részletek, online regisztráció a Konferencia honlapján: https://convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYSE25 A helyszín 2025-ban is a Hotel Hungária City Center lesz. A tudományos rendezvény kitűnő szervezését a Convention Budapest Kft. munkatársai biztosítják.
Találkozzunk a konferencia helyszínén!
Dr. Ujhelyi Enikő PhD főorvos gyermekgyógyász, aneszteziológus-intenzív terápiás, gyermekinfektológus, gyermekintenzív szakorvos DPC-OHII |
|
|
 |
|
Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság |
|
MSZNUT XVIII. Kongresszusa |
Rendezvény kezdete: 2025.09.25. | Rendezvény vége: 2025.09.27. |
Helyszín: Debrecen, |
A rendezvény Web oldala: https://msznut2025.congressline.hu/ |
Társaságunk 2025. szeptember 25-27. között Debrecenben rendezi meg XVIII. Kongresszusát, melyre az idén is nagyszámú, az ultrahang-diagnosztika iránt érdeklődő résztvevő jelentkezését várjuk. Idei tiszteletbeli tagunknak Dr. Dario Paladini professzort választotta a Vezetőség, aki 2026. március 5-én és 6-án a magzati szív ultrahangvizsgálatáról tart rendkívül értékes és élvezetes tanfolyamot, melyet magyar oktatókkal támogatott hands-on training követ.
Tagjaink csak akkor vehetik igénybe a kedvezményes regisztrációs díjat, ha tagdíjegyenlegük rendezett! A tagdíj befizetése kizárólag online bankkártyás befizetéssel történik weboldalunkon, ide kattintva Így automatikusan, azonnal rögzítésre kerül az adatbázisban és azonnal elkészül róla a tagdíjszámla is.
ONLINE KONGRESSZUSI REGISZTRÁCIÓ IDE KATTINTVA
A Kongresszus zárónapján, 2025. szeptember 27-én közgyűlést tartunk, melyre minden tagunkat szeretettel várjuk. A közgyűlésre szóló meghívót minden regisztrált tagunknak külön levélben is küldeni fogjuk.
A kongresszus a közgyűlést követően tesztírással zárul, melynek kreditpont értéke 48 pont.
További részletes információk a Kongresszus weboldalán: https://msznut2025.congressline.hu/ |
|
|
 |
|
doki.NET |
|
12th Congress of the European Federation of Neurological Societies |
Rendezvény kezdete: 2008.08.23. | Rendezvény vége: 2008.08.26. |
Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet |
Tudományos információ: European Federation of Neurological Societies |
Munkahely neve: European Federation of Neurological Societies |
Címe: 1070 Vienna, Breite Gasse 4-8. Austria |
Tel: +431 889 0503 |
Fax: +431 889 0503 13 |
E-mail: headoffice@efns.org |
Szervező: Kenes International |
Munkahely neve: Kenes International |
Címe: 1-3 rue de Chantepoulet, PO Box 1726
CH-1211, Geneva 1, Switzerland |
Tel: +41 22 908 0488 |
Fax: +41 22 732 2850 |
E-mail: efns08@kenes.com |
Helyszín: Spain, 28042 Madrid, Parque Ferial Juan Carlos I, IFEMA - CENTRO DE CONVENCIONES |
A rendezvény Web oldala: http://www.kenes.com/efns/index.asp |
EFNS Madrid 2008 brings together neurologists from various specialities with a full scientific programme including teaching courses, main topics, focused workshops, satellite symposia, short communications and posters focusing on different neurology fields: Parkinson's disease, Movement and muscle disorders, dementia, Cerebrovascular diseases, stroke and epilepsy. |
|
|
 |
|
doki.NET |
|
XXVI CINP Congress (Collegium Internationale Neuro-Psychopharmacologicum) |
Rendezvény kezdete: 2008.07.13. | Rendezvény vége: 2008.07.17. |
Tudományos információ: Dan Rujescu |
Munkahely neve: Department of Psychiatry |
Címe: Ludwig Maximilians University
Nußbaumstr. 7
80336 Munich, Germany |
E-mail: dan.rujescu@med.uni-muenchen.de |
Munkahely neve: CINP Central Office |
Címe: 1 Tennant Avenue
College Milton South
East Kilbride, Glasgow G74 5NA
Scotland, UK |
E-mail: cinp@glasconf.demon.co.uk |
Helyszín: Germany, 81823 Messegelände, Munich |
A rendezvény Web oldala: http://www.cinp2008.org |
|
|
 |
|
doki.NET |
|
XXVI CINP Congress (Collegium Internationale Neuro-Psychopharmacologicum) |
Rendezvény kezdete: 2008.07.13. | Rendezvény vége: 2008.07.17. |
Tudományos információ: Dan Rujescu |
Munkahely neve: Department of Psychiatry |
Címe: Ludwig Maximilians University
Nußbaumstr. 7
80336 Munich, Germany |
E-mail: dan.rujescu@med.uni-muenchen.de |
Munkahely neve: CINP Central Office |
Címe: 1 Tennant Avenue
College Milton South
East Kilbride, Glasgow G74 5NA
Scotland, UK |
E-mail: cinp@glasconf.demon.co.uk |
Helyszín: Germany, 81823 Messegelände, Munich |
A rendezvény Web oldala: http://www.cinp2008.org |
|
|
 |