|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
GALEN hasi képalkotási továbbképző tanfolyam (Budapest, 2016.09.22-23.) |
Rendezvény kezdete: 2016.09.22. | Rendezvény vége: 2016.09.23. |
Szakterület(ek): Radiológia |
Helyszín: 1074 Budapest, Rákóczi út 90., BEST WESTERN Hotel Hungaria |
A rendezvény Web oldala: http://esor.org/cms/website.php?id=/en/programmes/galen_advanced_courses/abdominal_imaging.htm |
Helyszín: BEST WESTERN Hotel Hungaria (1074 Budapest Rákóczi út 90.)
E tanfolyamot 4. és 5. éves radiológus rezidenseknek, radiológus szakorvosoknak és a hasi képalkotás iránt érdeklődő munkatársaknak szánták. Ismertetésre kerülnek diagnosztikai kritériumok és kihívások, stádium felmérési alapelvek a képalkotás területén, továbbá a has különböző daganatos és gyulladásos megbetegedéseinek leírásában és jellemzésében történt előrelépések. Különös hangsúlyt kap a rendelkezésre álló legújabb képalkotási technikák alkalmazása. Neves európai szakértők biztosítják a magas színvonalú oktatási programot, mely a plenáris előadásokat interaktív kis munkacsoportokkal kombinálja.
Rezidensek
Kedvezményes díj 150 EUR,- (a tanfolyam kezdete előtt legalább nyolc héttel)
Normál díj 200 EUR,- (a tanfolyam megkezdése előtti nyolc héten belül)
Radiológus szakorvosok
Kedvezményes díj 250 EUR,- (a tanfolyam kezdete előtt legalább nyolc héttel)
Normál díj 300 EUR,- (a tanfolyam megkezdése előtti nyolc héten belül)
TANULÁSI CÉLOK:
• A hasi daganatos és gyulladásos megbetegedések klinikai kezelése során alkalmazott speciális képalkotási lehetőségek értékelése
• A legkorszerűbb képalkotási stratégiák és kritériumok áttekintése a leggyakoribb/legfontosabb hasi tünetek észlelése és jellemzése vonatkozásában.
• A nehéz klinikai problémákra való reagálás elsajátítása, tekintettel a pontos stádium felmérési vizsgálatokra, továbbá a hasnyálmirigy- és végbélrák operálhatóságának meghatározására.
További részletes információk, online jelentkezés >>
|
|
|
 |
|
Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság |
|
XIX. MIT-MLDT laborszakmai rendezvény |
Rendezvény kezdete: 2016.09.21. | Rendezvény vége: 2016.09.21. |
Szakterület(ek): Laboratóriumi medicina, Allergológia, klinikai immunológia |
Helyszín: Róbert K. krt. 44. (bejárat a Papp Károly utcából), MH-EK Honvédkórház Barna terem |
Kedves Kollégák,
2016. szeptember 21-én, szerdán lesz idei, XIX. MIT-MLDT laborszakmai rendezvényünk, "Pajzsmirigy betegségek, immun-mediált neurológiai kórképek laboratóriumi diagnosztikája" címmel.
A rendezvényre várjuk a laboratóriumban dolgozó diplomások és asszisztensek jelentkezését!
Időpont: 2016. szeptember 21. szerda 9.30 -15.00
Helyszín: MH-EK Honvédkórház, Budapest Róbert K. krt. 44. (bejárat a Papp Károly utcából) „Barna terem” (az épületben a bejárattól tájékoztató táblák lesznek elhelyezve).
Közlekedés: A Kórház 4 perc séta az Árpád híd pesti hídfőjétől (3-as, kék metró), megközelíthető még az 1-es villamossal, valamint a 32-es autóbusszal.
A tanfolyam pontszerző.
Diplomásoknak: utólagos akkreditációval
Részvételi díj: 2000 Ft (Honvédkórház dolgozóinak ingyenes)
A részvételi díjat utólag, a Honvédkórház által megküldött számla ellenében kell majd befizetni.
Jelentkezés: a diplomások számára csatolt jelentkezési lap kitöltésével és elektronikus úton való elküldésével az alábbi e-mail címre: katamik@gmail.com 2016. szeptember 15-ig
Szakdolgozóknak: 17 pont
Részvételi díj:
Szakdolgozók számára - munkahelytől függetlenül - a részvétel ingyenes!
Jelentkezés: a csatoltan küldött szakdolgozói jelentkezési lap kitöltésével és elektronikus úton való elküldésével 2016. szeptember 15-ig az alábbi e-mail címre: nadudvari.andrea@hm.gov.hu
Szakdolgozói jelentkezési lap >>
Diplomás jelentkezési lap >>
Programterv >>
|
|
|
 |
|
Magyar Nephrologiai Társaság |
|
IX. Országos Pszichonephrologia és Rehabilitációs Konferenciája (Budapest, 2016.09.21.) |
Rendezvény kezdete: 2016.09.21. | Rendezvény vége: 2016.09.21. |
Szakterület(ek): Nephrologia |
Helyszín: 1042 Budapest, Árpád út 66., Újpest Önkormányzat Polgár Centrum |
A Magyar Nephrologiai Társaság Pszichoszociális és Rehabilitációs Bizottsága 2016. szeptember 21-én, szerdán, 9.00 – 17. 00 óra között rendezi meg IX. Országos Pszichonephrologia és Rehabilitációs Konferenciáját.
Helyszín: az Újpest Önkormányzat
Polgár Centrum (1042 Budapest, Árpád út 66.)
Fókuszban: Pszichoszomatikus szemlélet a vesebetegek ellátásában, életminőség és betegoktatás
A program letölthető ide kattintva >>
|
|
|
 |
|
Magyar Radiológusok Társasága |
|
5th Central European Conference on Noninvasive Cardiovascular Imaging (CEcniCVI) Konferencia (Budapest, 2016.09.20-23.) |
Rendezvény kezdete: 2016.09.20. | Rendezvény vége: 2016.09.23. |
Szakterület(ek): Radiológia |
Helyszín: 1014 Budapest, Országház u. 28-32., Vár épületegyüttes |
A rendezvény Web oldala: http://www.cecnicvi.com |
Tisztelt Kollégák!
2016. szeptember 20-23. között kerül megrendezésre Budapesten a 5th Central European Conference on Noninvasive Cardiovascular Imaging (CEcniCVI) konferencia, melynek helyszíne a Budai vár MTA díszterem (Budapest, Vár épületegyüttes 1014 Országház u. 28-32.)
A konferencia hivatalos nyelve az angol.
A konferencia előadói gárdáját a tüdő diagnosztika és a kardiovaszkuláris diagnosztika területének legnevesebb amerikai és európai előadói képezik, garantálva a minőségi, magas színvonalú képzést és továbbképzést. Az előadások jellege leginkább a képzést és továbbképzést szolgálja de a legújabb tudományos eredmények is bemutatásra kerülnek, hogy a témában jártas kollégák is átfogó képet kaphassanak a legújabb eredményekről.
Mivel hazánkban az elmúlt évben, nagyszabású technikai (CT és MRI) fejlesztés és minőségi gépcsere történt, ezért nagy szükség van a tüdő és kardiovaszkuláris diagnosztikában jártas szakemberekre. A rendezvény pontosan a radiológusok ez-irányú szakspecifikus képzését célozza. A vizsgálati igények ezen a területen folyamatos növekedést mutatnak, és a rendezvénnyel megteremtjük annak a lehetőségét, hogy a Magyar és a szomszédos országok radiológusai az MRT támogatásának köszönhetően "ingyenesen" résztvehessenek a rendezvényen. (Hasonló színvonalú - ugyanezen előadókkal- továbbképző jellegű rendezvényen 800 dollár feletti részvételi díjat kellene fizetni.) Kérem ezért a radiológus kollégákat éljenek a felkínált lehetőséggel és vegyenek részt a rendezvényen szeptember 20. és 23. között Budapesten.
A részvételi szándékot mmolnar@tensipecs.hu >> e-mail címre írt levéllel vagy a honlapon történő regisztrációval lehet jelezni.
Kérek mindenkit, szíveskedjen előre jelentkezni, hogy a névjegykártyája időben elkészülhessen. Természetesen a helyszínen is lehet majd ingyenesen regisztrálni, de a szolgáltatások biztosítása miatt szükségünk lenne az létszám ismeretére, amit az előregisztráció tud biztosítani.
E-poszter bejelentésre még mindig van lehetőség szeptember 1-ig
A konferencián való részvételért a magyar továbbképzési rendszerben (OFTEX) 50 kredit pontot lehet szerezni.
A konfrencia honlapja, ahol a részletes információk megtalálhatók: http://www.cecnicvi.com >>
A konferencia mobil telefonos programja iOS és Androidos okos telefonokra letölthető az Apple Store-ból, vagy a nagy Androidos letöltő helyekről, a neve "CECNI".
Mindenkit szeretettel várunk!
A tüdő és a kardiovaszkuláris diagnosztika igényli a magas szaktudást amit most a legjobb előadóktól megszerezhetsz!
Szívélyes üdvözlettel:
Dr. Battyáni István
a CEcniCVI konferencia elnöke
|
|
|
 |
|
Magyar Immunológiai Társaság |
|
Summer School on Tumor Microenvironment and Immunity 26-29 June 2024, Prague |
Rendezvény kezdete: 2024.06.26. | Rendezvény vége: 2024.06.29. |
Helyszín: CZ, Nove Hrady in South Bohemia, Chateau Nove Hrady |
A rendezvény Web oldala: https://cis.mbu.cas.cz/en/events/letoe2 |
We are ready for starting the registrations to attend the SUMMER SCHOOL ON TUMOR MICROENVIRONMENT AND IMMUNITY previously announced.
Date: 26-29 June 2024
Venue: Chateau Nove Hrady (Nove Hrady in South Bohemia, CZ) (https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A9_Hrady)
Here is the link to the web page of CIS with all information, access to registration and links about the place and how to reach it: https://cis.mbu.cas.cz/en/events/letoe2
With the most limited cost we were able to ask, we offer to PhD students and early post-docs a package including the full course, accommodation for all period, all meals and coffee breaks + a workshop on ELISpot with practical demonstration. Posters are welcome for creating an active poster session in which all authors will shortly present and discuss their work to the all students and professors. The best presentation will be awarded at the end of the school. We have place only for 40 PhD students/post-docs. When the number of registration will be reached the registrations will stop.
I hope that some of your young immunologist might be interested in participating and I kindly ask you to diffuse this information in your Societies. Unfortunately, because ECI 2024, no bursaries are made available from EFIS this time |
|
|
 |
|
doki.NET |
|
Global Conclave on Future of biosensors and Bioelectronics |
Rendezvény kezdete: 2024.06.20. 17:00 | Rendezvény vége: 2024.06.21. 18:00 |
Tudományos információ: Ruth Angel |
Munkahely neve: Peers Alley Media |
Címe: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East |
Tel: 7782447702 |
E-mail: biosensors@redefineresearch.org |
Szervező: Ruth Angel |
Munkahely neve: Peers Alley Media |
Címe: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East |
Tel: 7782447702 |
E-mail: biosensors@redefineresearch.org |
Helyszín: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East, Peers Alley Media |
A rendezvény Web oldala: https://advanced-biosensors-bioelectronics.peersalleyconferences.com/ |
Welcome to the Future of BSBE 2024!!!
It gives me great pleasure to extend a warm and cordial welcome to all of you for the upcoming Global Conference on the Future of Biosensors and Bioelectronics, scheduled to take place in the vibrant city of Barcelona, Spain, on June 20-21, 2024.
This conference promises to be a significant event that will bring together experts, innovators, and thought leaders from around the world in the field of biosensors and bioelectronics.
We hope that this scientific program which covers a lot of different topics will live up to your expectations. In addition, attending the conference gives you the opportunity to meet colleague’s acquaintances and well-known experts from all over the world.
We hope you'll join us at this amazing event and we'll see you soon at the Future of BSBE 2024.
Sincerely,
Ruth Angel
Conference Director | Future of BSBE 2024
|
|
|
 |
|
doki.NET |
|
Global Conclave on Future of biosensors and Bioelectronics |
Rendezvény kezdete: 2024.06.20. 17:00 | Rendezvény vége: 2024.06.21. 18:00 |
Tudományos információ: Ruth Angel |
Munkahely neve: Peers Alley Media |
Címe: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East |
Tel: 7782447702 |
E-mail: biosensors@redefineresearch.org |
Szervező: Ruth Angel |
Munkahely neve: Peers Alley Media |
Címe: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East |
Tel: 7782447702 |
E-mail: biosensors@redefineresearch.org |
Helyszín: Canada, V5X 1Y9 Vancouver, BC, 1826 59 Ave East, Peers Alley Media |
A rendezvény Web oldala: https://advanced-biosensors-bioelectronics.peersalleyconferences.com/ |
Welcome to the Future of BSBE 2024!!!
It gives me great pleasure to extend a warm and cordial welcome to all of you for the upcoming Global Conference on the Future of Biosensors and Bioelectronics, scheduled to take place in the vibrant city of Barcelona, Spain, on June 20-21, 2024.
This conference promises to be a significant event that will bring together experts, innovators, and thought leaders from around the world in the field of biosensors and bioelectronics.
We hope that this scientific program which covers a lot of different topics will live up to your expectations. In addition, attending the conference gives you the opportunity to meet colleague’s acquaintances and well-known experts from all over the world.
We hope you'll join us at this amazing event and we'll see you soon at the Future of BSBE 2024.
Sincerely,
Ruth Angel
Conference Director | Future of BSBE 2024
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
World Congress on Physical Medicine and Rehabilitation |
Rendezvény kezdete: 2024.06.19. | Rendezvény vége: 2024.06.20. |
Szakterület(ek): Háziorvostan, Rehabilitáció |
Tudományos információ: World Rehabilitation |
Munkahely neve: https://www.scitechseries.com/physical-medicine |
Címe: India, Tokyo, Japan, Tokyo, Japan |
Tel: +912002045866818 |
E-mail: physicalmedicine@scitechconference.com |
Szervező: laura greene |
Munkahely neve: Scitechseries Publishing Limited |
Címe: Japan, Tokyo, Japan |
Tel: +812045866818 |
E-mail: lauragreene045@gmail.com |
Helyszín: Japan, Tokyo, Japan, Tokyo, Japan, Scitechseries |
A rendezvény Web oldala: https://www.scitechseries.com/physical-medicine |
You're invited to the “World Congress on Physical Medicine and Rehabilitation” This HYBRID EVENT allows you to participate as In person at Tokyo, Japan or Virtually from your home or workplace on June 19-20, 2024. This conference aims to illuminate the theme “Exploring Progress and Developments to Enhance Physical Medicine Research.” The remarkable advancements in medical science, particularly in Physical Medicine and Rehabilitation, stand out. Innovations in biomedicine and assistive technology for individuals with disabilities are significant achievements in Physical Medicine and Rehabilitation. These innovations enhance patient care and quality of life but also pose challenges for physiatrists to continuously upgrade their skills and stay updated with the latest findings for optimal care. The global under recognition of Physical Medicine and Rehabilitation specialists is a pressing concern. |
|
|
 |