|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
MPT Budapesti Tagozatának szakmai rendezvénye |
Rendezvény kezdete: 2025.05.12. | Rendezvény vége: 2025.05.12. |
Helyszín: 1013 Budapest, Krisztina krt. 41-43., Mercure Hotel Szent István terem |
Kedves Kolléga!
Az MPT Budapesti Tagozata meghívja Önt 2025. május 12-én 17:00 órakor kezdődő szakmai rendezvényére
Helyszín: Mercure Hotel (1013 Budapest Krisztina krt. 41-43.) Szent István terem
Program:
Dr. Szendi István PhD pszichiáter, egyetemi docens Metabolikus pszichiátria
Dr. Varga Melinda pszichiáter Pszichiáterként Afrikában moderátor: dr. Takács Andrea MPT Budapesti Tagozatának vezetője
A részvétel regisztrációhoz kötött, kérjük, jelentkezését az alábbi e-mail címre küldje: dr. Takács Andrea - 3anader@gmail.com vagy takacs.andrea@med.semmelweis.hu |
|
|
 |
|
Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság |
|
Gyermekintenzíves esetek - miniwebinar |
Rendezvény kezdete: 2025.05.12. | Rendezvény vége: 2025.05.12. |
Helyszín: Online, |
A rendezvény Web oldala: https://semmelweis.zoom.us/j/91637504245 |
Tisztelt Kollégák, Kedves Barátaink!
Folytatódik a Magyar Gyermekaneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság rendszeres online továbbképzés-sorozata "Gyermekintenzíves esetek - miniwebinar" címmel. Az egyes eseményeken iváltozatlanul egy-egy magyarországi központ fiataljai készülnek komplex esetmegbeszélésekkel, így hónapról hónapra változatos témák kerülnek terítékre. A témák feldolgozását helyi tapasztalt tutorok és az MGYAITT vezetőségi tagjai segítik majd és természetesen a résztvevő nézőknek is lehetőségük lesz saját tapasztalatuk és kérdéseik megosztására.
A soron következő esemény időpontja: 2025.05.12. 18:00
Házigazda: Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet Gyermekszív Központ
Előadók: Dr. Kisgergely Dóra, Dr. Kocsis Flóra, Dr. Simon Péter
A fiatalok helyi tutorai: Dr. Simon Gábor, Dr. Székely Edgár
Ízelítő az érintett témákból: - Myocarditis
- Chylopericardium
- Vascular ring és szövődményei
Az esemény élőben a Zoom Webinar felületen, a https://semmelweis.zoom.us/j/91637504245 linkre kattintva követhető a fent megadott időpontokban illetve regisztrált felhasználók számára az MGYAITT honlapján is visszanézhető lesz.
Technikai információ: a miniwebinar megtekintéséhez ingyenes Zoom regisztráció és a Zoom app frissítése ill. a legfrissebb verziójának letöltése szükséges, mely könnyen, gyorsan és biztonságosan megtehető ITT. A témaválasztásoknál minden alkalommal figyelünk arra, hogy több szakma érdeklődését is felkeltsék, ezért az eseményre nem csak a gyermekintenzíveseket várjuk, hanem gyermekgyógyászok, aneszteziológusok, gyermeksürgősségben dolgozók és házi gyermekorvosok aktív részvételére is számítunk.
Nagy szeretettel várunk mindenkit. Tanuljunk együtt!
Az MGYAITT vezetősége nevében, Dr. Goschler Ádám |
|
|
 |
|
Magyar Ortopéd Társaság |
|
Vállsebészeti képzési program 2025 - Anatómiai protézisek |
Rendezvény kezdete: 2025.05.09. | Rendezvény vége: 2025.05.09. |
Helyszín: 1023 Budapest, Zsigmond tér 10. |
Kedves Vállsebészek, vállbetegekkel foglalkozó Kolléganők és Kollégák! A Vállcentrum által szervezett tanfolyam sorozat következő állomása 2025. május 9., a téma az anatómiás vállprotézis lesz! A statisztikák és tapasztalatunk szerint is a protézis beültetéseink között jelentős túlsúllyal szerepel a reverz vállprotézis. Mi ennek az oka? És van egyáltalán létjogosultsága az anatómiai vállprotézisnek? Mik az indikáció határai? Az idős életkor önmagában ellene szól az anatómiai vállprotézisnek? Mik azok a tippek, melyek segítséget jelenthetnek az anatómiai protézis korrekt beültetésénél? Utóbbi kérdés megválaszolásához a bemutató műtét is remek alkalmat jelent majd. Az előadások vezérfonalat adnak a gondolkodáshoz, hogy a végére együtt válaszoljuk meg a kérdéseket. A journal club részben irodalmi áttekintést is adunk fókuszálva a témára, újdonságokra! Jelentkezés: Dr. Ökrös Konrád: postastaska@gmail.com Az esetmegbeszélésen (is) számítunk az aktív részvételre, ebben a részben a TI problémás váll eseteitekhez próbálunk tanácsot adni (nem kell csatlakozni a fő témához). Kezdeményezésünkkel szeretnénk lendületben tartani a vállsebészeti közösségi életet és képzést, ennek érdekében a továbbképzés online formában is követhető! Minden érdeklődőt szeretettel várunk! A programpontok ide kattintva tekinthetők meg. Regisztrációs díj: Helyben: 30000 Ft MVKE tagok: 25000 Ft Online: 15000 Ft Regisztráció: vallcentrum@szentmagdolna.com Horváth Viktória kolléganőnél Üdvözlettel, Horváth Viktória Műtéti koordinátor Szent Magdolna Magánkórház Kft. H-1123 Budapest, Alkotás u. 53. B. ép. 2. em. H-1023 Budapest, Zsigmond tér 10. Telefon: +36-70-944-2-751 E-mail: vallcentrum@szentmagdolna.com Web: https://www.szentmagdolna.com |
|
|
 |
|
Magyar Sebész Társaság |
|
10th Congress of the European-African Hepato Pancreato Biliary Associaton |
Rendezvény kezdete: 2013.05.29. | Rendezvény vége: 2013.05.31. |
Szakterület(ek): Sebészet |
Helyszín: Serbia, Belgrade, |
A rendezvény Web oldala: http://www.e-ahpba-belgrade2013.com |
ABSTRACT AND VIDEO SUBMISSION DEADLINE: JANUARY 31st 2013.
Main topics:
Acute and chronic pancreatitis – management of SAP complications
ALPSS and liver regeneration
Ascites management
Minimally Invasive Cholecystectomy - NOTES, Single Port, Robotic
Management of complications in HPB surgery
Pancreatic tumors
BDI management strategy
Benign liver tumors
Chemotherapy regimens and “vanishing” CRLM metastases
Cholecystitis, Gallstones, CBD stones, GB cancer
Fast track surgery (ERAS)
HPB Education and fellowships
Hydatid disease
Laparoscopic liver surgery
Liver metastases – changing aspects
What is new in liver transplantation?
Liver transplantation for CRLM
Management of complex liver and pancreatic injuries
Management of HCC
Management of pancreatic malignancies
New imaging techniques
New techniques and devices in HPB surgery
Outcome of NET consensus conference 2012
Pancreatic islet cell transplantation
Perioperative management in HPB surgery
Portal hypertension
Stem cell therapy
Transplantation for hilar cholangiocarcinoma
Vascular occlusion in liver resection
Vascular resection in HPB
Pancreatic texture definition Consensus Meeting
And many more topics |
|
|
 |
|
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
XIV CAPRI CONFERENCE "Novel Mechanisms and clinical aspects of cardiovascular disorders |
Rendezvény kezdete: 2011.04.15. | Rendezvény vége: 2011.04.17. |
Szakterület(ek): Hipertónia, Kardiológia |
Tudományos információ: Aristea International |
Címe: Italy, 00198 Roma, Via Lima, 31 |
Tel: +39 06 845431 |
Fax: +39 06 84543700 |
E-mail: roma@aristea.com |
Szervező: Aristea International |
Munkahely neve: Aristea |
Címe: Italy, 00198 Roma, Via Lima, 31 |
Tel: +39 06 845431 |
Fax: +39 06 84543700 |
E-mail: roma@aristea.com |
Helyszín: www.capriconference.org, XIV CAPRI CONFERENCE "Novel Mechanisms and clinical aspects of cardiovascular disorders" |
The Capri Conference is an established and an international event where join together to develop and deal with the multiple and different discoveries that surround the Cardiovascular world.
This year our invited experts will discuss on various issues: from the management of Thromboembolism to the Atrial fibrillation, from new Antiplatelet Agents to Genetic aspects of Cardiomyopathies and to the latest guide line for the treatment of hypertension, heart and kidney.
The following are some of the Hot Topics:
• RAAS and metabolic syndrome
• Antialdosteronic therapy
• Lipids and cv events in the year 2011 – Residual risk
• New advances in the knowledge of renin
• Prevention/protection of MAU in hypertension
• BP targets in hypertension
• RAS and plaque stability
• RAS and vascular remodeling
• AT2 receptor agonists
• Prevention of CV disease in diabetes
• Prorenin/renin receptors
|
|
|
 |