A [
https://ir.kardio.hu ] címen elérhető Infarctus Regiszter üzemeltetésével és továbbfejlesztésével a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI) az IntelliMed-et bízta meg.
A korábbi fejlesztőcsapat php alapokon open source környezetben alakította ki a regisztert. Az IntelliMed a GOKI megkeresésére a rendszert átvette és mind az üzemeltetését mind továbbfejlesztését ellátja. A program szakmai koordinátora Prof. Dr. János András.
INFARCTUS REGISZTER:A SZÍVINFARCTUS ELŐFORDULÁSÁNAK, ELLÁTÁSÁNAK VIZSGÁLATA EPIDEMIOLÓGIAI MÓDSZEREKKEL
Előzmények
Az 1970-es években az Egészségügyi Világszervezet kezdeményezésére számos országban Infarctus Regiszterek jöttek létre és több országban némi változtatással jelenleg is működnek Magyarországon a Dél-pesti területen 1979-ig működött Infarctus Regiszter. A standardizált diagnosztikus kritériumok alapján végzett felmérés lehetővé tette a prehospitalis, a hospitális és a késői időszak adatainak elemzését, és számos népegészségügyi szempontból is fontos ellátás-szervezési változáshoz vezetett. Az elmúlt években megváltoztak a betegség diagnosztikus kritériumai, optimális kezelés stratégiája. Legutóbb 2007-ben publikálták az európai és amerikai kardiológus társaságok (ESC és az ACC/AHA) közös ajánlását a szívinfarctus diagnózisának egységesítése céljából. A jelenleg használatban lévő Betegségek Nemzetközi Osztályozása (BNO) nem tükrözi az ellátás szempontjából élesen elkülönülő infarctus formákat (ST elevációval járó un. STEMI és nem ST elevációval járó myocardialis infarctus (NSTEMI), igy a kórházi statisztikák nem alkalmasak az ellátás legfontosabb kérdéseinek leírására, amelyeknek mind gazdasági, mind szakmai-tudományos szempontból fontos jelentőségük van.
Az Infarctus Regiszter Program kiterjesztése országos szintre
A program eredményes működése esetén 2 év alatt egy országos kórházi regiszterré fejleszthető, és azokon a területeken ahol az ischaemiás szívbetegség halálozása ezt indokolja, időszakonként a myocardialis infarctus prehospitalis regisztrációja is bevezethető. A prehospitális időszak célzott vizsgálata segíti az ellátás szervezését, és adatokat szolgáltathat az ellátás hiányosságaival kapcsolatban.
A program végső célja egy országos, online működő betegségregiszter kialakítása, amely számos országban a fontosabb betegségek vonatkozásában működik.