Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

A Magyar Kardiológusok Társasága szakmai partnerei

Partnereink

gyógyszeripari információk

AstraZeneca BAYER egis Medtronic Teva Sandoz Novo

Az MKT hírarchívuma


Hírkategória: Összes hírkategória
  • Figyelem!

    A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

    Beszámoló az ESC Kongresszus 'Relations with National Societies' értekezletéről
    2010.09.13. - MKT, Czétényi Tünde - Hírkategória: Társasági hírek
    A Nemzeti Társaságok értekezletén az ESC képviselői és az előadók számos témát érintettek. Szó volt arról, hogy az ESC jelen akar lenni a Nemzeti Társaságok életében, és segíteni akar az ESC irányelveinek nemzeti szintű végrehajtásában. Számok tekintetében megemlítették, hogy évi 56 együttes ülést tartanak az egyes nemzeti társaságokkal. Hangsúlyozták, hogy szükségük van a Nemzeti Társaságok segítségére az egyes konferenciák témájának a kiválasztásánál, valamint, hogy fontos, hogy a nemzeti irányelvek koordinátoraival egyeztethessenek az ESC irányelvekkel kapcsolatban, és hogy az egyes nemzeti társaságok rendszeres értékeléseiket és visszajelzéseiket elküldjék az ESC-nek.

    A Cardiologists of Tomorrow programmal kapcsolatban elmondták, hogy milyen fontosnak tartják, hogy a fiatal, valamint a tapasztaltabb kardiológusok a program által könnyebben kapcsoltba tudnak lépni egymással. A program a Nemzeti Társaságok 16 ifjúsági bizottságát is közelebb hozza egymáshoz, valamint elősegíti az együttműködésüket. Az ESC honlapján külön oktatási szekciót készítettek számukra. A kongresszus alatt pedig a fiatal kardiológusokat ingyenes regisztrációval támogatják, továbbá fórumokat hoztak nekik létre és fejlődési lehetőséget biztosítanak számukra a különböző előadásokon való részvétel által. Az idei ESC kongresszusra 500-600 közötti fiatal kardiológus számára biztosítottak ingyenes részvételt.

    A „mobilitás ösztöndíjakat” az előadó az Erasmus ösztöndíjakhoz hasonlította, azzal a kitétellel, hogy mint mondta, ezeket nem diákok részére hozták létre.
    A Leonardo da Vinci program az Európai Bizottság 1994-ben indult együttműködési programja a szakképzés területén. 2007-től a program beépül az új „Egész életen át tartó tanulás programba”, melynek részeként a Leonardo a felsőoktatáson kívüli szakképzés területére irányul. A program általános célkitűzései közé tartozik az ismeretek, készségek és képesítések megszerzése és felhasználása céljából tartott képzéseken és továbbképzéseken részt vevő személyek támogatása, valamint a szakoktatás, szakképzés és mobilitás vonzóbbá tétele a munkáltatók és magánszemélyek számára, valamint a szakképzésben részt vevő munkavállalók mobilitásának elősegítése.
    A program keretében 3 hónaptól 2 évig terjedő időszakot lehet külföldön tölteni, és havi 2000 Euro ösztöndíjat is el lehet nyerni. A da Vinci program jól kiegészíti az ESC ösztöndíjakat. A kiírásokat az Európai Bizottság közli szeptember elején.
    További információ: További információ >>


    A harmadik nagy téma az európai szintű szakmapolitikát érintette. Az előadó elmondta, hogy fontos lenne, hogy a nemzeti társaságok és az ESC egyesítsék erőiket az európai politika befolyásolása érdekében. Miután az előadó ismertette az Uniós intézmények felépítését, elmondta, hogy a kardiovaszkuláris egészség elősegítése érdekében létrehoztak egy „MEP Heart Group”-ot, amely csoportnak olyan Európa Parlamenti képviselők a tagjai, akik uniós szinten is igyekeznek előtérbe tolni a kardiovaszkuláris egészség kérdéskörét. A csoportnak 52 képviselő a tagja, és évi 2-3 találkozót tartanak. Az előadó szerint célszerű lenne, ha a Nemzeti Társaságok felvennék a kapcsolatot a saját EP-képviselőikkel, és minden olyan kérdésnél, ami uniós szinten a parlament elé kerül, megkeresnék őket. A MEP Heart Group meeting-eken való részvétel pedig jó alkalom lenne arra, hogy a Nemzeti Társaságok személyesen megismerkedjenek az EP-képviselőikkel.

    Az értekezleten hivatalosan is meghirdetésre került a „Women at Heart Contest”, amit az Európai Kardiológusok Társasága a Világ Szív Szövetséggel és az Európai Szívhálózattal közösen szervez. A versenyben olyan nemzeti kampányokkal lehet nevezni, amik a „Nők és a kardiovaszkuláris megbetegedések” témájával foglalkoznak. A kampányoknak és magának a versenykiírásnak is a figyelemfelkeltés a célja, mivel egyfelől az eddigi tapasztalatok szerint a nőket eddig nem igazán sikerült megszólítani az efféle kampányokkal, másfelől pedig mivel a nők a CV kutatásokban jelentősen alulreprezentáltak. A három legjobb kampány nyer. A verseny kitűzött határideje 2010. december 15-e.

    Szó volt továbbá az ESC Update Programjáról, ami amellett, hogy az irányelveket is segít szélesebb körben elterjeszteni, az általános kardiológusok folyamatos továbbképzésének is egy ideális eszköze. Az irányelvek kiterjesztése kapcsán az előadó hangsúlyozta, hogy fontos az irányelvek idegen nyelvre fordítása, valamint, hogy azokat azokra az ESC tagországokra is ki kell terjeszteni, melyek nem EU-tagok.

    Az ESC a Nemzeti Társaságokkal együttműködve szervezi a klinikai kardiológusok továbbképzési programjait. Ezeken az előadókat az ESC, a részvevőket a Nemzeti Társaságok kell, hogy biztosítsák. Az interaktív, magas-szintű oktatás az esettanulmányok megvitatására fókuszál. Az akciótervért és a programért Frank Rademakers felel. A képzéseket spanyol, angol, német, svéd, holland és török egyetemeken tartják meg, és az adott országokkal közösen történik a programok finanszírozása is. A Nemzeti Társaságok két-három témát, programjavaslatot küldhetnek be az ESC-nek, és ha azokat a többi nemzeti társaság is érdekesnek találja, akkor az összeállított programot az előadások anyagával együtt körbeküldik a nemzeti társaságoknak, hogy azok az esetleges hozzájárulásaikat és hozzáfűzéseiket csatolhassák az anyaghoz.
    További információ >>

Vissza