Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

A Magyar Kardiológusok Társasága szakmai partnerei

Partnereink

gyógyszeripari információk

AstraZeneca BAYER egis Medtronic Teva Sandoz Novo

Az MKT hírarchívuma


Hírkategória: Összes hírkategória
  • Figyelem!

    A megtekinteni kívánt tartalom inaktív.

    Gombóc Artúr diadala
    2015.09.30. - MKT, Dr. Szelényi Zsuzsanna - Hírkategória: Szakmai referátumok
    Kwok CS, et al.: Habitual chocolate consumption and risk of cardiovascular disease among healthy men and women, Heart 2015;0:1–9. doi:10.1136/heartjnl-2014-307050 (A szokásos csokoládé fogyasztás és a cardiovascularis rizikó egészséges férfiak és nők körében)

    Végre elérkezett az édességszeretők ideje? Kwok és munkacsoportja a csokoládéfogyasztás és a későbbi koszorúér-betegség, illetve stroke kapcsolatát vizsgálta egy 20 951 résztvevő adatait tartalmazó adatbázis felhasználásával [European Prospective Investigation into Cancer (EPIC)-Norfolk]. Az átlagos követési idő 11,9±2,8 év volt, amely alatt 3013-an (14,4%) szenvedtek el cardiovascularis eseményt. A napi átlagos csokoládéfogyasztás a kérdőívek alapján 4,6 g-nak bizonyult.    

    A vizsgálat eredményei alapján a nagyobb mértékű csokoládéfogyasztás szignifikánsan alacsonyabb cardiovascularis rizikóval járt együtt. A vizsgált cardiovascularis kórképek incidenciája, illetve a cardiovascularis mortalitás és a csokoládéfogyasztás között szignifikáns dózis-függő összefüggést mutattak ki.   

    A munkacsoport ezt követően 9 vizsgálat eredményei alapján 157 809 beteg adatait elemezte egy meta-analízis keretében, mely szintén alacsonyabb cardiovascularis rizikót igazolt a csokoládéfogyasztás mellett.   

    Az eredmények értékelésekor azonban mindenképp számolni kell a kérdőíves módszer korlátaival: a saját bevalláson alapuló csokoládéfogyasztási adatok nem feltétlenül tükrözik a valóságot – különösen a nők és az obes résztvevők körében számolhatunk az elfogyasztottnál kevesebb mennyiség bevallásával.

Vissza