Tisztelt Tagtársunk!
A 2009-es Balatonfüredi Kongresszusunkra való felkészülésben szeretnénk a társaság elnökségének illetve Tudományos Bizottságának elképzeléseit megosztani Önnel.
Évek óta megfigyelhető tendencia, hogy a high tech kardiológia, az invazív facilitásokkal rendelkező műhelyek munkái egyre nagyobb dominanciával kerülnek elfogadásra ez eddig alkalmazott absztrakt elbírálási módszerek mentén. A társaságunk zömét képező kollégák pedig - akik nem ilyen speciális központokban dolgoznak - joggal érezhették, hogy munkájuk bemutatására egyre kevesebb az esély. Emiatt sok műhely már nem is nyújt be absztraktot, mondván, hogy "úgysem menne át, nem éri meg a befektetett munkát".
Társaságunk minden tagtársunk, minden magyar kardiológus társasága, ezért úgy döntöttünk, változtatunk az eddigi bírálati módszereken.
A változtatás két fő momentumot jelent:
- A társaság meghatározta a kongresszus főtémáit (alább), melyek szándékosan minden lényeges - invazív és nem invazív - aktivitást magában foglalnak. Az egyes főtémákban beadott előadáskivonatokat pedig úgy fogjuk elbírálni, hogy az adott témában lehetőleg tudjunk önálló szekciót, szekciókat rendezni, illetve, hogy az adott témára vonatkozó elfogadási pontlimit az említett prioritás szerint, témákra bontva kerüljön meghatározásra. Vagyis nem az összes beadott absztraktra vonatkoztatott egységes pontlimitet fogunk alkalmazni, hanem az adott főtémákban külön-külön határozzuk majd meg a limitet a tervezett orálisan prezentált absztraktok szekciói szerint. Ez egyfajta pozitív diszkriminációt, védett kört jelent majd a kevésbé "népszerű" témakörökben. A módszer jelentősen hasonlít a nagy nemzetközi kongresszusok szervezési technikáira.
- Eddig esetismertetésre csak poszter bemutatás formájában volt lehetőség. Jövőre - pontosan az eddig nem aktív tagjaink számára - ezt a gyakorlatot megváltoztatjuk és a nagy sikerű Fókusz szekciókban lehetőséget kívánunk adni esetismertetésekre, melyekre lehet majd absztraktokat beadni.
Azt reméljük, hogy a kongresszus így még sikeresebb lesz, ha minden tagunk a magáénak érezheti, aktív szereplője és nem csak passzív befogadója, csodálója lehet az eseménynek. Kérjük, készüljenek a fentiek szerint és a szunnyadó műhelyek is nyújtsanak be kivonatokat.
A 2009. évi tavaszi tudományos ülés főtémái a a kapcsolódó dokumentumok alatt megtekinthetők!
Prof. Dr. Forster Tamás MKT elnöke | Dr. Kiss Róbert Gábor MKT főtitkára |