A kommunikáció iránti igény a 4500 orvost/szakdolgozót tömörítő társaságban óriási, különösen, ha az időközben kialakított laikus oldalt is tekintjük, ahol korábban 1-2 év alatt 5 millió megtekintést regisztráltunk.
A fejlődés fokozatossága, az igény fokozatos bővülése sajátos helyzetet eredményezett: mindig egy kicsit hozzátoldottunk, hozzábővítettünk a meglévő rendszerekhez, bábeli sokadalomhoz jutva.
A közölt információ bizonyára értékes, különben nem mozgatna meg ennyi embert és forrást.
Az információ a Társaság tulajdona, szellemi terméke.
A szakmai felhasználói szokások megváltoztak, ebben a Covid is rengeteget változtatott a befogadói hajlandóságon. Kiderült, hogy a képernyő által közölt újdonságok fogyaszthatósága, minősége egyáltalán nem alantasabb a helyszíni kongresszusi, szimpoziumi résztvételnél. A képernyő jelentősége megnőtt.
A nem szakmai, hanem egyéb, az élet bármely területét érintő információfogyasztás drámaian megváltozott. Az ébrenléti órák közül rengeteget töltünk naponta passzív fogyasztással, facebook, insta, tiktok, youtube oldalakon. Itt már a fogyasztó nem is válogatja meg, hogy mire kiváncsi, hanem az oldal teszi meg ezt helyette, korábbi szokásait, viselkedését felismerve, a felkínált tartalmakat a személyhez igazítva. Felugró, „push” üzeneteket kap akkor is, amikor éppen nem a passzív fogyasztással foglalkozik.
Mi a teendő?
A kor szellemének megfelelően a proaktív információközlés és elérés a feladat.
Ehhez szükséges a rendelkezésre álló információ birtoklása, mi, a Társaság vagyunk a tartalomszolgáltatók, tehát az információ is a miénk. Azt bárhogyan felhasználhatjuk. E szerint kell a „tartalomszolgáltatói” szerződéseket átalakítani.
A tartalmakat a kor igénye szerint rövid, lehetőleg audiovizuális, érdekes, tömör üzenetekre kell formálni. Ha valaki meg tud írni egy cikket, azt el is tudja mondani röviden. A megjelenő nyomtatott anyagok címe mellett legyen egy QR kód, ahol a szerző beszél hozzánk. És nem mellesleg mindjárt a saját felületünkre került a fogyasztó.
Mindenképpen szükséges egy olyan app, amelyet lehetőleg minden tag, vagy érdeklődő letöltött. Ez az app fog majd push üzeneteket küldeni, ha új tartalom jelenik meg, rákattintva pedig máris nálunk van a fogyasztó.
A webszerkesztőségünk
Elnök Úr és Főtitkár Úr hathatós közreműködésével, irányításával egy igen kiváló és ígéretes fiatal csapatot hoztunk létre, amely a fenti gondolatok mentén átveszi és átalakítja a szakmai kommunikáció menetét. Természetesen az eddig megszokott folyóirat referálókat folytatjuk, de egyéb más közérdekű szakmai és szervezeti tartalmakat is készítünk. Elkezdtük egy új app kidolgozását, melyen át a korszerű kommunikáció jobban eléri majd Önöket.
Webszerkesztőinket a mellékelt fotó mutatja, ülési sorrendben: Skoda Réka, (Becker Dávid Elnök Úr), Kéky Kira, Kiss Róbert, Takács Hedvig, Szelényi Zsuzsanna, Simon András, (Járai Zoltán Főtitkár Úr), Nagy Lajos/Intellimed. A képen nem szereplő tagok: Papp Zoltán és Püspöki Zsuzsanna.
Elnök Úr, Főtitkár Úr pedig állandó kontrollereink, munkatársaink.
Budapest, 2022 július 10.
Kiss Róbert Gábor