Az egészséges életmódhoz nem kell drasztikus változásokat hozni. Általában sikeresebbek az olyan módszerek, ahol kisebb, fokozatosan bevezetett módosításokkal érhetünk el pozitív hatásokat.
1. Egészséges étkezés: együnk kevesebb zsíros, húsos ételt, és együnk több könnyű, zöldséges fogást. A kínálatból válasszuk a teljes kiőrlésű gabonákból készült pékárúkat, a zsírszegény tejtermékeket és egészséges növényi olajokat. Fokozatosan csökkentsük a sófogyasztást (helyette használjunk több fűszert) és növeljük a folyadékbevitelt is.
2. Mozgás beiktatása: fokozatosan emeljük a terhelést. Olyan mozgást válasszunk, ami örömmel tölt el. Fennálló panaszok esetén ne hagyjuk ki az orvosi konzultációt, különösen túlsúlyos betegek esetében.
3. A stresszkezelés nagyon fontos lenne mindenki számára. Sajátítsunk el valamilyen relaxációs vagy meditációs technikát. Ne vonjuk meg magunktól az időnkénti kikapcsolódást és pihenést, mert ez szintén csökkenti a stresszt.
4. Törődjünk önmagunkkal! Ne feledkezzünk meg a saját igényeinkről és vágyainkról, legyen helye olyan tevékenységnek, hobbinak, ami kikapcsolódást nyújt, kényeztet. Ne csípjünk le rendszeresen időt az alvásunkból, mert a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás fontos.
5. Ellenőrizzük egészségünket! Rendszeresen végezzünk, végeztessünk vérnyomás, koleszterin- és vércukorszint ellenőrzést. Szokjunk le a dohányzásról, és alkoholt csak mértékkel fogyasszunk.