Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

A súlycsökkentő műtét (költség)hatékonyabb megoldás a kórosan elhízott cukorbetegek számára, mint a gyógyszeres kezelés

Terápiák 2024.11.27.

A túlsúlycsökkentő, másnéven bariátriai műtétek után elért testsúly és vércukorszint hosszú távon is fenntartható szemben a hagyományos gyógyszeres kezeléssel, ahol a gyógyszer elhagyásával a panaszok visszatérnek, erősíti meg a Semmelweis Egyetem elemzése, melyben az egészségnyereség mellett a két módszer költségeit is összehasonlították a szerzők a kórosan elhízott cukorbetegek körében.

A szívtranszplantáció

Terápiák 2024.11.25.

A szívtranszplantáció életmentő beavatkozás azok számára, akik végstádiumú szívelégtelenségben szenvednek. Ez a műtét az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy a beteg egy új, egészséges szívet kapjon. Az első sikeres szívátültetést 1967-ben végezték, Magyarországon pedig 1992-ben hajtották végre az első ilyen beavatkozást.

Vérrögképződés - a hosszú repülőutak különösen kockázatosak

Terápiák 2024.10.26.

A kockázat különböző tényezőktől függ, például az életkortól, a betegségektől, a mozgáshiánytól, dohányzástól, és a genetikától.

Szívkatéterezés- és pacemaker-tévhitek

Terápiák 2024.10.08.

Az orvostudomány fejlődése az elmúlt évtizedekben óriási lépéseket tett a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében. A szívkatéterezés és a pacemakerbeültetés két olyan eljárás, amely sokak számára életmentő megoldást kínál. A páciensek gyakran aggódnak ezen eljárások miatt, számos tévhit terjedt el róluk, amelyek tisztázásra szorulnak.

A szív- és érrendszeri betegségek Magyarországon továbbra is vezető halálok – „Mentsünk együtt életet!” program folytatódik

Terápiák 2024.10.02.

A szív- és érrendszeri betegségek ma is a legtöbb halálesetet okozzák Magyarországon, és ezek közül minden negyedik hirtelen szívmegállás miatt következik be. Ezen esetek nagy része elkerülhető lenne, ha időben történne beavatkozás. A Budapesti Szent Ferenc Kórház éppen ezért indította el tavaly a „Mentsünk együtt életet!” programot, amelyet az Innomed Medical Zrt. és az Egészségügyi Államtitkárság is támogat. A kezdeményezés részeként az idei évben közel száz új automata külső defibrillátor (AED) eszközt adtak át az ország különböző pontjain, hogy ezek az életmentő készülékek minél több helyen elérhetők legyenek.

Az egészségügyi tájékozatlanság súlyosbítja a szívelégtelenséget

Terápiák 2024.07.12.

Azok a szívelégtelenségben szenvedő betegek, akik kevésbé tájékozottak betegségükről, gyakrabban kerülnek kórházba és nagyobb a halálozási esélyük. Ez az eredmény még azok esetében is igaz, akik rendszeres orvosi kontroll alatt állnak. A SZÍVSN Országos Betegegyesület adatai azt tükrözik, hogy a jól szervezett szűrő- és betegoktató programok jelentősen javítják az érintettek életminőségét, illetve növelik a túlélést is.

Zene segítheti a kardiológusok munkáját

Terápiák 2024.06.21.

A zene és az orvoslás közötti kapcsolat hosszú múltra tekint vissza. Az ősi kultúrák, mint a sámánok, gyógyítók és varázslók gyakran alkalmaztak zenét, dobolást és éneket gyógyító tevékenységeik során. Az ókori egyiptomiak hite szerint a zene és a tánc segíthetett a lelkiállapot javításában. A görög mitológiában a múzsák éneke hozzájárult a világ harmóniájához. És a 21. században is igaz: a betegek gyógyulását segítheti a zeneterápia.

Invazív eszközös kezelések: a szív és az erek gyógyításának lehetőségei

Terápiák 2024.06.16.

Az invazív eszközös kezelések új korszakot nyitottak a szív- és érrendszeri betegségek kezelésében. Ezek az eljárások lehetővé teszik, hogy az orvosok mellkasfelnyitás nélkül végezzenek diagnosztikai és terápiás beavatkozásokat. Ismerjük meg a leggyakoribb eljárásokat és azok előnyeit.

Boka/kar index a tünetmentes érbetegség kimutatására

Terápiák 2024.05.19.

A boka/kar index (BKI) egy gyors és olcsó módszer az érrendszeri állapot becslésére. Az érrendszeri betegségek, például atherosclerosis és perifériás érbetegség kialakulásának kockázata összefügg az érfal merevségével és az érfalban lévő plakkokkal. A BKI segítségével ezeket a kockázati tényezőket lehet vizsgálni.

Szívritmuszavar kezelése, ha a gyógyszer már nem segít

Terápiák 2024.05.17.

Szívritmuszavarnak nevezzük, amikor a szívverés üteme eltér a megszokottól. Ennek oka, hogy a szívdobogást koordináló elektromos tevékenység nem megfelelően működik. A megváltozott szívritmus lehet gyorsabb (tachycardia), lassabb (bradycardia) vagy egyenetlen is. Kialakulásában szerepet játszhatnak genetikai tényezők, szívbetegségek, szívizomkárosodás, magas vérnyomás, dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, stressz, bizonyos gyógyszerek és még sok minden más. A Szívderítő számára Prof. Dr. Gellér László mondta el, hogy a probléma kezelésére jelenleg milyen eljárásokat használnak.