Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 
MAGYAR KARDIOLÓGUSOK TÁRSASÁGA
Hungarian Society of Cardiology

Szívünk napja

További cikkeink

Jelenleg nincs a témában megjeleníthető hír

Az okosórák szerepe a kardiológiai diagnosztikában

Tudomány 2024.07.10.

Az okosórák technológiai fejlődése lehetőséget nyújt a pulzus követésére, és segítséget jelenthet az orvosi diagnosztikában. Dr. Duray Gábor kardiológus szerint egy-egy panasz esetén az okosóra adatai (például pulzusszám és rövid EKG felvételek) értékes információkat szolgáltathatnak az orvosok számára, ami segíthet a pontosabb diagnózis felállításában és a megfelelő kezelés megtervezésében.

A sport még a DNS-ünk genetikai programjánál is erősebb

Tudomány 2024.07.05.

A sportolás fitten tart és csökkenti bizonyos betegségek, például a cukorbetegség és a szívbetegség kockázatát. Azonban sokáig nem volt világos, hogy pontosan hogyan járul hozzá a mozgás az egészségesebb élethez.

A menopauza és a szív-érrendszeri betegségek közötti kapcsolat

Tudomány 2024.02.17.

Hőhullámok és éjszakai izzadás – ezek a menopauza legjellegzetesebb tünetei. Ám történik ezeken kívül valami más is a késő negyvenes, kora ötvenes éveikben járó nők szervezetében, és ez ráadásul olyasmi, amiről jellemzően még csak nem is tudnak: nő a szív- és érrendszeri betegségekre való kockázatuk.

Hirtelen szívhalál elleni eszköz - új fejlesztés a Semmelweis Egyetemen

Tudomány 2024.01.14.

Már a második extravaszkuláris ICD-beültetést végezték el a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán. A hirtelen szívhalál kockázatát jelentősen csökkentő újfajta beültethető defibrillátor kifejlesztésében a klinikának is jelentős szerepe volt.

Tényleg kapcsolat lehet a szívbetegségek és az időjárás között?

Tudomány 2024.01.03.

A cukorbetegek, az 55 évnél idősebbek és a férfiak a legérzékenyebbek a szív- és érrendszeri betegségeket kiváltó légköri jelenségek változásaira a Semmelweis Egyetem friss kutatása szerint. Az éghajlatváltozás kardiovaszkuláris betegségekre gyakorolt hatását több éve vizsgálják az egyetemen, amely egy világszinten újnak számító tudományos diszciplína, a kardiometeorológia kialakulását is inspirálta.

Valóban életmentő lehet, ha az EKG-t mesterséges intelligencia olvassa le?

Tudomány 2023.12.11.

A mesterséges intelligencia (MI) pontosabban ismerheti fel a súlyosan veszélyeztetett páciensek szívvizsgálatából kiolvasható kockázati tényezőket, ami eredményesebb kezeléshez és alacsonyabb halálozási arányhoz vezethet – állítják a kutatók.

Az újraélesztési eljárások története 3. rész

Tudomány 2023.12.08.

Mérgezett levegő, orvosetika, új eszközök és eljárások, párna a has alá, a beteg saját karjával végzett újraélesztés, a nyelv huzigálása - újabb érdekes próbálkozásokról olvashatunk Debrődi Gábortól (OMSZ).

A mammogramok reménybeli eszközök lehetnek a nők szívbetegségének és stroke-kockázatának az előrejelzésére

Tudomány 2023.12.03.

Rutinszerűen mammagramokkal végzik a nők mellrákszűrését. Ám egy új kutatás szerint ennél többre is alkalmas ez a szűrőviszgálat: a képek alapján előre lehet jelezni, hogy a páciensnek mekkora a kockázata valamelyik főbb keringési betegségre, mint például a szívinfarktusra vagy a stroke-ra. Azért alkalmas erre ez az eljárás, mert látható a mammogramokon a mellben futó artériákon a kalciumlerakódás.

Az újraélesztési eljárások története

Tudomány 2023.10.27.

Az alábbiakban Debrődi Gábor tanulmányából idézünk, amely az újraélesztés módjait követi nyomon a felvilágosult abszolutizmus korától.

Nem szimplán levegővétel a belégzés!

Tudomány 2023.10.23.

Ön most is éppen lélegzik, míg ezeket a sorokat olvassa. Ám egyáltalán nem mindegy, hogyan lélegzik!