Magyar Kardiológusok Társasága VI. Aritmia és Pacemaker Napok
Rendezvény kezdete: 2008.09.25.Rendezvény vége: 2008.09.27. Tudományos információ: Dr. Zima Endre E-mail: endzim@freemail.hu Helyszín: Nyíregyháza, Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulája A rendezvény Web oldala: http://www.clubservice.hu Kedves Kollégák!
A Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja tisztelettel meghívja Önt 2008. szeptember 25-27. között Nyíregyházára, a Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulájában megrendezendő VI. Aritmia és Pacemaker Napokra.
A három napos továbbképző előadássorozat fő témái:
Pacemaker terápia 1958- 2008
Pitvarfibrilláció transzkatéteres kuratív kezelése: újabb technikák
Mi a jövő robot ablációs technológiája?
Ritmuszavarok és implantálható antiaritmiás eszközök jogi vonatkozásai
Profilaktikus ICD terápia
Hosszú távú aritmia monitorozási technikák
Régi és új antiaritmiás gyógyszerek
A hirtelen haláltól a kórházi kibocsátásig
"Ha megáll az ész jön a sebész"-szívsebészeti megoldások az elektrofiziológiában
Elektrofiziológiai aszisztensi szekciók és technikai bemutatók
Újabb képalkotó eljárások szerepe az elektrofiziológiában
"Late breaking trials 2008" az eszközös terápiában
Reszinkronizációs kezelés
Pitvari aritmiák transzkatéteres kezelése
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok hivatalosan akkreditált
– kreditpont szerző, továbbképzésnek számít
kardiológus, belgyógyász, anaesthesiológus, szívsebész szakorvosok, valamint családorvosok és Ph.D. hallgatók számára.
A szakmai program mellett esti kulturális programok (pl. „Érezd a Ritmust – Latin Táncház”) teszik színesebbé, és reményeink szerint emlékezetesebbé a rangos tudományos és oktató rendezvényünket.
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok regisztrációs és szállásfoglaló űrlapja, továbbá a poszter bejelentő űrlap letölthető a kapcsolódó dokumentumok közül, vagy a www.clubservice.hu honlapról.
Szakmai szervező:
Magyar Kardiológusok Társasága
Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja
Jósa András Oktató Kórház,
III.sz. Belgyógyászat
A kongresszus elnöke:
Dr. Csanádi Zoltán
DEOEC Kardiológiai Intézet
MKT APM elnöke
A szervező bizottság elnöke:
Dr. Polgár Péter
Jósa András Oktató Kórház,
Nyíregyháza
Rendezvényszervező iroda:
„Club Service” Kft.
4024 Debrecen, Kossuth u. 3. II/5.
Tel.: 52 / 522-222, Fax: 52 / 522-223
Email: clubservice@clubservice.hu
Web: www.clubservice.hu
Technikai információ:
Dr. Polgár Péter
Tel.: 06-42-403-266; Fax: 06-42-403-266;
e-mail: pp@josa.hu , polgar@hotmail.com
Szeretettel várjuk Nyíregyházán! Kapcsolódó dokumentumok (2)
Magyar Kardiológusok Társasága VI. Aritmia és Pacemaker Napok
Rendezvény kezdete: 2008.09.25.Rendezvény vége: 2008.09.27. Tudományos információ: Dr. Zima Endre E-mail: endzim@freemail.hu Helyszín: Nyíregyháza, Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulája A rendezvény Web oldala: http://www.clubservice.hu Kedves Kollégák!
A Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja tisztelettel meghívja Önt 2008. szeptember 25-27. között Nyíregyházára, a Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulájában megrendezendő VI. Aritmia és Pacemaker Napokra.
A három napos továbbképző előadássorozat fő témái:
Pacemaker terápia 1958- 2008
Pitvarfibrilláció transzkatéteres kuratív kezelése: újabb technikák
Mi a jövő robot ablációs technológiája?
Ritmuszavarok és implantálható antiaritmiás eszközök jogi vonatkozásai
Profilaktikus ICD terápia
Hosszú távú aritmia monitorozási technikák
Régi és új antiaritmiás gyógyszerek
A hirtelen haláltól a kórházi kibocsátásig
"Ha megáll az ész jön a sebész"-szívsebészeti megoldások az elektrofiziológiában
Elektrofiziológiai aszisztensi szekciók és technikai bemutatók
Újabb képalkotó eljárások szerepe az elektrofiziológiában
"Late breaking trials 2008" az eszközös terápiában
Reszinkronizációs kezelés
Pitvari aritmiák transzkatéteres kezelése
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok hivatalosan akkreditált
– kreditpont szerző, továbbképzésnek számít
kardiológus, belgyógyász, anaesthesiológus, szívsebész szakorvosok, valamint családorvosok és Ph.D. hallgatók számára.
A szakmai program mellett esti kulturális programok (pl. „Érezd a Ritmust – Latin Táncház”) teszik színesebbé, és reményeink szerint emlékezetesebbé a rangos tudományos és oktató rendezvényünket.
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok regisztrációs és szállásfoglaló űrlapja, továbbá a poszter bejelentő űrlap letölthető a kapcsolódó dokumentumok közül, vagy a www.clubservice.hu honlapról.
Szakmai szervező:
Magyar Kardiológusok Társasága
Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja
Jósa András Oktató Kórház,
III.sz. Belgyógyászat
A kongresszus elnöke:
Dr. Csanádi Zoltán
DEOEC Kardiológiai Intézet
MKT APM elnöke
A szervező bizottság elnöke:
Dr. Polgár Péter
Jósa András Oktató Kórház,
Nyíregyháza
Rendezvényszervező iroda:
„Club Service” Kft.
4024 Debrecen, Kossuth u. 3. II/5.
Tel.: 52 / 522-222, Fax: 52 / 522-223
Email: clubservice@clubservice.hu
Web: www.clubservice.hu
Technikai információ:
Dr. Polgár Péter
Tel.: 06-42-403-266; Fax: 06-42-403-266;
e-mail: pp@josa.hu , polgar@hotmail.com
Szeretettel várjuk Nyíregyházán! Kapcsolódó dokumentumok (2)
Magyar Kardiológusok Társasága VI. Aritmia és Pacemaker Napok
Rendezvény kezdete: 2008.09.25.Rendezvény vége: 2008.09.27. Tudományos információ: Dr. Zima Endre E-mail: endzim@freemail.hu Helyszín: Nyíregyháza, Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulája A rendezvény Web oldala: http://www.clubservice.hu Kedves Kollégák!
A Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja tisztelettel meghívja Önt 2008. szeptember 25-27. között Nyíregyházára, a Nyíregyházi Főiskola Bessenyei Aulájában megrendezendő VI. Aritmia és Pacemaker Napokra.
A három napos továbbképző előadássorozat fő témái:
Pacemaker terápia 1958- 2008
Pitvarfibrilláció transzkatéteres kuratív kezelése: újabb technikák
Mi a jövő robot ablációs technológiája?
Ritmuszavarok és implantálható antiaritmiás eszközök jogi vonatkozásai
Profilaktikus ICD terápia
Hosszú távú aritmia monitorozási technikák
Régi és új antiaritmiás gyógyszerek
A hirtelen haláltól a kórházi kibocsátásig
"Ha megáll az ész jön a sebész"-szívsebészeti megoldások az elektrofiziológiában
Elektrofiziológiai aszisztensi szekciók és technikai bemutatók
Újabb képalkotó eljárások szerepe az elektrofiziológiában
"Late breaking trials 2008" az eszközös terápiában
Reszinkronizációs kezelés
Pitvari aritmiák transzkatéteres kezelése
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok hivatalosan akkreditált
– kreditpont szerző, továbbképzésnek számít
kardiológus, belgyógyász, anaesthesiológus, szívsebész szakorvosok, valamint családorvosok és Ph.D. hallgatók számára.
A szakmai program mellett esti kulturális programok (pl. „Érezd a Ritmust – Latin Táncház”) teszik színesebbé, és reményeink szerint emlékezetesebbé a rangos tudományos és oktató rendezvényünket.
A VI. Aritmia és Pacemaker Napok regisztrációs és szállásfoglaló űrlapja, továbbá a poszter bejelentő űrlap letölthető a kapcsolódó dokumentumok közül, vagy a www.clubservice.hu honlapról.
Szakmai szervező:
Magyar Kardiológusok Társasága
Aritmia és Pacemaker Munkacsoportja
Jósa András Oktató Kórház,
III.sz. Belgyógyászat
A kongresszus elnöke:
Dr. Csanádi Zoltán
DEOEC Kardiológiai Intézet
MKT APM elnöke
A szervező bizottság elnöke:
Dr. Polgár Péter
Jósa András Oktató Kórház,
Nyíregyháza
Rendezvényszervező iroda:
„Club Service” Kft.
4024 Debrecen, Kossuth u. 3. II/5.
Tel.: 52 / 522-222, Fax: 52 / 522-223
Email: clubservice@clubservice.hu
Web: www.clubservice.hu
Technikai információ:
Dr. Polgár Péter
Tel.: 06-42-403-266; Fax: 06-42-403-266;
e-mail: pp@josa.hu , polgar@hotmail.com
Szeretettel várjuk Nyíregyházán! Kapcsolódó dokumentumok (2)
Magyar Transzplantációs Társaság Hesperis course
Rendezvény kezdete: 2006.11.21.Rendezvény vége: 2006.11.26. Preliminary program seminar 1
Tuesday November 21, 2006
18:00 Arrival
19:30 Welcome and presentation of the course
20:00 History of transplantation H Kreis (Paris)
Day 1 – Wednesday November 22, 2006
Organ donation and procurement
Chair : B Barrou, G.persijn
08:30 Organ donation
G Persjin (Leiden)
9:30 Donor management and brain death
M Manyalich (Spain)
10:30 Pause
12 :00 Organ preservation
R Ploeg (Groningen)
13::00Lunch
Expanding cadaveric donor pool
Chair : R Ploeg-C Legendre
14:00 Marginal donors
Kidney C. Legendre (Paris)
Liver O.Boillot (Lyon)
Thoracic organs JF Obadia (Lyon)
15:30 Ischaemia-reperfusion
M. Soares
16:30 Pause
17:00 Non heart beating donation
G Koostra (Maastricht)
Day 2 Thursday November 23, 2006
Basic Transplant immunology
Antigen presentation, T cells and cytokines
Chair : M.Dallman
8. 30 T cell response
Valitutti (Toulouse)
9.3 0 Co-stimulation
B Vanhove (Nantes)
10.30 pause
11.00 Cytokines
M Dallman (London)
12.00 Immunology of rejection : from recognition to target destruction.
E Palmer (Basel)
13.00 : Lunch
Chair : B. Bradley – J. Villard
14.:00 HLA, immunogenetics and histocompatibility
B.Bradley
15.00 HLA antibodies :Screening, Cross matches, and B cells
J Villard (Geneve)
16.00 : pause
16.30 : Antigen presentation, dendritic cells
M. Goldman (Brussels)
17.30 : Monitoring of allogenic responses
HD.Volk (Berlin)
Day 3 Friday November 24. 2006
Immunoregulation
Chair : L.Chatenoud-HD.Volk
08:00 Immunological basis of tolerance
K Woods (Oxford)
09:30 Regulatory cells in transplant immunology
H.Waldmann (Oxford)
10 :30 11 :00 Pause
11 :00 Tolerance induction : animal models
A.Lemoine (Bruxelles)
12:00 Clinical tolerance protocols
L.Chatenoud (Paris)
13:00 lunch
Renal transplantation
Chairman : X Martin, Y. Varenterghem
14.00 How to minimize surgical complications
XMartin (Lyon)
15.00 Specifities of Kidney paediatric transplantation
P Cochat (Lyon)
16.00 Pause
16.30 : Preoperative Vascular Assessement
Z Massy (Amiens)
17.30 Results of renal transplantation
Y Vanrenterghem (Loeuven)
Day 4 – Saturday November 25.2006
Acute and chronic rejection
Chair: D Glotz P Häyry
8 h : Patient follow-up and the role of protocol biopsies in renal transplantation
C. Legendre (Paris)
9 H : Histopathology of rejection, classifications
Kidney – Liver
M. Mihatsch (Basel)
10 H : Histopathology of rejection, classifications
Heart – Heart-Lung
S. Stewart (Cambridge)
10 H 30 : Pause
11 H : Humoral rejection
D Glotz (Paris)
12 H 00 : Lunch
Chair: D Glotz P Häyry
13 H 00 : Chronic rejection, graft vasculopathy
P Häyry (Helsinki)
14 H 00 : Chronic organ dysfunction
E Morelon (Lyon)
Pancreas transplantation and islets
Chairman T Berney, Olle Korsgren
15:00 Pancreas transplantation techniques and results.
L Badet (Lyon)
16 H 00 : Pause
16.30 Islet preparation and results of islet transplantation
T Berney (Geneve)
17.30 Limits in islet transplantation. Remaining hurdles for 1 to 1
Olle Korsgren (Malmö)
Day 5 – Sunday November 26. 2006
Other transplants
Chairman JM Dubernard
8:30 Intestinal transplantation
O Goulet (Paris)
9:30 Multi visceral transplantation
J.Pirenne (Loeuven)
10:00 pause
10:30 Composite tissue transplantation
JM.Dubernard (Lyon)
Magyar Transzplantációs Társaság Hesperis course
Rendezvény kezdete: 2006.11.21.Rendezvény vége: 2006.11.26. Preliminary program seminar 1
Tuesday November 21, 2006
18:00 Arrival
19:30 Welcome and presentation of the course
20:00 History of transplantation H Kreis (Paris)
Day 1 – Wednesday November 22, 2006
Organ donation and procurement
Chair : B Barrou, G.persijn
08:30 Organ donation
G Persjin (Leiden)
9:30 Donor management and brain death
M Manyalich (Spain)
10:30 Pause
12 :00 Organ preservation
R Ploeg (Groningen)
13::00Lunch
Expanding cadaveric donor pool
Chair : R Ploeg-C Legendre
14:00 Marginal donors
Kidney C. Legendre (Paris)
Liver O.Boillot (Lyon)
Thoracic organs JF Obadia (Lyon)
15:30 Ischaemia-reperfusion
M. Soares
16:30 Pause
17:00 Non heart beating donation
G Koostra (Maastricht)
Day 2 Thursday November 23, 2006
Basic Transplant immunology
Antigen presentation, T cells and cytokines
Chair : M.Dallman
8. 30 T cell response
Valitutti (Toulouse)
9.3 0 Co-stimulation
B Vanhove (Nantes)
10.30 pause
11.00 Cytokines
M Dallman (London)
12.00 Immunology of rejection : from recognition to target destruction.
E Palmer (Basel)
13.00 : Lunch
Chair : B. Bradley – J. Villard
14.:00 HLA, immunogenetics and histocompatibility
B.Bradley
15.00 HLA antibodies :Screening, Cross matches, and B cells
J Villard (Geneve)
16.00 : pause
16.30 : Antigen presentation, dendritic cells
M. Goldman (Brussels)
17.30 : Monitoring of allogenic responses
HD.Volk (Berlin)
Day 3 Friday November 24. 2006
Immunoregulation
Chair : L.Chatenoud-HD.Volk
08:00 Immunological basis of tolerance
K Woods (Oxford)
09:30 Regulatory cells in transplant immunology
H.Waldmann (Oxford)
10 :30 11 :00 Pause
11 :00 Tolerance induction : animal models
A.Lemoine (Bruxelles)
12:00 Clinical tolerance protocols
L.Chatenoud (Paris)
13:00 lunch
Renal transplantation
Chairman : X Martin, Y. Varenterghem
14.00 How to minimize surgical complications
XMartin (Lyon)
15.00 Specifities of Kidney paediatric transplantation
P Cochat (Lyon)
16.00 Pause
16.30 : Preoperative Vascular Assessement
Z Massy (Amiens)
17.30 Results of renal transplantation
Y Vanrenterghem (Loeuven)
Day 4 – Saturday November 25.2006
Acute and chronic rejection
Chair: D Glotz P Häyry
8 h : Patient follow-up and the role of protocol biopsies in renal transplantation
C. Legendre (Paris)
9 H : Histopathology of rejection, classifications
Kidney – Liver
M. Mihatsch (Basel)
10 H : Histopathology of rejection, classifications
Heart – Heart-Lung
S. Stewart (Cambridge)
10 H 30 : Pause
11 H : Humoral rejection
D Glotz (Paris)
12 H 00 : Lunch
Chair: D Glotz P Häyry
13 H 00 : Chronic rejection, graft vasculopathy
P Häyry (Helsinki)
14 H 00 : Chronic organ dysfunction
E Morelon (Lyon)
Pancreas transplantation and islets
Chairman T Berney, Olle Korsgren
15:00 Pancreas transplantation techniques and results.
L Badet (Lyon)
16 H 00 : Pause
16.30 Islet preparation and results of islet transplantation
T Berney (Geneve)
17.30 Limits in islet transplantation. Remaining hurdles for 1 to 1
Olle Korsgren (Malmö)
Day 5 – Sunday November 26. 2006
Other transplants
Chairman JM Dubernard
8:30 Intestinal transplantation
O Goulet (Paris)
9:30 Multi visceral transplantation
J.Pirenne (Loeuven)
10:00 pause
10:30 Composite tissue transplantation
JM.Dubernard (Lyon)