|
Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság |
|
MLDT-MTHT 'Fókuszban az antikoagulálás: klinikai és laboratóriumi szempontok' szakmai nap |
Rendezvény kezdete: 2017.10.13. | Rendezvény vége: 2017.10.13. |
Tudományos információ: Dr. Bereczky Zsuzsanna |
Munkahely neve: Debreceni Egyetem, Klinikai Központ, Laboratórium Medicina Intézet, Klinikai Laboratóriumi Kutató Tanszék |
Címe: 4032 Debrecen, Nagyerdei körút 98. |
Tel: 06-52-431956 |
Fax: 06-52-340011 |
E-mail: zsbereczky@med.unideb.hu |
Szervező: Bhattoa-Buzás Edina |
Munkahely neve: Debreceni Egyetem, Klinikai Központ, Laboratórium Medicina Intézet, Klinikai Laboratóriumi Kutató Tanszék |
Címe: 4032 Debrecen, Nagyerdei körút 98. |
Tel: 06-52-431956 |
Fax: 06-52-340011 |
E-mail: ebuzas@med.unideb.hu |
Helyszín: 1143 Budapest, Gizella út 51-57., Siemens Konferencia Központ, Budapest Terem |
A rendezvény Web oldala: http://www.mldt.hu/info.aspx?sp=38 |
2017. október 13., 10.00-16.00 óra között kerül megrendezésre a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság és a Magyar Thrombosis és Hemostasis Társaság közös szervezésében a “Fókuszban az antikoagulálás: klinikai és laboratóriumi szempontok” című szakmai nap.
Időpont: 2017. október 13., 10.00-16.00 óra között
Helyszín: Siemens Konferencia Központ, Budapest Terem, 1143 Budapest, Gizella út 51-57.
Tervezett program:
1. Pfliegler György: Az új típusú antikoaguláns terápia (NOAC) helye a trombózis megelőzésben és kezelésben
2. Boda Zoltán: A NOAC terápia veszélyei, azok megelőzése és kezelése
3. Ajzner Éva, Bereczky Zsuzsanna: A NOAC monitorozás helyzetképe hazánkban
4. Ann-Helen Kristoffersen: Pharmacokinetic and pharmacodynamic differences between "new" and "old" oral anticoagulants and approaches in clinical follow-up of NOAC anticoagulated patients.
5. Andreas Hillarp: Laboratory measurement NOACs and their influence on commonly used haemostasis tests.
6. Piet Meijer: External quality assessment for Rivaroxaban and Dabigatran.
Részvételi díj: 5000.- Ft, amit az alábbi számlaszámra kérünk utalni:
10200823-22222909-00000000
Kedvezményezett neve: MLDT
Megjegyzésbe írandó: NOAC-TK
A megjegyzésben kérjük azt is tüntesse fel, hogy kinek a nevében történik a befizetés, ha az nem egyezik meg a számla tulajdonosával.
A részvételi díj magában foglalja a tudományos programon való részvételt, valamint a szervezési, lebonyolítási költségeket. A regisztrált résztvevőknek ebédet biztosítunk.
A rendezvény előakkreditált (14 kredit pontértékű).
A tanfolyam előzetes regisztrációhoz kötött, regisztrálni az MLDT honlapján 2017. augusztus 15. és 2017. szeptember 22. között lehetséges.
Online jelentkezés >>
Meghívó >>
|
|
|
 |
|
Magyar Pszichiátriai Társaság |
|
A TÜKÖR MÁSIK OLDALÁN - A Magyar Pszichoanalitikus Egyesület XXIV. konferenciája |
Rendezvény kezdete: 2017.10.13. | Rendezvény vége: 2017.10.14. |
Tudományos információ: Merényi Márta |
Munkahely neve: Magyar Pszichoanalitikus Egyesület |
Címe: 1121 Budapest,, Hír utca 19. |
Tel: 30 223 0552 |
E-mail: merenyim@gmail.com |
Szervező: Merényi Márta |
Munkahely neve: Magyar Pszichoanalitikus Egyesület |
Címe: 1121 Budapest,, Hír utca 19. |
Tel: 30 223 0552 |
E-mail: merenyim@gmail.com |
Helyszín: 1118 Budapest, Dayka Gábor u. 3., Rubin Hotel |
A rendezvény Web oldala: http://www.psychoanalysis.hu |
Konferenciánk ez évben a tükör metaforát választotta a pszichoanalízis értelmező beállítottságának és a benne rejlő alkotói lehetőségnek a megragadására.
A valóság, mint tükörkép, az anya tükröző arcával veszi kezdetét, miként arról Winnicott és Lacan, vagy a neurobiológia eredményeit integrálva Schore ír. A tükrözés vágya ismerhető fel a kreatív alkotó folyamatban, a torz tükör ellen irányuló harag pedig a pusztításban.
A pszichoanalízis folyamatának kezdetekor pácienseink az analitikus kíséretével mondhatni „tükörországba” lépnek. Analitikusként, ha szerencsések vagyunk, sikerülhet valamit e tükrözési folyamat lényegéből pácienseinknek megmutatni, és a túlságosan homályos, torz tükörképeket a megélés és értelmezés erejével megszelídíteni.
És mi analitikusok, terapeuták is sokféleképpen tükröződünk: pácienseink reakcióiban, abban, ahogy mások – a szűkebb és tágabb szakma vagy akár a társadalom – bennünket lát, hatásunkra vagy puszta jelenlétünkre reagál. Végül saját magunkban is, ahogy szakmaiságunkat napról napra megéljük, és ahogy ez a megélés kialakul először a képzési folyamatban, majd változik később az évek, évtizedek során.
Aktív részvételre invitáljuk azokat a kollégákat, akik a pszichoanalitikus gondolkodási keretét kreatívan használják terápiás, tudományos és művészeti munkájukban, segítve, hogy „a gondolkodás önvizsgálatának” dialogikus, nyugati hagyománya továbbéljen.
|
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
Légúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai gyorsdiagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése -3. |
Rendezvény kezdete: 2017.10.13. | Rendezvény vége: 2017.10.13. |
Helyszín: Budapest, Nagyvárad tér 4., Semmelweis Egyetem, NET épület, XIV. emelet, 1419-es előadó terem |
IX. MIKROBIOLÓGIAI GYORSDIAGNOSZTIKA ELŐADÁS SOROZAT
SE-TK/2017.II./00219. szám alatt a célcsoportok minden tagjának 16 pontra akkreditált szabadon választható szintentartó, továbbképző tanfolyam
Ideje: 2017. október 13. (péntek)
Helyszíne:
Budapest, VIII. kerület, Nagyvárad tér 4.
Semmelweis Egyetem, NET épület, XIV. emelet, 1419-es előadó terem
Szakképesítések, amelyekhez szakma szerinti pontszámként elszámolható:
Tüdőgyógyászat, belgyógyászat, háziorvostan, csecsemő- és gyermekgyógyászati intenzív terápia, csecsemő- és gyermekgyógyászat, infektológia, orvosi mikrobiológia (higiéne), klinikai mikrobiológia, molekuláris biológiai diagnosztika, molekuláris genetikai diagnosztika, klinikai immunológia, epidemiológia,korház hygiéne, gyógyszerészi mikrobiológia, orvosi laboratóriumi vizsgálatok, orvosi mikrobiológia, klinikai laboratóriumi vizsgálatok (higiéne), orvosi laboratóriumi diagnosztika
Meghívó >>
Program >>
Jelentkezési lap >>
|
|
|
 |
|
Magyar Gyermekorvosok Társasága |
|
16. Horvát-Német-Magyar Gyermekgyógyász Kongresszus |
Rendezvény kezdete: 2017.10.13. | Rendezvény vége: 2017.10.15. |
Szakterület(ek): Gyermekgyógyászat |
Helyszín: Horvátország, Cavtat, |
Helyszín:
Cavtat, Horvátország
Időpont: 2017. október 13-15.
Hivatalos nyelve: angol
Jelentkezni lehet előadással 2017. május 31-ig, Dr. Szabó Lászlónál. E-mail: szabo.laszlo.md@gmail.com
|
|
|
 |
|
Magyar Reumatológusok Egyesülete |
|
Onkológiai határterületek továbbképzés (Eger, 2017.10.13-14.) |
Rendezvény kezdete: 2017.10.13. | Rendezvény vége: 2017.10.14. |
Szakterület(ek): Reumatológia |
Helyszín: Eger, Hotel Korona |
Szeretettel meghívjuk a Magyar Reumatológusok Egyesülete Északkelet-magyarországi Szekciója, az egri Markhot Ferenc Kórház Reumatológiai Osztálya, a DE ÁOK Reumatológiai Tanszék, az Arthritis Alapitvány, a Debreceni és a Miskolci Akadémiai Bizottság, és a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság Immunológiai Szekciója közös szervezésében tartandó Onkológiai határterületek című továbbképzésére
Helyszín: Eger, Hotel Korona
időpont: 2017. október 13-14.
A meghívó és a program letölthető ide kattintva >>
|
|
|
 |
|
Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság |
|
EASAPS 2014 Annual meeting (Madrid, 2014.11.28-29.) |
Rendezvény kezdete: 2014.11.28. | Rendezvény vége: 2014.11.29. |
Szakterület(ek): Plasztikai sebészet |
Helyszín: Spain, Madrid, |
Dear friends and colleagues,
We are delighted to invite you to attend the 2014 EASAPS annual meeting that will be held in Madrid the 28th and 29th November.
An outstanding, international faculty, known for their skills in facial aesthetics, both surgical and non-surgical, and also for their teaching ability will deliver the program.
The world of aesthetic plastic surgery is changing rapidly with new technologies and new surgical approaches appearing almost daily. The 2014 EASAPS Madrid meeting will provide a fantastic opportunity for the faculty and participants to share the passion for and experiences in our field. The presentations will use detailed video to increase the quality of the education. This is a meeting for all who wish to learn more about facial aesthetic plastic surgery and non-surgical treatments and will immediately be useful in your day-to-day practice.
The incredible city of Madrid will be a backdrop for the meeting, and an opportunity to spend some time exploring the monuments, tasting the top class Spanish cuisine and making new friends and developing contacts with colleagues from all over Europe.
We hope to see you in November in Madrid
Isabel de Benito, Course director
Nigel Mercer, EASAPS President
|
|
|
 |