Magyar Nephrologiai Társaság A Fittség mértéke, mint kardiopulmonális rizikót befolyásoló tényező - Konferencia Budapest, 2010.11.17.)
Rendezvény kezdete: 2010.11.17.Rendezvény vége: 2010.11.17. Helyszín: 1051 Budapest, Roosevelt tér 9., Magyar Tudományos Akadémia előadó terme A Fittség mértéke, mint kardiopulmonális rizikót befolyásoló tényező c. Konferencia 2010.11.17-én 14-17 óra között kerül megrendezésre a Magyar Tudományos Akadémia előadó termében (Budapest V. Roosevelt tér 9.)
A konferencia rendezője: a Magyar Sporttudományi Társaság
Levezető elnöke: Apor Péter
Program:
14:00-14:15 Apor Péter, köszöntő és bevezető előadás
14:15- 14:30 Simon Attila (Magyar Kardiovaszkuláris Rehabilitációs Társaság)
Terheléstolerancia és a fizikai aktivitás szerepe a szekunder prevencióban
14:30-14:45 Somfay Attila (Magyar Pulmonológia Társaság)
A fittség jelentősége a pulmonológiai kórképek kialakulásában és a rehabilitációban
14:45-15:00 Barna István (Magyar Hipertónia Társaság)
A magas vérnyomás betegség és a fizikai aktivitás
15:00-15:15 Sidó Zoltán (Magyar Sportorvos Társaság)
A sport kardiológia eddigi eredményei
15:15-15:30 Szünet
15:30-15:45 Tóth Attila, Merkely Béla (Magyar Kardiológiai Társaság)
A fittséget jellemző szív morfológia
15:45-16:00 Szelíd Zsolt (Magyar Kardiológiai Társaság)
A nagyobb teljesítőképességű szív- és érrendszer előnyei
16:00-16:15 G. Noé Judit (Magyar Sporttudományi Társaság)
A mozgásterápia szerepe a kardiovaszkuláris betegségekben
16:15-16:30 Borka Péter (Magyar Gyógytornászok Társasága)
A fittség mérésének laboratóriumi és egyéb lehetőségei
16:30-16:45 Ács Pongrác, Stocker Miklós, (Magyar Sporttudományi Társaság)
A fittség mértéke, mint gazdasági tényező
16:45-17:00 Apor Péter, a konferencia zárása, ajánlás elfogadása
Konszenzus javaslat:
A megfelelő (az ajánlásokban pontosan rögzített) fizikai aktivitás növeli a kardiorespiratórikus fittséget (egésztest aerob kapacitást: VO2 max), amely az ismert rizikó tényezők csökkentésén és azokon túl is jelentősen javítja a személyek betegség- és életkilátásait. E hatás mértéke elérheti a 30-40 százalékos rizikó csökkenést.
A fittség a többi rizikó tényezőtől független faktor, javításának hatása szélesebb, mint az egyes rizikótényezők kiiktatására irányuló törekvés, de azokkal együtt alkalmazható.
Az egyén és a társadalom közös érdeke élni ezzel a lehetőséggel.
Költséghatékony beavatkozások sora létezik a fittség javítására rizikócsoport és népesség szinten egyaránt.
A fittség/fizikai aktivitás mértékének ismerete segíti a veszélyeztetett/beteg személynek adandó orvosi tanácsot.
A beteget ellátó orvos adekvát tanácsa, bíztatása a legfontosabb a fittség javításában.
A meglévő szakemberek és létesítmények ma is lehetőséget adnának a fittség szélesebbkörű javítására.
Tekintettel a férőhelyek korlátozott számára, részvételi szándékát kérjük visszajelezni
on-line (www.sporttudomany ) vagy e-mailen (nora.bendiner@helka.iif.hu ).
Kapcsolódó dokumentumok (1)
Magyar Pszichiátriai Társaság Az élménypedagógiától az élményterápiáig - 1. modul
Rendezvény kezdete: 2018.03.09.Rendezvény vége: 2018.03.11. Helyszín: 1021 Budapest, Lipótmezei út 5., Vadaskert Kórház és Szakambulancia A rendezvény Web oldala: http://vadaskert.hu/event/az-elmenypedagogiatol-az-elmenyterapiaig-1-modul-bevezetes-elmeleti-alapok-2/ Részvételi díj: 38.000 Ft (kedvezmény esetén 28.000 Ft), a tanfolyam díja a programhoz tartozó segédanyagot is tartalmazza
Rövid tájékoztató: Gyakorlatorientált! Indoor és outdoor jellegű sajátélmény. Ajánljuk csapatépítés, hatékony kommunikáció elősegítése, egyéni és társas kompetenciák fejlesztése, motiválás céljából mindenkinek, aki gyerek és serdülő csoportokkal foglakozik. Sok ötlet, gyakorlat mellett a résztvevők sajátélménnyel is gazdagodnak. Az ötletes, élmény alapú feladatok során láthatóvá válik, hogy 1-1 egyszerű játékos feladat hogyan vezethet önismereti tapasztalathoz.
Részletes tájékoztató, program és jelentkezési lap elérhető a honlapunkon >>
Magyar Dermatológiai Társulat Dermokozmetikumok alkalmazási lehetőségei bőrgyógyászati terápiás területen - Akkreditációs képzés 16 kreditponttal
Rendezvény kezdete: 2018.03.13.Rendezvény vége: 2018.06.30. Helyszín: A rendezvény Web oldala: http://dermokozmetikumok.evisitoktatas.hu/ Tisztelt Kolléga!
Ezúton szeretnénk felhívni figyelmét a Bioderma által támogatott bőrgyógyászati témájú online kurzusra, amely 2018. június 30-ig meghosszabbításra került. A képzés bőrgyógyász szakképesítéssel rendelkezők számára 16 pontban akkreditált. Kérjük a résztvevőket, hogy a zárótesztet is töltsék ki.
A tananyagot alkotó előadások sorra veszik a gyakorló orvosi praxisban leggyakrabban előforduló bőrgyógyászati kórképek etimológiáját és legújabb kezelési protokolljait.
A képzés szerzői és témái:
Prof. Dr. Juhász István: Fényvédelem, hegkezelés
Prof. Dr. Szegedi Andrea: Az atópiás dermatitis korszerű kezelési lehetőségei
Dr. Csoma Zsanett: Korszerű újszülött és csecsemő bőrápolás
Dr. Lengyel Zsuzsanna: Dermokozmetikumok szerepe az acne kezelésében
Dr. Baltás Eszter Laura: A rosaceás bőr ápolása a mindennapokban
A teszt sikeres kitöltését követően a képzés szervezője igazolja Önnek, hogy a kurzust elvégezte, és annak anyagából sikeres tesztvizsgát tett.