Magyar Sebész Társaság ILCO 2008, Béldaganatos betegek komplex rehabilitációja
Rendezvény kezdete: 2008.02.08.Rendezvény vége: 2008.02.09. Szervező: Dittrich Katalin, Varga Anikó Munkahely neve: Magyar ILCO Szövetség Címe: 7400 Kaposvár, Szent Imre utca 14. Tel: 30 294 9734; 20 2500504 E-mail: magyarilcoszov@hu.inter.net; aniko.varga@greenenergy.hu Helyszín: 7624 Pécs, Jurisics Miklós u. 44., MTA Székház, Pécs A rendezvény Web oldala: http://www.magyarilcoszovetseg.hu/default.php?page=2&PHPSESSID=039429d05a60e4c9b80d32827315ca8e A Magyar ILCO Szövetség két napos nemzetközi konferenciát és kiállítást szervez 2008 február 8-9-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházában.
A konferencia célja, hogy a komplex rehabilitációban érintett valamennyi szereplő megismerje a legújabb magyar és külföldi orvosi, orvos-technológiai, dietetikai eredményeket és rehabilitációs eljárásokat. A konferencia egyik fő célja, hogy felhívja a magyar társadalom figyelmét a prevenció és a rehabilitáció fontosságára, s ennek nyomán olyan, akár több határterületet érintő kutatások induljanak el, amelyek lehetővé teszik a béldaganatos betegek komplex rehabilitációját elősegítő protokollok kidolgozását és széles körű alkalmazását. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a rehabilitáció kérdésköre az oktatásban is a mainál hangsúlyosabb szerepet kapjon. Várjuk az érdeklődő PhD hallgatók és szakdolgozók jelentkezését is.
Letölthetők további információk és a Jelentkezési lap a "Kapcsolódó dokumentumok" alól. Kapcsolódó dokumentumok (3)
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Ultrahang az anesztéziában és intenzív terápiában tanfolyam és hands-on kurzus
Rendezvény kezdete: 2022.11.18.Rendezvény vége: 2022.11.19. Helyszín: Pécs, Az Ultrahang az anesztéziában és intenzív terápiában tanfolyam és hands-on kurzus Pécsett kerül megrendezésre, 2022. november 18-19-án. Ez egyben a MAITT UH szekció 2022 őszi tudományos ülése is.
Ezen a rendezvényen kerül sor a MAITT UH szekció taggyűlésére és vezetőségi ülésére. A tagság a vezetőség beszámolóját hallgathatja meg, majd a MAITT alapszabálya értelmében a vezetőségválasztás évében sor kerül az új szekcióvezetőség választásra. A tagsági ülés személyesen és online is elérhető a tagság számára. A jelenleg is aktív illetve további érdeklődő tagok jelentkezését várjuk Dr. Almási Róbert szekció vezető vagy Dr. Batizi Kristóf vezetőségi tag, titkár elérhetőségein (almasi.robert@pte.hu; kbatizi@gmail.com). A tagok email címére meghívót küldünk MAITT UH Szekció TEAMS csoportban való részvételre, az online részvételi lehetőség és a szavazás lebonyolítása érdekében. A tudományos ülés programja megtekinthető ide kattintva
Üdvözlettel:
Dr Almási Róbert Gyula Ph.D., habil, EDPM egyetemi docens PTE KK AITI, Fájdalomterápiás Tanszék MAITT UH Szekció vezető
Magyar Diabetes Társaság 2nd International Congress on "Prediabetes" and the Metabollic Syndrome, Epidemiology, Management and Prevention of Diabetes and Cardiovascular Disease
Rendezvény kezdete: 2007.04.25.Rendezvény vége: 2007.04.28. Szervező: c/o Kenes International – Global Congress Organizers & Association Management Services Címe: 17 Rue du Cendrier
PO Box 1726
CH-1211 Geneva 1
Switzerland Tel: +41 22 908 0488 Fax: +41 22 732 2850 E-mail: prediabetes2007@kenes.com Helyszín: Barcelona, Spain A rendezvény Web oldala: http://www.kenes.com/prediabetes/ Absztraktok beadási határideje: 2006. december 10.
További információk az absztraktok benyújtásának szabályairól: http://www.kenes.com/prediabetes/call.asp
Kongresszusi regisztráció val kapcsolatos információk: http://www.kenes.com/prediabetes/registration.asp