|
Magyar Transzplantációs Társaság |
|
(Elkerülhető) ellátási hibák az egészségügyben. Országos Konferencia |
Rendezvény kezdete: 2005.12.07. | Rendezvény vége: 2005.12.07. |
Helyszín: Hotel Platánus, Budapest |
A rendezvény Web oldala: http://www.euuzlet.hu/ellatasihibak/index.html |
Egy amerikai kutatók által készített veszélyességi skálán az egészségügyi ellátás megelõzi a hegymászást, az autóvezetést, a légszennyezést, a repülést és az atomerőműveket. Csak az amerikai ellátórendszerben előforduló hibák miatt évente 44-88 ezerre becsülik a szakemberek a megelőzhetõ halálozások számát. Az uniós adatok is megerősítik az ilyen, s ehhez hasonló tanulmányokat. Az Európai Orvosok Állandó Bizottsága - elismerve, hogy a kórházakban történő egészségkárosodások fele elkerülhető ellátási hiba miatt fordul elő - közösségi megoldásokat sürgetett. Magyarországon az Egészségügyi Törvény rögzíti (119. szakasz 3. bekezdés), hogy az ellátás során érvényesülniük kell a szakmai szabályoknak. Az evidenciákon alapuló ellátási rendeket a szakmai protokollok rögzítik. Mindezek betartását folyamatos ellenőrzéssel biztosítja a most újjászerveződő (szerveződött) szakfelügyeleti hálózat. Az intézmények többségében működik minőségbiztosítási rendszer, amelynek részeként figyelik az ellátási hibákat is.
Mindazonáltal a napi munka során számos elméleti és gyakorlati kérdés vetődik fel a legjobb gyakorlattól (best practice) és minőségbiztosítási problémáktól kezdve a tévedések regisztrálásán és a tanulságok levonásán át egészen az ellenőrzésig és a nyilvánosság kérdéséig.
A rendezvényen és a rendezvénnyel lehetőséget kívánunk biztosítani ahhoz, hogy a témakör iránt érdeklődő szakemberek közvetlenül is információkat és tájékoztatást kapjanak ezekről a kérdésekről.
Bővebb információk a szervező web-oldalán. |
|
|
 |
|
Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság |
|
EBOPRAS Examination |
Rendezvény kezdete: 2007.11.09. | Rendezvény vége: 2007.11.10. |
A rendezvény Web oldala: http://www.ebopras.eu |
Applications are being considered for the 2007 examination to be held in Madrid, Spain on 9th & 10th November.
Eligibility to sit the EBOPRAS examination
To be eligible to sit the exam, candidates must meet the following criteria regarding nationality and specialist status:
Nationality: Candidates must be citizens of an EU member state or a full or associate member country of the European Union of Medical Specialists (UEMS) (website: www.uems.net).
Specialist status: Candidates must be registered specialists in Plastic Surgery in either an EU member state or a full or associate member country of the UEMS.
Trainees: As a concession, trainees in their final year of plastic surgical training in an EU/UEMS country may sit the examination provided they have met all other requirements for eligibility for specialist status in that country (e.g. national examination). However, the diploma cannot be awarded until they have achieved specialist status in plastic surgery in that country.
Future examination venues:
• 2008 – Zagreb, Croatia
• 2009 – Aachen, Germany
Candidates are therefore advised to apply early. As at 14th March 2007, 32 candidates have applied, and 14 of them have completed the application process and been accepted. |
|
|
 |