Magyar Dermatológiai Társulat Szegedi Bőrgyógyászati Nyilvános Referáló - online előadás
Rendezvény kezdete: 2020.05.13. 14:00Rendezvény vége: 2020.05.13. 16:00 Tudományos információ: Prof. Dr. Kemény Lajos Munkahely neve: SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 6. Munkahely neve: SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 6. E-mail: office.derma@med.u-szeged.hu Helyszín: Online (Szeged), A rendezvény Web oldala: https://zoom.us/j/93279791204 Kedves Kollégák!
Klinikánk a SZAB Dermatológiai Munkabizottsággal közösen 2020. május 13-án (szerdán) du. 14,00 órakor rendezi meg a következő nyilvános referálást online előadás (Zoom meeting) formájában. A referátumokon szokásosan résztvevő Dél-Alföld régió bőrgyógyász szakorvosai és szakorvosjelöltek mellett bárki a téma iránt érdeklődő kolléga is bekapcsolódhat a referálóba az ország bármely területéről.
Az SZTE bőrklinikán évtizedek óta szemeszterenként 2 nyilvános referálót tartunk. A koronavírus helyzet rendeződését követően is szeretnénk azonban a digitális technológiát megtartani, a szemeszterenkénti 2 nyilvános referátumot „kinyitni”, hogy a téma iránt érdeklődő kollégák is követhessék bárhonnan a nyilvános referálónkat.
Ezen fórumokon a bőrgyógyászati praxisban gyakran előforduló betegségek klinikuma és új terápiás lehetőségek bemutatása szokott történni általában 90 perc időtartamban. A rendezvény célja saját magunk továbbképzése, egy-egy adott területen az ismeretek felfrissítése.
A nyilvános referátumhoz egyszerűen lehet csatlakozni: https://zoom.us/j/93279791204
Topic: Szegedi bőrgyógyászati nyilvános referáló, Meeting ID: 932 7979 1204
Május 13-i program:
14:00-14:10 Dr. Kemény Lajos: bevezetés, házirend
14:10-14:40 Dr. Németh István: Aktinikus keratosis a dermatopathologus szemszögéből
14:40-15:10 Dr. Bottyán Krisztina: Aktinikus keratosis klinikuma és kezelési lehetőségei
15:10-15:25 Dr. Baltás Eszter, Dr. Kis Erika: COVID-19 és a dermatoonkológiai betegellátás
15:25-15:40 Dr. Kemény Lajos: COVID-19 bőrgyógyászati aspektusai
Tisztelettel:
Dr. Kemény Lajos
Magyar Dermatológiai Társulat EuroMelanoma Kampány - Melanoma Hét (2020. május 11-15.) ELMARAD 2020-ban
Rendezvény kezdete: 2020.05.11.Rendezvény vége: 2020.05.15. Helyszín: Az MDT Dermatoonkológiai Szekciója idén 14. alkalommal szervezte volna meg a Melanoma Hetet az Euromelanoma mozgalom keretén belül a 2020. május 11-15. közötti napokon.
KÖZLEMÉNY (2020.03.30.)
Az MDT szervezésében 2020. április-májusra tervezett fényvédelmi kampány és Euromelanoma lakossági szűrés, a kialakult helyzetre való tekintettel elmarad. Mivel bizonytalan, hogy a helyzet mikorra rendeződik, ezért az idén nagy valószínűséggel nem kerül egyátalán megrendezésre. Online kampányt sem folytatunk, mert a bőrrák megelőzésével és a fényvédelemmel kapcsolatos üzenetünket jelentősen felülírják a járványügyi aggodalmak.
Nagyon köszönjük azoknak a kollégáknak, akik részvételi szándékukat az idei kampányra jelezték. Határozott szándékunk, hogy jövőre szeretnénk az elmarad aktivitásokat bepótolni, megrendezni.
Magyar Belgyógyász Társaság McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) továbbképző tanfolyam (2020.05.07-09.)
Rendezvény kezdete: 2020.05.07.Rendezvény vége: 2020.05.09. Helyszín: Lengyelország, Krakkó, A rendezvény Web oldala: https://empendium.com/mircim/ Tisztelt Kollégák!
Ebben az évben is megrendezésre kerül Krakkóban, 2020. május 7-9. között a McMaster University és számos európiai Belgyógyász Társaság közös rendezésében McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) továbbképző tanfolyam.
A rendezvénnyel kapcsolatos részletek a https://empendium.com/mircim/ honlapon megtalálhatóak. A Magyar Belgyógyász Társaság a korábbi évekhez hasonlóan csatlakozott partner társaságként az eseményhez.
A partneri kapcsolat lehetőséget ad arra, hogy a 35 évesnél fiatalabb belgyógyász kollégák (fiatal szakorvosok és a belgyógyász szakképzésben részt vevő rezidensek egyaránt) esettanulmányt mutassanak be, amelyek témáját az alábbi szempontok szerint javasolják a szervezők kiválasztani:
• ritka betegség
• gyakoribb betegség szokatlan klinikai megnyilvánulása és/vagy szövődménye
• nehéz diagnózis
• egyéb okból tanulságos eset
A Magyar Belgyógyász Társaság anyagilag – az utazás, a szállás és részvétel költségeinek vállalása - támogatja három fiatal belgyógyász részvételét az eseményen.
Az esettanulmányokat 2020. február 17-ig kell benyújtani a Magyar Belgyógyász Társaság email címére:
titkarsag@belgyogyasztarsasag.hu
A leadásra kerülő anyagnak tartalmaznia kell egy összefoglalót, a teljes szöveges ismertetést és pdf formátumban a poszter ábrákat. A leadandó anyaggal kapcsolatosan a részletek a http://www.mircim.eu/BCRC honlapon olvashatóak.
Az MBT kiválogatja a részvételre érdemesnek tartott esetismertetéseket és azokat továbbítja 2020. március 1-ig a MIRCIM titkárságának.
Az esetismertetéseket nemzetközi bizottság bírálja és díjazza a továbbképző eseményen. Az első három helyezett esetismertetés megjelenik teljes terjedelemben a Polish Archives of Internal Medicine szakfolyóiratban (IF:2,882). Az első helyezett e mellett 1 hónapos tanulmányutat nyer a McMaster Egyetem belgyógyászati részlegére (Hamilton, Kanada).
A Magyar Belgyógyász Társaság szívesen fogadja és támogatja a fiatal kollégák jelentkezését.
Dr. Szathmári Miklós elnök - Dr. Herszényi László főtitkár - Dr. Szalay Ferenc gazdasági titkár
Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság International Congress of Immunogenomics and Immunomics
Rendezvény kezdete: 2006.10.08.Rendezvény vége: 2006.10.12. Helyszín: Budapest A rendezvény Web oldala: http://www.bcii2006.org Dear Colleague,
There are only a few months left to register to attend the International Congress of Immunogenomics and Immunomics (www.bcii2006.org).
The BCII 06 providing systems biology approach in immunology will bring together immunologists, bioinformaticians, researchers, clinicians and engineers to present and discuss the latest developments in genomics, proteomics, bioinformatics, and instrumentation, and their application to basic and clinical immunology. This multidisciplinary meeting will ensure an
exciting exchange of ideas and will help bridge the gap between previously separated fields.
List of symposia:
* Gene networks and systems biology in immunity
* Systems modelling, computational immunology
* Artificial immune systems and other biologically-inspired paradigms
* Immune databases and database tools
* Intelligent vaccine design
* Immuno-gene therapy
* Genetic redirection of lymphocyte function
* Pharmacogenomics and drug development in immune diseases
* Deciphering immune intracellular signalling pathways
* Oncogenomics, antitumor immunome
* Autoimmunity, autoimmune immunome
* Pathogen analysis, infection genomics and prediction of immune-athogen interactions
* Allergy genomics, allergome (allergen immunome)
* Mast cell and basophil genomics (immune-cellome)
* Neuro-immuno genomics
* Inflammation genomics
Részletesebb információ a kapcsolódó dokumentumban. Kapcsolódó dokumentumok (1)