Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság SIASTOK 2017
Rendezvény kezdete: 2017.03.30.Rendezvény vége: 2017.04.01. Szakterület(ek): Aneszteziológia, intenzív terápia
Helyszín: 1044 Budapest, Íves u. 16., Aquaworld Resort Budapest A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/SIASTOK2017 A Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szervezésében 2017 tavaszán, immár nyolcadik alkalommal kerül sor a SIASTOK (Semmelweis Egyetem Intenzív Terápiás, Aneszteziológiai és Sürgősségi Továbbképző Orvos Kongresszus) megrendezésére. A Kongresszus helyszíne: Aquaworld Resort Budapest 1044 Budapest, Íves u. 16. Időpontja: 2017. március 30. - április 1. Kedvezményes jelentkezés határideje: 2017. február 15. A továbbképző tanfolyam orvosok részére SE-TK/2017.I./00154-es kódszámon akkreditált rendezvény. Sikeres tesztírás esetén 48 kreditpont szerezhető meg. Fő témák: • Az intenzív terápia aktualitásai, határai • Az anesztézia aktualitásai, káros hatásai • A kritikus állapotú betegek ellátását segítő informatikai újdonságok • Az orvostechnikai eszközök innovációja a betegbiztonság területén • A gépi leszoktatás technikája és dokumentálása • Nem szokványos lélegeztetési technikák, rescue terápiák (JET, HFO, prone position, ECMO) a mindennapjainkban • A pulmonalis hypertoniás betegek ellátásának kérdései • Agykutatás • Mikrobiom • Radiológia, interventios radiológia intenzív terápiás vonatkozásai • Labormedicina intenzív terápiás vonatkozásai • Biomarkerek • Szervprotekció: agy, máj, vese • Szimuláció • Sürgősség és katasztrófa orvostan További részletek, online jelentkezés >> Kapcsolódó dokumentumok (2)
Magyar Radiológusok Társasága MRT Gyermekradiológiai Szekciójának GYERMEKRADIOLÓGIAI KAZUISZTIKA-2017 Tudományos Ülése (Budapest, 2017.03.25.)
Rendezvény kezdete: 2017.03.25.Rendezvény vége: 2017.03.25. Szakterület(ek): Radiológia
Helyszín: 1083 Budapest, Bókay J. u. 53., Semmelweis Egyetem I. sz . Gyermekklinika központi épülete, koós Aurél terem Helyszín: Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekklinika központi épülete, Koós Aurél- terem Budapest, Bókay J. u.53.
Időpont: 2017. március 25. szombat de.10 óra
Téma: szabadon választott
Az esetbemutatások időtartama: 3-5 perc
Kérjük az arra alkalmas eseteket QUIZ formában hozni.
Jelentkezési határidő (az esetbemutatási szándékról): 2017. március 21. kedd
Jelentkezés: Dr. Várkonyi Ildikónál (varildiko@yahoo.com)
A részletes program a beérkezett jelentkezések alapján a helyszínen kerül ismertetésre.
A rendezvény akkreditált, pontérték: 3
A Tudományos Ülés fogadással zárul.
Magyar Menopausa Társaság Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciójának XXII. Tudományos és Továbbképző Ülése
Rendezvény kezdete: 2017.03.24.Rendezvény vége: 2017.03.25. Szakterület(ek): Onkológia, Szülészet-nőgyógyászat
Tudományos információ: Prof. Dr. Hernádi Zoltán Munkahely neve: M.N.T. Cervixpathológiai Szekció Címe: E-mail: newirendezveny@newinstant.hu Szervező: Kaposvári Krisztina Munkahely neve: New Instant Szervezőiroda Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei út 41. Tel: 061 212-3014, 0630/221-1513 Fax: 061 225-0304 E-mail: newirendezveny@newinstant.hu Helyszín: 4200 Hajdúszoboszló, Mátyás király sétány 10., Hunguest Hotel Béke**** A rendezvény Web oldala: http://newinst.wixsite.com/cervix22 Tisztelt Kollégák!
Hagyományainkhoz híven interdiszciplináris fórumot szeretnénk biztosítani, a továbbképzés feladatait is felvállalva a nőgyógyászati onkológiai legújabb eredményeinek bemutatására különös tekintettel olyan aktuális problémák megvitatására, mint a nőgyógyászati malignómák primér és szekunder prevenciója jelenlegi helyzete és megújításának lehetőségei. Mindkét területen jelentős az fejlődés, ha csak a ma már 9 típussal szemben védelmet biztosító HPV vakcinát vagy a cervicalis rákmegelőző állapot in vivó azonosítása terén történt előre lépést említjük a LuViva multimodális hyperspektroszkópia alkalmazásával.
A kongresszus szakmai hátterét és szervezését a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathológiai Szekciója biztosítja Prof. Dr. Hernádi Zoltán a Cervixpathológiai Szekció elnöke irányításával, a helyi előkészítő munkát a vezetőség tagja dr. Kiss Miklós főorvos segíti. A New Instant Szervezőiroda végzi a technikai lebonyolítást, előző rendezvényeinkhez hasonlóan immár hetedik alkalommal.
A kongresszus fő témái:
A méhnyakrák primér prevenciója – mit ajánl ma a nőgyógyász – kettő, négy vagy kilenc komponensű vakcinát?
A méhnyakrák szekunder prevenciója, a méhnyakszűrés minősége – találati biztonsága javításának újabb lehetősége a LuViva multimodális hyperspektroszkópia.
Személyre szabott szűrési protokollok kialakítása az életkor, a gesztációs anamnézis, és a rizikó kategória szerint.
A modern, erre a célra validált HPV teszt beillesztésének lehetősége a primér szűrésbe az európai szabályozással összhangban.
A cytológiai vizsgálat továbbfejlesztésének lehetőségei: „liquid based” cytológia immun-cytokémiai vizsgálatok, flow cytometria.
A méhnyakszűrés hazai helyzete és szervezeti megújításának lehetőségei: „self irrigation” mintavétel, védőnői, háziorvosi nőgyógyász szakorvosi szűrés/ komplex rákszűrés koncepciója és tapasztalatai
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció iskolaorvosi és gyermekgyógyászati tapasztalatai – a nőgyógyász szakorvos kapcsolódó feladatai és az együttműködés lehetőségei.
A kötelezően felajánlandó HPV vakcináció által lefedett populáción túli korosztályok vakcinációja.
Multidiszciplináris fórum az ANTSz, a gyártók, a finanszírozó, a betegfórumok és a szolgáltatók részvételével a vakcináltak körének szélesítése érdekében
A nőgyógyászati onkológiai innováció legújabb diagnosztikai és terápiás eredményei
Humán papilloma vírus kutatások „up to date 2017” Mit látunk másképpen mint pár évvel korábban?
Hazai onkológiai „státusz” a statisztikai adatok tükrében: morbiditási és mortalitási adatok, a méhnyakrák és egyéb nőgyógyászati malignómák valamint rákmegelőző elváltozásaik jelenlegi epidemiológiai jellemzői.
A HPV/cytológiai/pathológiai diagnosztika újabb lehetőségei a szenzitivitás és specificitás valamint a prediktív érték javításának újabb útjai, minőségbiztosítás.
A HPV infekciók jelentősége immundeprimált betegek körében: szervtranszplantáltak, AIDS betegek.
HPV infekció és terhesség – szülésvezetés hüvelyi és gáti condylomatosis mellett.
A HPV infekciók és klinikai manifesztációik terápiás lehetőségei
A célzott terápia jelentőségének és körének bővülése nőgyógyászati daganatokban.
A krónikus genitális infekció – STD - onkológiai jelentősége.
A tartósan gyógyult onkológiai betegek életminősége: gyermekvállalás, sexualitás - hormonális fogamzásgátlás, a HRT lehetőségei és biztonsága.
Nőgyógyászati daganatok multimodális terápiája – a műtétes, sugár és gyógyszeres kezelés és azok optimális kombinálása.
Nőgyógyászati onkológiai betegek szupportív terápiája (antiemetikus -, haemopoetikus terápia, gyógytápszerek, táplálék kiegészítők)
Konszenzus dokumentumok a női nemi szervi daganatok megelőzéséről, diagnosztikájáról és terápiájáról