|
Magyar Ortopéd Társaság |
|
Európai Lábsebészeti Társaság kurzusa (Budapest, 2017.04.06-07.) |
Rendezvény kezdete: 2017.04.06. | Rendezvény vége: 2017.04.07. |
Szakterület(ek): Ortopédia |
Helyszín: Budapest, Park Inn by Radisson |
Kedves Kollégák!
Az Európai Lábsebészeti Társaság (EFAS-European Foot and Ankle Society) a Magyar Podiátriai és Lábsebészeti Társaság támogatásával idén április 6.-7. között Budapesten rendezi meg az éves lábsebészeti kurzusát. A kurzus alaptematikáját - az előláb, a lábtő valamint a boka vizsgálata és leggyakoribb elváltozásai diagnosztikája, kezelése - traumatológiai és sportsebészeti szekciók egészítik ki. A kurzust ajánljuk minden lábsebészet iránt érdeklődő szakképzésben levő, illetve lábsebészet iránt érdeklődő szakorvos kollégának. A kurzusra az Európai Lábsebészeti Társaság honlapján - http://efas.co >> – tudnak jelentkezni.
Program >>
Online regisztráció >>
dr. Szokoly Miklós PhD
Magyar Podiátriai és Lábsebészeti Társaság elnöke
dr. Hetthéssy Judit Réka
Magyar Podiátriai és Lábsebészeti Társaság nemzetközi kapcsolattartója
|
|
|
 |
|
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság |
|
Utrasound Meets Cytology - A Practical Course on the Manegement of Nodular Goiter |
Rendezvény kezdete: 2017.04.06. | Rendezvény vége: 2017.04.08. |
Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek |
Helyszín: Mátraháza, Lifestyle Hotel |
2017. április 6-8-a között "Utrasound Meets Cytology - A Practical Course on the Manegement of Nodular Goiter" címmel egy 20 órás nemzetközi kurzust szervezünk Mátraházán, a Lifestyle Hotelben az Európai Pajzsmirigy Társaság támogatásával.
A továbbképzés a pajzsmirigy ultrahang és citológia gyakorlati megvalósítására fókuszál. Így élő betegen történő ultrahang-vizsgálatra, a mintavétel modellen történő gyakorlására is lesz lehetőség. A kimerítő mikroszkópos gyakorlat alapja pedig egy 50,000 esetből történő válogatás. A szakmai anyagból ízelítőt mutat be a www.thyrosite.com. Itt egy havonta frissülő quiz-játékra invitáljuk az érdeklődőket. A játék két nyertese 200-200 Euro visszatérítést kap a részvételi díjból.
A pajzsmirigy szakma vezető nemzetközi előadói fogadták el a meghívást. Az előadásokon többek között a molekuláris biológia, a sebészeti eljárást kiváltó alternatívákról és a Bethesda-rendszer gyakorlati alkalmazásáról is naprakész ismeretekre lehet szert tenni. Kevésbé gyakorlott kollégák számára egy előzetes internetes továbbképzésre lesz lehetőség a pajzsmirigy ultrahang és -citológia területén.
A résztvevők száma 50 főben limitált. Ez egyrészt - reményeink szerint - szokatlanul barátságos és közvetlen légkört tesz lehetővé a résztvevők és a kurzus egész időtartama alatt jelen lévő előadók között. Másrészt az érdeklődők számára a korai regisztráció megfontolandó.
Részleteket illetően a konferencia hivatalos honlapjait - http://www.uscyto.com >> és http://www.thyrosite.com >> - ajánljuk figyelmébe, másrészt a http://facebook.com/thyrosite >> oldalon is érdemes az új hírekre figyelni.
Nagy Endre és Solymosi Tamás a szervezőbizottság tagja
|
|
|
 |
|
Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság |
|
8th Congress of the Serbian Society of Cardiovascular Surgeions (20th – 22nd of October, 2017, Belgrade) |
Rendezvény kezdete: 2017.10.20. | Rendezvény vége: 2017.10.22. |
Szakterület(ek): Belgyógyászat, Sebészet |
Helyszín: Serbia, Belgrade, |
A rendezvény Web oldala: http://www.srscvs.org/index-en.html |
Dear friends,
Serbian Society of Cardiovascular Surgeons is organising its’ 8th Congress on 20th – 22nd of October, 2017, in Crowne plaza hotel, Belgrade. We have confirmation of 10 international experts, invited speakers, and we are expecting about 200 cardiovascular surgeons, nurses and technicians from Serbia and surrounding countries. Besides invited talks, abstracts sessions and workshops will be organized with expected high level of CME points. We are expecting also participation of cardiologist, angiologist and dermatologists in our scientific program. Join us with your abstract presentation (deadline is 01.07.2017) or your valuable and active discussion and spend some nice time in beautiful city of Belgrade.
Abstract submission until 01.07.2017.on srscvsabstract@gmail.com (up to 300 words).
Registration form should be sent to srscvscongress@gmail.com.
More details, and registration form on the website: http://www.srscvs.org/index-en.html >>
|
|
|
 |