Magyar Dermatológiai Társulat Gyermekbőr-Barát konferencia (2016.05.06-07.)
Rendezvény kezdete: 2016.05.06.Rendezvény vége: 2016.05.07. Tudományos információ: Dr. Szalai Zsuzsanna med.habil osztályvezető főorvos Munkahely neve: Heim Pál Gyermekkórház Címe: H-1089 Budapest Üllői út. 86. Tel: +36 1 459 9217 Fax: +36 1 459 9220 E-mail: suni@t-online.hu Szervező: Papp Zsombor cégvezető Munkahely neve: Convention Budapest Kft. Címe: 1036 Budapest, Lajos u. 66.
www.convention.hu Tel: (06 1) 30 576 6031 Fax: (06 1) 299 0187 E-mail: zspapp@convention.hu Helyszín: 1133 Budapest, Kárpát utca 62-64., Danubius Health Spa Resort Hélia A rendezvény Web oldala: http://www.convention.hu/Rendezveny/Reszletek/GYERMEKBOR2016 KÖSZÖNTŐ
KEDVES KOLLÉGÁK!
Szeretettel hívjuk meg 2016-ban is a gyermekbőrgyógyászat iránt érdeklődő kollégákat a hagyományosan májusban megrendezésre kerülő „Gyermekbőr- Barát” rendezvényre.
A konferencián ünnepélyes tudományos ülés keretében emlékezünk meg a 10 éve elhunyt Török Éva professzorra, aki 1970-től 30 éven át vezette a Heim Pál Kórház kezdetben 50 ágyas bőrgyógyászati osztályát, megalapozva a gyermekbőrgyógyászat hazai gyakorlatát, tudományos hátterét.
Az azóta eltelt időben is számtalan nemzetközi fórumon ismertettük a magyar gyermekbőrgyógyászok tudományos munkáját, gyógyításban elért eredményeit.
2015-ben kerek évfordulót ünnepelhetünk abban a tekintetben is, hogy a Heim Pál Gyermekkórház elődjeként működő Állami Gyermekmenhelyen 80 évvel ezelőtt jött létre az a részleg, melynek a mai bőrgyógyászati osztály a jogutódja.
Mára már a magyarországi bőrgyógyászat tudományos kutató munkája szervesen kapcsolódik az európai és nemzetközi gyermekbőrgyógyászat legújabb útkereséseihez és eredményeihez.
A konferencián az emlékezés, összegzés mellett feladatunk számos aktuális kérdéskör ismertetése is. Új irányelvek, kezelési algoritmusok, új trendek, bevezetésre kerülő gyógyszerek bemutatására is sor kerül. Köszönettel emlékezünk a rendezvényt támogató cégekre és ismét lehetőséget kaphatnak az újdonságok bemutatására.
Budapest adott helyet a 2015-ben megszervezett „Gyermekbőrgyógyászati haladó továbbképző kurzusnak: „Advanced Pediatric Dermatology EADV Fostering Course”, ahol a gyakorlati betegbemutatásoknak egyedülállóan nagy sikere volt. Ezek anyaga oly módon kerül ismertetésre, hogy a konferencia betegbemutatások blokkját megkétszerezzük, emellett az elhangzott külföldi előadók előadásanyagának összefoglalását ismertetjük a konferencia résztvevőivel.
Az aktualitások között kell érintenünk a migráció kérdésköre által felvetődő és az egészségügy területén is megmutatkozó problémákat, hatásait a napi gyakorlatunkra.
A konferencia megfelelő lehetőséget nyújt arra, hogy a bőrgyógyász és gyermekgyógyász szakorvosok áttekintő és széles körű ismereteket gyűjtsenek az infekciók legkülönfélébb területeiről, a legújabb sebkezelési technikákról, a krónikus betegségekről, köztük az atopiás dermatitis, a psoriasis legújabb gyógyítási lehetőségeiről, az allergológia aktuális „forró pontjai”-ról és az újonnan megismert kórképekről.
Szeretettel várunk mindenkit!!!
Dr. Szalai Zsuzsanna med.habil
osztályvezető főorvos
Heim Pál Gyermekkórház
Kapcsolódó dokumentumok (3)
Magyar Pszichiátriai Társaság Pszichoterápia folyóirat 12. konferenciája
Rendezvény kezdete: 2016.05.06.Rendezvény vége: 2016.05.07. Helyszín: 1124 Budapest, Csörsz utca 18., MOM Kulturális Központ A rendezvény Web oldala: http://www.pszichoterapia.hu/ Kedves Kollegina! Kedves Kolléga! Tisztelt Egyesületi Vezetőség!
„Hiszem amit látok?” címmel sikeresen lezajlott májusban a Pszichoterápia szakfolyóirat 11. konferenciája.
A 12. konferencia időpontja: 2016. május 6-7.
Javasoljuk, hogy jegyezze fel a naptárjába.
Az időpont a szokásosnál egy héttel előbbre kerül, hogy ne ütközzünk a jövő évi pünkösdi hétvégével, s a konferencia ne kerüljön túl közel a Magyar Pszichiátriai Társaság illetve a Magyar Pszichológiai Társaság konferenciájához.
Szeretnénk, ha az érdeklődők nem kerülnének kényszerű választásra. Köszönjük, hogy a szakegyesületi konferenciák szervezői az utóbbi években figyelnek arra, hogy ne ütközzenek a Pszichoterápia konferencia adta lehetőségekkel.
A Pszichoterápia konferencia időpontját a fenti megfontolásból egy évvel előre kitűzzük.
Szívélyes üdvözlettel a szerkesztőség, úgyis, mint programbizottság:
Albert Lőrincz Enikő, Bokor László, Kiss Tibor Cece, Szőnyi Gábor (elnök), Takácsy Márta, Tiringer István, Valkó Lili, Berger Noémi, Pál Krisztina
telefon: (36-1) 789-8054 Kiss Emese szervezőtitkár
postacím: 1615 Budapest, Pf.: 201.
email: konferencia@pszichoterapia.hu
Pszichoterápia előfizetés, előfizetés megújítás: http://www.pszichoterapia.hu/elofizetes/
Magyar Pszichiátriai Társaság Tudatos Jelenlét (Mindfulness) Képzés
Rendezvény kezdete: 2016.05.06.Rendezvény vége: 2016.05.06. Helyszín: 1083 Budapest,, Tömő u. 25., Helyszín: Semmelweis Egyetem Budapest, Klinikai Pszichológia Tanszék A rendezvény Web oldala: http://www.oftex.hu A mindfulness képzést olyan segítő szakembereknek ajánljuk, akik munkájuk során pszichés problémákkal küzdő, szorongásos és depressziós páciensekkel, krónikus fájdalmakban, daganatos megbetegedésben, stressz eredetű szív-, emésztési és légzőszervi problémákban szenvedő páciensekkel dolgoznak.
Kreditpont érték: 8 pont
Előadók: Dr. Perczel Forintos Dóra és Ajtay Gyöngyi
Időtartam: 8 óra
Részvételi díj: 25 000 Ft
Tanfolyam jellege: szabadon választható
Jelentkezés:
telefonon: 459-1493
e-mail-en:pszichotanszek@med.semmelweis-univ.hu vagy a www.oftex.hu honlapon.
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság MEAT Közgyűlés (Szeged, 2016. május 5.)
Rendezvény kezdete: 2016.05.05.Rendezvény vége: 2016.05.05. Helyszín: Szeged, Hunguest Hotel Forrás Tisztelt Tagtársunk, Kedves Kolléga!
A Társaság vezetősége 2016. május 5-én (csütörtökön) 17 óra 40 percre tűzte ki a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság közgyűlését,
amelyre meghívjuk, részvételére feltétlenül számítunk.
Helyszín: MEAT XXVI. Jubileumi Kongresszusa
Hunguest Hotel Forrás
Szeged, Szent-Györgyi Albert u. 16-24.
Regisztrálás a közgyűlésre: 16 óra 30 perctől
Javasolt napirend:
1. Vezetőségi beszámoló
2. Előző évről szóló számviteli beszámoló, javaslat az éves költségvetésre
3. Vita a beszámolókról és a költségvetésről, szavazás elfogadásukról
4. Döntés a MEAT – Magyar Belorvosi Archívum kapcsolat folytatásáról vagy megszüntetéséről az Alapszabály 10.§ o) pontja szerint
5. Egyebek
A közgyűlés határozatképességéhez a tagok 50%-a +1 fő jelenléte szükséges. Amennyiben a fenti időpontban a közgyűlés nem lenne határozatképes, akkor a jogszabályok értelmében azonos napirenddel újra össze kell hívni. Ennek értelmében a - szükség esetén - megismételt közgyűlést 2016. május 5-én 18 órára hívjuk össze a fenti helyszínre. A megismételt közgyűlés a megjelentek létszámától függetlenül határozatképes.
Aktív részvételére számítva, üdvözlettel
Nagy V. Endre
elnök
Tóth Miklós
főtitkár
Horányi János
pénztáros
Magyar Dermatológiai Társulat IPC Congress Symposia (Boston, MA, USA, 2022.03.24.)
Rendezvény kezdete: 2022.03.24.Rendezvény vége: 2022.03.24. Helyszín: USA, Boston, A rendezvény Web oldala: https://www.psoriasiscouncil.org/aad_2022_agenda.htm Hot topics in psoriasis: A focus on treatment innovations American Academy of Dermatology Annual Meeting (AAD) | Boston, MA Thursday, March 24 | 1:00 – 3:00 pm EDTProgram chair: Craig Leonardi, United StatesProgram faculty: Andy Blauvelt, United States, and Charles Lynde, CanadaThis symposium is supported in part by Abbvie, Eli Lilly and Company, and UCB . Agenda WELCOME AND INTRODUCTION Craig Leonardi
How to select a systemic treatment for your patient given a palette of at least 13 options Craig Leonardi Innovations in topical treatments for psoriasisCharles Lynde Innovations in systemic treatments for psoriasisAndy Blauvelt Q & A – Speaker panelCraig Leonardi CLOSING AND ADJOURNCraig Leonardi
REGISTER NOW