Magyar Dermatológiai Társulat X. Őszi Szegedi Allergia nap (10 év - jubileumi visszatekintő)
Rendezvény kezdete: 2015.09.12.Rendezvény vége: 2015.09.12. Tudományos információ: Dr. Novák Zoltán Munkahely neve: SZTE Gyermekklinika és Gyermekegészségügyi Központ Címe: 6720 Szeged, Korányi fasor 15. Tel: 62/545-342 E-mail: novak.zoltan@med.u-szeged.hu Munkahely neve: Congress & Hobby Service Kft. Címe: 6725 Szeged, Szent Ferenc u. 8. I/3. E-mail: info@congress-service.hu Helyszín: Szeged, Felső tisza-part 2., IH Rendezvényközpont A rendezvény Web oldala: http://congress-service.hu/2015/szan/ Regisztráció:
http://congress-service.hu/2015/szan/reg.html
Program:
09:00-09:15 Megnyitó, üdvözlések
09:15-09:35 Megelőzhetőek-e az allergiás betegségek?
Cserháti Endre
Semmelweis Egyetem I.sz. Gyermekklinika, Budapest
09:35-09:55 Területen dolgozók felelőssége a COPD
diagnosztikájában, kezelésében
Böszörményi Nagy György
OKTPI, Budapest
09:55-10:15 Spice story-szintetikus kannabinoidok – jelen és jövő
Zacher Gábor
Honvédkórház Sürgősségi Centrum, Budapest
10:15-10:30 Diszkusszió
10:30-10:50 Kávészünet
10:50-12:20 Céges szimpóziumok
12:20-13:30 Ebédszünet
13:30-13:50 Asztma és terhesség, szoptatás és gyógyszerelés
Tamási Lilla
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
13:50-14:10 Betegoktatás légúti betegségekben.
Új kihívások, új lehetőségek
Berta Gyula
Apponyi Magánklinika, Kaposvár
14:10-14:30 Ételallergia update
Várkonyi Ágnes
SZTE Gyermekklinika, Szeged
14:30-14:50 Diszkusszió
14:50-15:40 Céges szimpóziumok
15:40-16:00 Kávészünet
16:00-16:20 Ritkábban (?) támadó légúti patogének
Nagy Béla
Debreceni Egyetem Gyermekklinika, Debrecen
16:20-16:40 Tüdődaganatok kilátásai: múlt, mit hozhat a jövő?
Gálffy Gabriella
Semmelweis Egyetem Pulmonológia Klinika, Budapest
16:40-17:00 Szeretnénk időnként belelátni? Hörgőtükrözés
gyermek és felnőttkorban
Bánfi Andrea
Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai
Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézet, Budapest
17:00-17:20 Lehetőségek a felső légúti betegségek műtéti
ellátásában
Rovó László
SZTE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, Szeged
17:20-17:40 Merre tart az inhalációs gyógyszerbevitel –
Múlt, jelen, jövő
Rónai Zoltán
Arany Kehely Egészségcentrum, Pécs
17:40-18:00 Diszkusszió
18:00-18:30 A tanfolyam zárása, tesztírás
Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése
Rendezvény kezdete: 2015.09.12.Rendezvény vége: 2015.09.12. Szakterület(ek): Belgyógyászat, Gyermekgyógyászat, Gyógyszertan, klinikai farmakológia, Laboratóriumi medicina, Háziorvostan, Mikrobiológia, Nephrologia, Szülészet-nőgyógyászat, Urológia
Tudományos információ: Prof.Dr. Rozgonyi Ferenc Címe: E-mail: instant@newinstant.hu Szervező: Vágfalvi Edit Munkahely neve: New Instant Bt. Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei u. 41 Tel: 06/20-5444032 Fax: 225-0304 E-mail: instant@newinstant.hu Helyszín: 6000 Kecskemét, Nyíri u.38., Bács-Kiskun megyei Kórház A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/hugyut2015 Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra.
Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat.
A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések.
A kórokozó az esetek döntő többségében csak tenyésztéssel mutatható ki és identifikálható, az antibiotikum érzékenység/rezisztencia meghatározáshoz pedig kell a kitenyészett kórokozó szintenyészete.
A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak.
Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek.
Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra.
Magyar Gyermekorvosok Társasága Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése
Rendezvény kezdete: 2015.09.12.Rendezvény vége: 2015.09.12. Tudományos információ: Prof.Dr. Rozgonyi Ferenc Címe: , E-mail: instant@newinstant.hu Szervező: Vágfalvi Edit Munkahely neve: New Instant Bt. Címe: 1028 Budapest, Máriaremetei u. 41 Tel: 06/20-5444032 Fax: 225-0304 E-mail: instant@newinstant.hu Helyszín: 6000 Kecskemét, Nyíri u.38., Bács-Kiskun megyei Kórház A rendezvény Web oldala: http://newinst.wix.com/hugyut2015 Kedves Kollegina/Kollega!
Szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk a „Húgyúti fertőzések klinikuma, mikrobiológiai diagnosztikája és célzott antibiotikus kezelése” c. szinten tartó és továbbképző tanfolyamra.
Évek óta követjük a kongresszusok és továbbképzők programját és ez a téma valamiért mindig periférikusan jelenik meg, vagy kimarad, holott a maga komplexitásával igen jelentős mindennapos orvosi, ápolói és szakasszisztensi feladat.
A húgyúti fertőzések a nem járványos fertőzések között az első helyet foglalják el, s a mikrobiológiai diagnosztikai laboratóriumok vizsgálati anyagának több mint 50%-át adják a vizelet bakteriológiai tenyésztések.
A húgyúti fertőzés pontos diagnózisának megállapításához rendkívüli mértékben egymásra van utalva a kezelő orvos és a mikrobiológus, a betegápoló és a laboratóriumi asszisztens, mert szobahőmérsékleten állandóan változó anyagból, a vizeletből kell kimutatni a kórokozót számos eszközrendszer segítségével, s ha a folyamatba egyetlen hiba csúszik, az téves diagnózishoz és helytelen kezeléshez vezethet. A kezelőorvos részére sok esetben probléma a mikrobiológiai lelet értelmezése és a megfelelő antibiotikum kiválasztása, különösen, ha a betegnek más problémája is van, pl. terhes vagy vesefunkciós zavarai vannak. Ezért gondoltuk, hogy olyan továbbképző tematikát állítunk össze és mutatunk be, amely együtt tárgyalja a húgyúti fertőzések klinikumát, mikrobiológiáját és terápiáját életszakaszok és nemek szerint. A program végrehajtásához olyan kiváló előadókat sikerült megnyerni, akik a témában kiemelkedően járatosak és elismertek.
Nagy örömünkre szolgálna, ha Kollegina/Kollega jelentkezne a tanfolyamra
Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság Válogatott fejezetek a klinikai endokrinológiából (Budapest, 2015.09.11-12.)
Rendezvény kezdete: 2015.09.11.Rendezvény vége: 2015.09.12. Szakterület(ek): Endokrinológia, anyagcsere betegségek
Helyszín: Budapest, MHEK II. Belosztály Endokrin Szakprofil szervezésében
Web: http://newinst.wix.com/endokrin2015
Meghosszabbított kedvezményes jelentkezési határidő: 2015. augusztus 20.!
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
Az MH Egészségügyi Központ (MHEK) Endokrinológia Szakprofil továbbképzése 2015. második (a 2015/2016 tanév I. féléve) felében szeptember 11-én (pénteken) és szeptember 12-én (szombaton) kerül megrendezésre. Az endokrinológus szakorvosképzést, továbbképzést, belgyógyászok, gyermekgyógyászok, nőgyógyászok, háziorvosok, diabetológusok és PhD hallgatók képzését szolgálja (utóbbi vonatkozásban a Semmelweis Egyetem akkreditált kurzusa). A továbbképzés szabadon választható tanfolyamként akkreditálásra került. Sikeres tesztvizsga esetén az orvos résztvevők 32 kreditpontot szereznek.
Célcsoportok:
1) belgyógyászat
2) csecsemő- és gyermekgyógyászat
3) diabetológia
4) endokrinológia
5) háziorvostan
6) szülészet-nőgyógyászat
Tanfolyam jellege: szabadon választható
OFTEX kódszám: SE-TK/2015.II./00057 Kreditpont: 32 pont.
Szakdolgozók akkreditációja: folyamatban
A Továbbképző Tanfolyam szervezője:
Kaposvári Krisztina New Instant Szervezőiroda
T: 1/212-3014 F: 1/225 -0304, M: 30/221-1513, E-mail: newirendezveny@newinstant.hu
Helyszín: 1143 Budapest, Stefánia út 34-36.
2015. szeptember 11. péntek - Stefánia Palota – Díszterem – Bejárat a Zichy Géza utca felől
2015. szeptember 12. szombat - Honvéd Kulturális Központ - Gobelin terem
Parkolás ingyenes a környező utcákban.
Megközelíthetőség: autóbusz 7, 73: Stefánia út; Trolibusz: 72, 75: Thököly út
Tudományos információ:
Prof. Dr. Góth Miklós (T: 1/475-2790, M: 30/828-1098)
E-mail: gothmiklos@t-online.hu
A tanfolyam vizsgával zárul. A kérdések összeállításáért, lebonyolításáért, kiértékeléséért felelős: Prof. Dr. Góth Miklós, az MTA doktora Magyar Honvédség Egészségügyi Központ II. Belgyógyászati Osztály
Meghívó >>
Jelentkezési lap >>
Program >>
Térkép >>
Magyar Sebész Társaság Kismedencei műtétek kiterjesztésének lehetőségei daganatos esetekben tudományos ülés (Debrecen, 2015.09.11.)
Rendezvény kezdete: 2015.09.11.Rendezvény vége: 2015.09.11. Szakterület(ek): Sebészet
Helyszín: Debrecen, Thomas Mann u. 49. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ a Debreceni Akadémiai Bizottság Orvostudományi és Sebészeti Szakbizottsága és a Sebészeti Klinika közreműködésével 2015. szeptember 11-én (pénteken) 10:00 órakor a DAB Székházban (Debrecen, Thomas Mann u. 49.) Tudományos Ülést rendez, Kismedencei műtétek kiterjesztésének lehetőségei daganatos esetekben / Extended pelvic resections in cases of malignant tumors címmel, melyre tisztelettel meghívjuk.
A program letölthető ide kattintva >>
Magyar Nephrologiai Társaság 38th VICENZA COURSE ON AKI & CRRT
Rendezvény kezdete: 2020.11.03.Rendezvény vége: 2020.11.05. Helyszín: Italy, Vicenza, A rendezvény Web oldala: http://www.irriv.com/courses/events/38th-vicenza-course-on-aki-crrt Welcome to the 38th edition of the International Vicenza Course on Acute Kidney Injury and Continuous Renal Replacement Therapies.
38 years, what a long journey. We started with the idea of offering an updated course on the most important advances in the area of nephrology, critical care, cardiology and cardiac surgery. The course stands in perfect shape maintaining the same mission and its multidisciplinary nature. For this reason, the faculty is composed of more than 50 experts in the field coming from different disciplines and representing the top scientists and investigators of current literature.
The Course will host an AKI path and a CRRT path that will be held simultaneously. A series of lectures and panel discussions will be delivered during the days of the course. Our task is to put together specialists from different disciplines in a single scientific event with a multidisciplinary approach to the critically ill patient with acute kidney injury and multiple organ dysfunction.
Do not miss the opportunity to discuss with your peers and the most experienced colleagues and experts the recent advances and the basic information in critical care nephrology. For 38 years we have been your partner in education and science. Please continue to support us in our effort for a better patient care.
Magyar Dermatológiai Társulat EADV kongresszus 2020, Bécs. Változás: VIRTUÁLIS kongresszus
Rendezvény kezdete: 2020.10.28.Rendezvény vége: 2020.11.01. Helyszín: Ausztria, Bécs, A rendezvény Web oldala: https://eadvvienna2020.org/ Kedvezményes regisztráció határideje: 2020.07.15-ig meghosszabbítva.
Tisztelt Kollégák!
Mivel a COVID – 19 világjárvány miatt a nagyobb létszámú összejöveteleket, és egyes országokban az orvosok külföldre történő utazását is korlátozzák, ezért az EADV 29. kongresszusát a szervezet vezetőinek döntése alapján teljesen virtuális eseményként rendezik meg.
Az EADV ezen döntése az MDT-nek a Lilly Hungária Kft-vel közösen alapított ösztöndíj – pályázatának megvalósítását is módosította.
Az új körülményekre való tekintettel a virtuális EADV kongresszuson való részvételre újabb támogatás elnyerésére van lehetőség, amelyre új pályázatot írunk ki.
Amennyiben pályázni kívánnak, azt az online kitöltött támogatást igénylő kérelem beküldésével tehetik meg, ami a kapcsolódó pályázati felhívásban található.
Azon kollégák számára, akik már korábban benyújtották pályázatukat az EADV kongresszusra, nem kell ismételten pályázatot beadniuk.
Kapcsolódó linkek (2)
Kapcsolódó dokumentumok (3)