Magyar Nephrologiai Társaság Szűrőnap az elhízás ellen (2015.05.22.)
Rendezvény kezdete: 2015.05.22.Rendezvény vége: 2015.05.22. Szakterület(ek): Belgyógyászat
Helyszín: Budapest, Szent Imre Kórház A Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság, csatlakozva az európai elhízás elleni naphoz, 2015. május 22-én pénteken délelőtt 9-13 óráig „FOGJUNK ÖSSZE, MOMOT-tal AZ ELHÍZÁS ELLEN” címmel, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban a Prof. Dr. Bedros J. Róbert vezetésével működő Országos Obezitológiai Centrum, valamint a hazai Obezitológus Hálózat és az egészségügyi intézmények bevonásával Országos Szűrőnapot szervez a lakosság számára.
A központi rendezvény helyszíne a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház (XI. Budapest, Tétényi út 12-16.) „K” épület földszintje.
A rendezvény valamennyi helyszínén ingyenes szűrővizsgálatokat végeznek, többek között az elhízás és kísérőbetegségek területén (testzsír, koleszterin, vérnyomás és vércukor meghatározás), valamint előadásokra, orvosi és diétás tanácsadásokra kerül sor.
Az Országos Szűrőnap megrendezésével célunk az, hogy motiváljuk és támogassuk a túlsúlyos embereket abban, hogy megtegyék azokat az életmódbeli változtatásokat, amellyel fenntarthatják az egészséges testsúlyukat és ezzel javítsák életminőségüket, élettartamukat.
Magyar Immunológiai Társaság PhD Nap az ELTE Immunológiai Tanszék rendezésében (Budapest, 2015.05.21-22.)
Rendezvény kezdete: 2015.05.21.Rendezvény vége: 2015.05.22. Szakterület(ek): Allergológia, klinikai immunológia
Helyszín: Budapest, Az ELTE Immunológiai Tanszék idén is megrendezi az immár hagyományossá vált "PhD Napot" – melynek programja a csatolt file-okban olvasható:
Május 21-i program >>
Május 22-i program >>
Ezúttal két napos lesz a rendezvény:
1. Nap: május 21-e csütörtök: egy - ingyenes! - gyakorlati, mikroszkópos programon vehetnek részt e jelentkezők: "Microscopy for the serological diagnosis of autoimmune diseases" - melyet Anette Gospos vezet.
2. Nap: május 22-én is igen jó lesz a program: a "szokásos" Melchers-előadás mellett a komplementeseknek "csemege" Jörg Kohl, és aki látta-hallotta már Ronen Alont, az tudja, hogy nagyon jó és látványos az előadása! Aztán még Horváth Róbert, Csincsi Ádám és Sándor Noémi is tart előadást.
Jelentkezés:
Prof. Dr Erdei Annánál lehet: anna.erdei@freemail.hu vagy anna.erdei@elte.hu
Magyar Hypertonia Társaság MHT Továbbképző kurzusa - MHT Tavaszi Kongresszus
Rendezvény kezdete: 2015.05.16.Rendezvény vége: 2015.05.17. Helyszín: 1013 Budapest, Krisztina körút 41-43., Mercur Hotel Buda A Hypertonia Világnapja alkalmából rendezett II. Tavaszi Kongresszusunk idején, a Magyar Hypertonia Társaság 2015. május 17-én 09.00 órára Közgyűlést hív össze.
A Közgyűlés helye: Mercure Budapest Buda Hotel
1013 Budapest, Krisztina körút 41‐43.
A közgyűlés napirendi pontjai:
1. Tájékoztatás a 2014. év eseményeiről
2. 2014. év pénzügyi beszámoló, valamint a mérleg ismertetése, és szavazás azok elfogadásáról
3. Egyebek
Legfontosabb határidők:
2015. április 24. Absztrakt beküldési határidő
2015. április 30. Kedvezményes fizetési határidő
2015. április 30. Részvétel lemondási határidő
Helyszíni regisztráció:
2015. május 16.: 08.0018.00‐ig
2015. május 17.: 08.0014.00‐ig
Előadás bejelentés:
A főtémákkal kapcsolatos előadás összefoglaló beküldhető, április 24-ig.
1. TECHNIKAI ÚTMUTATÓ
• Az előadáshoz számítógépet, projectort biztosítunk, azt PowerPoint programban kérjük elkészíteni.
● Több szerző esetén kérjük, húzza alá az előadó nevét!
• Eredeti kutatásokat tartalmazó absztrakt az alábbiak szerint tagolódjék: előzmény; hipotézis; alkalmazott módszerek, kísérleti csoportok; statisztikailag értékelt eredmények; következtetés.
2. TARTALMI ÚTMUTATÓ
• A cím rövid, az absztrakt tartalmát kifejező legyen.
• Összefoglaló esetén: a felvetett legfőbb kérdéseket és a legfontosabb megállapításokat, illetve azok általános jelentőségét írja meg. Az absztrakt tartalmazhat táblázatot, de képeket nem.
• Magyarázat nélküli rövidítések csak abban az esetben elfogadhatóak, ha azok az általános
tankönyvben is használatosak (pl. EKG, GFR, EM). Helyesírás az MTA ajánlása szerint.
3. BEKÜLDÉS
• A bejelentés online történik a Szervezőiroda honlapján keresztül. A honlapon elérhető online űrlap kitöltésével kérjük megküldeni az összefoglalókat.
A honlap elérhetősége: www.eqcongress.hu
• Beküldési határidő: 2015. április 24.
Az ezután beérkezett absztraktokat nem fogadjuk el.
Jelentkezés:
1. A kongresszuson való részvételre a jelentkezés két módon lehetséges; on‐line a
Szervezőiroda honlapján keresztül, valamint a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével és
annak megküldésével. Fax: 06 1 383 79 18; E‐mail: veres@eqcongress.hu
2. Szponzorált részvétel: kizárólag a költségvállaló részéről írásban megerősített jelentkezéseket tudjuk figyelembe venni! A költségvállalási nyilatkozatról a jelentkező köteles gondoskodni!
3. Természetbeni juttatások: A részvételi díj étkezést is tartalmaz (kávészünet), amely természetbeni juttatásnak minősül. A természetbeni juttatás után fizetendő adó mindenkor a részvételi díjat kifizető felet terheli. A szervezőiroda a vonatkozó törvény szerint a számlán a részvételi díjat megbontva, közvetített étkezésként, illetve regisztrációs díjként tünteti fel.
4. Felelősség- és egyéb biztosítás
A kongresszus közzétett részvételi és egyéb díjai nem tartalmaznak baleset, betegség, poggyász és felelősségbiztosítási díjat. Így baleset, betegség és valamely káresemény bekövetkezése esetén a szervezőknek nem áll módjukban semmilyen felelősséget vagy kártérítést vállalni.
További részletek és jelentkezési lap a kapcsolódó dokumentumokban!
Kapcsolódó dokumentumok (3)
Magyar Nephrologiai Társaság Magyar Hypertonia Társaság II. Tavaszi Kongresszusa és XIV. Nemzetközi Továbbképző Előadássorozata (Budapest, 2015.05.16-17.)
Rendezvény kezdete: 2015.05.16.Rendezvény vége: 2015.05.17. Szakterület(ek): Hipertónia, Nephrologia
Helyszín: Mercure Budapest Buda Budapest, Krisztina körút 41&, 8208;43. A rendezvény Web oldala: http://www.hypertension.hu Kedves Kollégák!
Második alkalommal kerül megrendezésre a Magyar Hypertonia Társaság Tavaszi Kongresszusa, amelyre várunk minden társasági tagot és érdeklődőt.
A Kongresszus jellegzetessége a kevés főtéma és a sok párbeszéd. Fórumot tartunk a gyógyszeres kezelés elveiről, a nem gyógyszeres terápia aktuális lehetőségeiről és értékeiről. Minden Tavaszi Kongresszus alapvető programja a Társaságunk Közgyűlése is, melynek témája a hipertonológia szakterületének újdonságai, szakmapolitikai kérdések megtárgyalása és természetesen az éves mérlegbeszámoló megvitatása és elfogadása. Idén először a Tavaszi Kongresszust megelőző napon rendezzük meg a hipertonológia képzés szinten tartó tanfolyamát a hipertonológus kollégáknak és a hipertonológus képzésben résztvevőknek.
Reméljük sokak érdeklődésére tart majd számot a legfrissebb információk összefoglaló előadás‐sorozata.
A Magyar Hypertonia Társaság vezetőségének döntése alapján az egynapos Tavaszi Kongresszust ez évtől kezdődően a Hypertonia Világnapjához kötődően rendezzük meg. A Világnap figyelemfelhívás az egészség megőrzésre és betegség megelőzésre a lakosság felé. Fontos gondolatokat közvetít a hypertoniás betegeknek is. A szakemberek feladata segíteni az informálódást és a betegség, valamint kockázatainak megismerését. Ehhez is szolgáltat számos lehetőséget az MHT Tavaszi Kongresszusa.
A Nemzeti Vizsgabizottság által jegyzett hipertonológia licenc vizsgával rendelkező szakemberek száma örömteli növekedésnek indult. Számukra a szakmai információk mellett az egymás személyes megismerésére, a hipertonológus közösség kialakítására is kiváló lehetőség lesz a Tavaszi Kongresszus, amelyre a társszakmák képviselőivel együtt mindenkit szeretettel várunk.
Prof. Dr. Járai Zoltán
az MHT főtitkára
Prof. Dr. Kiss István
az MHT elnöke
Helyszín: Mercure Budapest Buda
1013 Budapest, Krisztina körút 41‐43.
Absztraktbejelentési határidő:
A főtémákkal kapcsolatos előadás összefoglaló beküldhető, 2015. április 24-ig.
Absztraktbejelentés a www.hypertension.hu vagy a www.eqcongress.hu weboldalon.
Kedvezményes jelentkezés határideje:
2015.04.30.
A program letölthető ide kattintva >>
További részletes információk a meghívóban >>
A jelentkezési lap letölthető ide kattintva >>
doki.NET 3rd International Conference on Neuroscience and Mental Health
Rendezvény kezdete: 2025.05.15.Rendezvény vége: 2025.05.16. Szakterület(ek): Neurológia, idegsebészet, Hipertónia, Pszichiátria, mentálhigiéné
Tudományos információ: Hayes Marceline Munkahely neve: Scientex Conferences Címe: USA, 82801 Sheridan, 1309 Coffeen Avenue, STE 1200 E-mail: neuralscience@scientexconferences.com Szervező: Hayes Marceline Munkahely neve: Scientex Conferences Címe: USA, 82801 Sheridan, 1309 Coffeen Avenue, STE 1200 E-mail: neuralscience@scientexconferences.com Helyszín: United Arab Emirates, 0000 Dubai, District, Deira - 8th Street, City Seasons Suites Hotel A rendezvény Web oldala: https://www.neuralscience.scientexconference.com/ We are excited to announce the 3rd International Conference on Neuroscience and Mental Health, scheduled to take place from May 15-16, 2025, in Dubai, UAE. The conference theme is "Innovations and Global Perspectives in Neuroscience and Mental Health", which underscores the critical importance of exploring cutting-edge developments and diverse viewpoints in understanding and treating neurological and psychiatric disorders. Don't miss this remarkable event that aims to bring together leading researchers, clinicians, and professionals from around the globe to share the latest advancements and innovations in the field of neuroscience and mental health.
Magyar Reumatológusok Egyesülete RheumaPreg
Rendezvény kezdete: 2025.05.08.Rendezvény vége: 2025.05.10. Helyszín: Austria, Vienna, A rendezvény Web oldala: http://www.rheumapreg2025.com Welcome back to RheumaPreg Vienna 2025 – Together, let’s shape the future of rheumatology in pregnancy!Regular registration deadline: April 24th , 2025 Venue: Austria Trend Hotel Savoyen Vienna (Rennweg 16 – 1030 Wien, Austria) Topics: Immunosuppressive therapy of rheumatic diseases during pregnancy and lactation Management of Rheumatoid Arthritis, Psoriatic Arthritis, Axial Spondyloarthritis, and Juvenile Idiopathic Arthritis during Pregnancy Pregnancy with Lupus Antiphospholipid Syndrome: from understanding to evolving management Myositis, Scleroderma, Sjögren’s and Vasculitis in pregnancy Revisiting Osteoporosis in reproductive years Recurrent Pregnancy loss and the role of IVIG therapy: myth and evidence From placenta pathology to adverse obstetric outcome: mechanisms and management (Preeclampsia, FGR, Placental insufficiency) Challenges of fertility in context of rheumatic disease and social changes Artificial reproductive techniques and the role of fertility preservation in rheumatic diseases Update on the registries Gender medicine Navigating Teratogenic Terrain: contraception and management of unintended pregnancy Patient perspectives: family planning with rheumatic diseases, the essential role of teamwork Paternal rheumatic disease and medication- influence on family planning Supporting new mothers with rheumatic diseases: post-partum challenges Long-term follow up of children Do not miss the opportunity to attend the RheumaPreg Conference that will be held in Vienna on 8-10 May 2025! REGISTER HERE The Abstract submission is open! Don't miss the opportunity to submit your paper within December 2, 2025! SUBMIT YOUR ABSTRACT Do you need a room at at the Lindner Hotel Vienna Am Belvedere? We have reserved a limited number of rooms for attendees! CLICK HERE TO BOOK Find out more on our websitewww.rheumapreg2025.com