Magyar Dermatológiai Társulat Magyar Dermatológiai Társulat 92. Nagygyűlése - Dermatológiai Továbbképző Tanfolyam és XVIII. Dermato-Pharma Kiállítás
Rendezvény kezdete: 2019.11.28.Rendezvény vége: 2019.11.30. Tudományos információ: Prof. Dr. Szegedi Andrea és Dr. Baltás Eszter Munkahely neve: Magyar Dermatológiai Társulat Szervező: Papp Zsombor és Szaniszló Kata Munkahely neve: Convention Budapest Kft. Tel: 299-0184, 299-0185, 299-0186 E-mail: zspapp@convention.hu, e-mail: kszaniszlo@convention.hu Helyszín: 4026 Debrecen, Hunyadi utca 1-3., Kölcsey Központ A rendezvény Web oldala: https://convention.hu/Rendezveny/Reszletek/MDT19/Koszonto KONGRESSZUSI NAPTÁR
Az online regisztráció, és absztrakt küldés a kongresszus honlapján keresztül.
Értesítés és absztrakt felhívás postázása 2019. július 15.
Tudományos összefoglalók (absztraktok) beküldése 2019.08.25. helyett meghosszabbítva 2019. szeptember 6-ig.
Értesítés az előadások elfogadásáról 2019. szeptember 30.
Kedvezményes regisztráció 2019. október 22.
A Magyar Dermatológiai Társulat 92. Nagygyűlése 2019. november 28-30.
Köszöntő:
TISZTELT KOLLÉGÁK!
A Magyar Dermatológiai Társulat egyik meghatározó eseménye a Nagygyűlés, valamint a hozzá kapcsolódó Dermato-Pharma Szakkiállítás, melyet idén 92. alkalommal 2019. november 28-30. között rendezünk meg.
Örömünkre szolgál, hogy a kongresszus iránti érdeklődés mind a kollégák, mind az ipari partnerek részéről folyamatosan nőtt az elmúlt években. A tavalyi rendezvényünkre ezer fölötti létszámban regisztráltak és a céges részvétel is emelkedett. Az MDT Nagygyűlése 2019-ben az észak-alföldi cívisvárosban, Debrecenben kerül megrendezésre. Az idei évben először választottunk vidéki helyszínt. A helyszín kiválasztásakor igyekeztünk eleget tenni a folyamatosan bővülő igényeknek, illetve szem előtt tartottuk, hogy idén az MDT Kozmetológiai Kongresszusa Budapesten lesz. Jövőbeli tervünk, hogy minden negyedik évben a Kozmetológiai Kongresszust Budapesten, a Nagygyűlést pedig vidéki helyszínen szeretnénk megszervezni.
A Nagygyűlés programját tekintve ezúttal is megtalálják az állandó, legnagyobb témaköreinket. Két szekcióban tervezzük diszkutálni a bőrgyógyászatban előforduló újdonságokat. Lehetőség lesz interaktív előadásokra és ismét összemérhetjük tudásunkat játékosan a dermatoszkópos vetélkedő keretén belül. 2019-ben a közgyűlés meghatározó programja lesz a konferenciának, hiszen a következő három év vezetőségét fogjuk megválasztani. Ennek köszönhetően a közgyűlésen való részvétel rendkívül fontos lesz.
Az idei évben is neves külföldi kollégák fogadták el Társulatunk meghívását. Professzor Hubert Pehamberger a magyar dermatoonkológia elkötelezett támogatója, Professzor John McGrath a molekuláris biológia és a genetikai betegségek elismert nemzetközi szaktekintélye, Professzor Branka Marinovič a horvát bőrgyógyászat kiemelkedő képviselője és Professzor Kilian Eyerich Münchenből az atópiás dermatitis kialakulásának és terápiájának kutatásában ért el jelentős eredményeket.
A vezetőség törekvése, hogy a kongresszus 2019-ben is a megszokott magas szakmai színvonalat képviselje. Bízunk benne, hogy ehhez minél több kolléga hozzájárul előadások, betegbemutatások és poszterek bejelentésével, melyeket a Nagygyűlés Tudományos Bizottsága a feltüntetett határidőig fogad el a rendezvény honlapján keresztül. Kérjük, időben gondoljanak a jelentkezésre és éljenek az MDT tagok számára biztosított kedvezményes regisztrációs lehetőséggel. Bízunk benne, hogy mind a tudományos, mind a társasági programok mindenki megelégedésére szolgálnak majd.
Szeretettel várjuk Önöket 2019-ben az MDT Nagygyűlésén Debrecenben!
Prof. Dr. Szegedi Andrea MDT elnök és Dr. Baltás Eszter MDT főtitkár Kapcsolódó linkek (2)
Kapcsolódó dokumentumok (3)
Magyar Gyermekorvosok Társasága Szoptatás és humán laktáció című könyv konferenciával egybekötött bemutatója
Rendezvény kezdete: 2019.11.26.Rendezvény vége: 2019.11.26. Helyszín: 1085 Budapest, Nagyvárad tér 4., Semmelweis Egyetem Díszterme A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézete és a Szoptatásért Magyar Egyesület tisztelettel meghívja Önt Karen Wambach és Jan Riordan: Szoptatás és humán laktáció című könyvének konferenciával egybekötött bemutatójára, mely 2019. november 26-án, kedden 15 és 17 óra között kerül megrendezésre, a Semmelweis Egyetem Dísztermében (1085 Budapest, Nagyvárad tér 4.).
Kérjük, részvételi szándékát jelezze a következő oldalon: Regisztráció
A bemutató előtt lehetőség van a könyv kedvezményes
megrendelésére a Semmelweis Kiadó honlapján: Könyvrendelés
A meghívó és a program megtekinthető ide kattintva
Magyar Gyermekorvosok Társasága Szoptatás és humán laktáció című könyv konferenciával egybekötött bemutatója
Rendezvény kezdete: 2019.11.26.Rendezvény vége: 2019.11.26. Helyszín: 1085 Budapest, Nagyvárad tér 4., Semmelweis Egyetem Díszterme A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézete és a Szoptatásért Magyar Egyesület tisztelettel meghívja Önt Karen Wambach és Jan Riordan: Szoptatás és humán laktáció című könyvének konferenciával egybekötött bemutatójára, mely 2019. november 26-án, kedden 15 és 17 óra között kerül megrendezésre, a Semmelweis Egyetem Dísztermében (1085 Budapest, Nagyvárad tér 4.).
Kérjük, részvételi szándékát jelezze a következő oldalon: Regisztráció
A bemutató előtt lehetőség van a könyv kedvezményes
megrendelésére a Semmelweis Kiadó honlapján: Könyvrendelés
A meghívó és a program megtekinthető ide kattintva
Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Tudományos ülés a MAITT Fájdalomcsillapítási Szekciója megalakulásának 20 éves évfordulója alkalmából
Rendezvény kezdete: 2019.11.23.Rendezvény vége: 2019.11.23. Helyszín: 1204 Budapest, Köves u. 1, Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet „Zöld előadó” Időpont: 2019. november 23. (szombat) 9.00h
Helyszín: Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet „Zöld előadó” (Budapest, XX. ker. Köves u. 1. „H” épület, földszint)
A részvétel díjmentes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Jelentkezni a konyvtar@delpestikorhaz.hu e-mail címen lehet, november 16-ig.
Képzésünket utólag akkreditáltatjuk.
A program megtekinthető ide kattintva