Ünnepi évet szervez a Magyar Gyermekorvosok Társaságának új Vezetősége. A vezetőség áttekintette a szervezet működéséről szóló dokumentumokat, az érvényes szerződéseket, továbbá a vállalt és tervezett célokat, feladatokat és kötelezettségeket. Az elnök munkájának támogatása érdekében elnöki tanácsadó testület jött létre, a sokszínű szervezeti feladatok ellátásában pedig a közgyűlési döntés alapján három főtitkár-helyettes segíthet.
A Vezetőség nyílt szavazással döntött a huszonegy munkacsoport vezetőiről és tagjairól, valamint feladataikról. Eszerint külön testület foglalkozik az idei év legkiemelkedőbb eseményével, a 100 éves Társaság ünnepi programsorozatának szervezésével, az évfordulóra megjelenő kötettel és a Gyermekgyógyászat folyóirattal, továbbá a Házi Gyermekorvosok Egyesületével együtt tartandó konferenciával, mindemellett a gyermek sürgősségi és baleseti ellátás fejlesztési feladataival, a gyermekgyógyászat innovációval, a szakmai és társadalmi kommunikációval, a szülői edukációval, a szakdolgozói együttműködésekkel, valamint a nemzetközi és határon túli szakmai kapcsolatok erősítésével.
Az ülésen résztvevők egyetértettek abban, hogy a Magyar Gyermekorvosok Társasága együtt ünnepeljen és közös programokat is szervezzen a szintén 100 éves Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájával és a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájával, valamint az 50 éves Magyar Gyermekneurológiai Társasággal.
A Magyar Gyermekorvosok Társaságának új Vezetősége továbbá egyhangúlag megszavazta, hogy a jövőben is lehetőséget teremt a fiatal gyermekorvosok szakmai, kutatási-tanulmányi tevékenységének támogatására, segíti a hazai rezidenseket és a pályakezdő gyermekgyógyászokat. A vezetőség fenntartja a nekik szóló ösztöndíjakat és pályázatokat, emellett a Fiatal Gyermekgyógyászok (FIGYEK) konferenciáján díjazott legfeljebb kilenc előadó számára térítésmentes részvételt biztosít az MGYT centenáriumi kongresszusán, Debrecenben. Továbbá kiemelt figyelmet fordít a képzések, kongresszusok szervezésére, tudományos kiadványok, köztük a Gyermekgyógyászat tudományos folyóirat elkészítésére, amelyek elősegítik a gyermekorvosok tudományos fejlődését, az ellátórendszert érintő szakmai és módszertani újításokat.