Az ISSOP (International Society for Social Pediatrics and Child Health) fő célja, hogy a gyermekek egészségével kapcsolatos kérdéseket gyermekjogi megközelítésből vizsgálja. A konferenciák nemcsak szakmai kérdések és új ismeretek megtárgyalásáról szólnak, hanem arról, hogy ezek az ismeretek és jó gyakorlatok széles körben el is terjedjenek, hogy a gyermekek és családjaik egészsége és jóléte javuljon mind lokális, mind globális szinten.
Az utóbbi években a gyermek életének első 1000 napja szakmai érdeklődés fókuszába került, mivel ez az időszak meghatározó a további életminőség szempontjából.
Ezért az ez évi konferencia címe és a fő téma: „Early Childhood Intervention: Science, Systems and Policies. Promoting Healthy Development of Vulnerable Children”.
A konferencia házigazdája a német szociálpediátriai társaság (Deutschen Gesellschaft für Sozialpädiatrie und Jugendmedizin), a helyszíne pedig bonni egyetemi kórház (Universitätsklinikum Bonn) volt.
A 170 résztvevő 5 földrészről, 30 országból érkezett.
Fontos nemzetközi szervezetek: WHO, UNICEF, American Academy of Pediatrics, International Association of Developmental Paediatrics is képviseltették magukat.
A konferencia célja, hogy a korai intervencióval kapcsolatos tudományos ismereteket bővítse és terjessze, hogy a jó gyakorlatokat megossza. Emellett a konferencia tanulságait összegezve kidolgozzon egy stratégiát - „Bonn Declaration” - hogy ezek az ismeretek és gyakorlatok globális szinten is elérhetők legyenek a gyermekgyógyászok és a társszakmákat művelő szakemberek számára. (Büszkék lehetünk arra, hogy ez a munkamódszer először az 2017-ben Budapesten rendezett ISSOP konferencián valósult meg a „Budapest Declaration” kidolgozásával.)
A teljes beszámoló megtekinthető ide kattintva